Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egy tanár megszabhatja, hogy...

Egy tanár megszabhatja, hogy milyen értékeket viszek egy oszt. kirándulásra?

Figyelt kérdés

Olyan furán viselkedik az ofőm. Tegnap voltunk osztálykiránduláson. AMi igazából nem kirándulás volt, csak egy ilyen osztály tali. Az év második részét kihagytuk és hát azért találkozzunk már egyszer még idén..


És ott szól nekem, hogy a napszemüvegemet hagyjam a táskában. Én nézek rá, hogy höö? miivan? Mé' ne hozzam? Ő mondja, hogy túl nagy értékeket nem szabad hozni.


A Pistike 520 ezres iPhone-ja oké, de egy Randolpf szemüveg már nem.

Igaz, ohgy nem létszükséglet*****, mert napszemüveg, de akkor is. az ÉN értékem, majd én vigyázok rá. Jól is néznénk ki, ha az ofőt cseszném le azért, mert lejtettem. Ja. hogyan ejteném le? 18 leszek nemsokára. Tudok vigyázni a dolgaimra.


***** Érzékeny a szemem a napra (kék szemem van, úgy mégrosszabb) tehát nekem kell egy orvos által előírt egyedi napszemüveg. Mi más lenne, mint aviator.


Egyedi 1942-es vörös lencsés Randolpf. Nagyapám készíttette apámnak még egy amerikai kirándulás közben 1942-ben. (apa még nem élt akkor) És Ezt apa nekem adta. Ezért is kötődöm hozzá nagyon.


Most komolyan ezen akad fönn? 1. majd én vigyázok rá 2. kell a szemem miatt 3. ha már itt van egy a kezemben minek menjek el venni másikat?


Az értéke nagyjából 100-120e Ft. Ferike kabátja is ilyen árban van, mert wallenstein. ha tél lett volna azt is hagyja otthon?


2020. júl. 10. 12:46
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem rosszat akart. Egy tanár 100x találkozik azzal, hogy osztálykiránduláson törik az óra, szemüveg, telefon, hangszóró, fejhallgató és utána ő kell végighalgassa, ahogy Juliska hisztizik neki, hogy Pistike összetörte a 2 millió forintos Rolex óráját. Másfelől szerintem ha a szüleid téged a tanárra bíztak, és te nem vagy nagykorú, akkor igenis beleszólhat abba, hogy hogy viselkedj, mit vigyél magaddal és mit csinálj.
2020. júl. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

na ja. két hónap híján :/


Orvosi szemüveg miatt nem vihetem magammal? AZért van, hogy rajtam legyen!

Egyébként otthon tárolná ma polcon a bőrtokjában. Pont megfelel azoknak az elvárásoknak amik kellenek a szememhez.

2020. júl. 10. 13:30
 13/17 anonim ***** válasza:

Mivel egy hagyományos, nem luxus szemüveg (rövid- v. távollátásra) is kerülhet közel ennyibe, így azt sem látom be, hogy miért gondoljátok vagánykodásnak, meg azt sem, hogy a tanár minek szól ebbe bele.

Egy dolgot viszont látok: túl van tolva ez az egész történet. Való igaz, amikor egy szimpla farmer 20 ezer, egy télikabát 50, egy szemüveg 70, egy mobiltelefon 200 (és nem iphone), akkor mi a probléma egy 120 ezres napszemüveggel?

Ha csak nem a kérdező részéről hivalkodó ez a dolog, amolyan sablongec|s stílusban, és/vagy a tanár valójában az eszmei értéket akarta védeni, mivel ez egy régi örökség, ergo akármennyi is az anyagi ára, az eszmei nem pótolható egy elvesztés, sérülés esetén.

2020. júl. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

13. hát az eszmei értéke (legalábbis számomra) felbecsülhetetlen. ADjanak nekem 300 villát a világ körül 100 yachtot és 40 ferrarit, akkor sem adom el senkinek. De ha már van és ez pont jó akkor viselem. Ilyen egyszerű.

Semmi "márkás" ruhám nincs. 800Ft-os póló, egy memphis one cipő és kb 15e Ft nadrág. Ennyi az egész. És mint írtam ha egy társaságban már az a téma ,hogy kinek milyen drága dolgai vannak azmár szennyezett. Ez a véleményem.

2020. júl. 10. 16:31
 15/17 anonim ***** válasza:

Vannak drága napszemüvegek, ő annak látta (és az is), nem tudhatta, hogy nem az vagy tényleg az, csak azt, hogy, ha ő annak látta, más is annak fogja. Utána hozzátetted, hogy gyógyászati célból, tehát még nagyobb lenne a gond, mert neked eü okoból kell.


Kissebb korban pláne megmondhatja az ofő, hogy mit vigyen, mit ne, mert ott a gyerek nem mindig tudja megtartani a maga titkának és hiszékenyebb is, amiért kirabolják, átbaxxák a boltban vagy az osztálytársai használják ki, aztán az ofő intézkedhet, ofő mehet az eladóhoz, aki átverte a gyereket, ofő szólhat a szülőnek vagy szülők mennek baxogatni az ofőt, hogy a gyerekük aranylánca meg ötvenezer ft-ja hova lett, meg, hogy miért törte el a gyerek az értékes akármilyét, ofő csaphat szét a gyerekek között, stb.


Ugyanebből kiindulva nagyobb korban ugyanúgy, mert akármi van, ugyanúgy ő lesz elővéve.


Nálunk pl külföldön megmondták a suliban, hogy mobilt meg azt hiszem zenelejátszót nem vihetünk. Vittünk, de akinél ofő meglátta, elvette. Nem azért volt tilos, mert az ofő kőszívű volt, hogy nem akarta, hogy 2 mondatot beszéljünk a szülőkkel, hanem, mert ha pl az utcán valaki ellopja a telefont, vagy elhagyjuk, akkor ofőt veszik elő meg a kísérőtanárt.


Magyarországon nem mondták meg, de az még az a kor volt, hogy gyereknek nem volt mobilja, a tanárokat meg tátott szájjal néztük, hogy mobiloznak. Ott annyi volt csak, hogy pénisz formáju babát adtak a gyerekeknek, illetve, hogy olyan jégkrémet árultak, amitől mindenki hányt. Ezeknél avatkoztak közbe a tanárok. Meg volt egy eset, hogy a gyerek egy vagyont ott hagyott a boltban, mert vett egy homokkal töltött cuccot, aminek téglalap formája volt, olyan volt, mint egy kép és, ahogy forgattad, a homok áthullott a kép aljára. Nem tudom mi ennek a neve, de a lényeg, hogy egy 9-10-11 éves gyereknek nem volt pénztárcabarát. A gyerek kb 5 perccel azután, hogy megvette, elejtette és összetörte. A gyerek úgy sírt, mint soha (meg is értem), akkor megtiltották a tanárok, hogy drága dolgot vegyünk.


Illetve egy pesti gimiven voltak lopások. Egy pasi csak úgy besétált a gimive reggel, a tanáriba is bement, onnan is, a termekből is lopott, előtte egy, az iskolában tanuló gyerek tette ugyanezt. Akkor nem megtiltották, de javasolták a diákoknak, hogy ne vigyenek be értékes dolgokat az iskolába.


Az, hogy az ofő miért engedte, hogy Pistike vigye a drága telefonját olyan, amit ő tud megválaszolni, de azt tudom elképzelni, hogy egy telóra vigyázni talán könnyebb szerinte, mint egy napszemüvegre.

2020. júl. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Max annyit tudok tanácsolni ilyenkor, hogy


1. Vigyél orvosi papírt, hogy az a napszemcsi neked kell


2. Szülőtől egy papírt vigyél, hogy ő felelősséget vállal az értékeidért, ami, ha sérül, elveszik, ellopják, nem a tanár felelőssége lesz, nem megy be balhézni a tanárhoz, te sem fogsz sírni a tanárnak.

2020. júl. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Aztan lelöki az osztálytársad a fejedről viccből meg meg 2t ugrál rajta, vagy a következő véletlenül rálép te meg majd hajtod, hogy milyen értek volt meg neked mennyit ért. Aztán meg neked alj feljebb ha vesznek helyette egyet a Tescóban egy ezresért. Őt meg nem érdekli a picsogás amit itt is előadtál. Van elég baja ennélkül is.
2020. júl. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!