Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az egyetemen a többség tényleg...

Az egyetemen a többség tényleg ilyen számító, egymást kihasználó emberekből áll?

Figyelt kérdés
Következő félévben leszek harmadéves egyetemista, aztán azt vettem észre a szakomon, hogy az emberek többsége csak azért ismerkedik a másikkal, hogy szükséges esetén elkérje az órai jegyzeteket, információkat kapjon a szemináriumi dolgozatokról, tanárokról stb.

2020. júl. 21. 10:27
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
95%
Vannak barátaim és vannak ismerőseim egyetemen. Ismerősökkel rendszerint akkor keressük fel egymást, ha szükségünk van valami segítségre. Amíg a segítség adás kölcsönös, szerintem semmi probléma nincs az ilyen kapcsolatokkal.
2020. júl. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Igazából mi ezt csapatmunkának hívtuk. Mikor kinek voltak jobb infói, az segített a többinek és viszont. :D Ettől függetlenül nem voltunk számítóak és valóban alakultak ki barátságok is. Nekem egyik csoporttársam lett a legjobb barátnőm és kolis szobatársam is. Ettől függetlenül vannak, akik számítóak, de ezt így nem lehet leáltalánosítani.
2020. júl. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
97%
Biztos, é nnem alakítottam ki barátságot senkivel. Viszont kértem már el más jegyzetét, és én is küldtem már el másnak sajátot. De sokan inkább facséra, a szak csoportjábba feltölti őket.
2020. júl. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
90%

Nem értem, neked miért kihasználás, ha valakinek küldeni kell jegyzetet. Vagy segítséget nyújtani egy évfolyamtársnak. Arra is vered a nyálad, ha valaki az utcán útbaigazítást kér, hogy hurrdurr, kihasználnak?


Megvan a jogod nemet mondani egy ilyen kérésre, de az egyetemi évfolyam nálunk egy közösség, ahol senki sem kuporgatja magának a jegyzetet.

2020. júl. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

#4 Ahhoz képest, hogy Te is egyetemre jársz, a szövegértéseddel lehetnek problémák, bár lehet még korán van neked, így elnézem. A kedvedért bemásolom a kérdésemből az ideillő részt:


"..az emberek többsége csak azért ismerkedik a másikkal, hogy.."


Ha ezt értelmezed, akkor azt fogod belőle megállapítani, hogy az egyetemen a többség azért barátkozik a másikkal, hogyha rászorulna, akkor megkaphassa más jegyzeteit egy-egy tárgyból, iskolán kívül meg magasról szarik az illetőre.

2020. júl. 21. 10:53
 6/20 anonim ***** válasza:
41%
Rajtad áll, kérdező, hogy kölcsönös segítségnyújtásnak vagy kihasználásnak tekinted... Tudod, a pohár félig tele vagy félig üres.
2020. júl. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
#6 Nem a segítségnyújtással van a baj, hanem azzal, hogy én azt tapasztaltam, hogy az emberek csak ezért a segítségnyújtásért haverkodnak a másikkal.
2020. júl. 21. 11:35
 8/20 anonim ***** válasza:
22%
Pedig ezt természetes velejárója. Fura, random lenne számodra is ha egy addig számodra ismeretlen személy, akivel soha nem beszéltél, odamegy, hogy "hé, ideadnád xy jegyzetedet?". Az már a te feladatod, hogy rágyere ki az, aki csak felszínesen haverkodik, és ki az aki őszintén ismerkedni is akar.
2020. júl. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
29%
Én is ezt tapasztalatom. Senki nem kíváncsi a másikra és senki nem foglalkozik a másikkal, sokan kb. még köszönni sem képesek és simán elmennek melletted az utcán úgy, hogy közben rád sem néznek... Viszont, ha jegyzet/házi/infó kell, akkor rögtön mindenki hatalmas nagy puszipajtás. Ezt én is nagyon utálom, szerintem ez undorító és én sosem lennék képes így viselkedni valakivel. Nem arról van szó, hogy ne akarnék segíteni vagy sajnálnám mástól a jegyzetem stb., mert én nagyon szívesen segítek bárkinek és szoktam is, de azért valamit már pofátlanságnak érzek. Arról nem is beszélve, hogy kölcsönösségről szó nincsen... ezek 90%-ban olyan emberek, akik segítség nélkül a tantermet nem találnák meg és eszük ágában sincsen viszonozni a segítséget.
2020. júl. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
15%
Nem fognak díjat osztogatni a mártírkodásért... Nem kell odaadni a jegyzetet, ha amúgy rád se néznek. Mi baj származhat belőle? Ha eddig les-zartak, nem fognak ezután csúnyán nézni.
2020. júl. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!