Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az egyetemen a többség tényleg...

Az egyetemen a többség tényleg ilyen számító, egymást kihasználó emberekből áll?

Figyelt kérdés
Következő félévben leszek harmadéves egyetemista, aztán azt vettem észre a szakomon, hogy az emberek többsége csak azért ismerkedik a másikkal, hogy szükséges esetén elkérje az órai jegyzeteket, információkat kapjon a szemináriumi dolgozatokról, tanárokról stb.

2020. júl. 21. 10:27
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
22%
Én tanulni járok egyetemre, nem bratyizni, bocs. Jegyzetet adok és kérek, de vannak barátaim, van családom és munkám, nem fogok bratyizgatni fölöslegesen. A kollégáimmal sem bratyizgatok, úgy gondolom, intelligens, felnőtt emberek között anélkül is működik a csapatmunka, hogy eljátszanánk, mekkora haverok vagyunk (vagy kötelezően barátkozni kell, hogy ne legyünk szarszemét alakok) szimpla udvariasság és kedvesség helyett.
2020. júl. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig nem erről van szó, hanem pont ellenkezőleg... Senki nem várja el, hogy mindenki jóban legyen mindenkivel stb., és a világon semmi baj nincs is azzal, ha valaki nem szeretne barátkozni, ismerkedni, haverkodni stb. Teljesen rendben van, mindenki megérti, mindenki elfogadja, teljesen normális. Pont arról van szó, hogy valaki ezt nem képes felfogni és játssza az agyát, kamu érdekkapcsolatokat alakít ki, átveri a másikat stb., miközben erre semmi szükség nem lenne. Szerintem ez undorító.
2020. júl. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
0%
De ki kérte, hogy ezekkel foglalkozz, 12-es??? Le lehet sz-arni azokat, akik kamuznak, hisz ők is le-szarnak jobb időkben.
2020. júl. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
43%
Azért, mert engem ez idegesít és én szomorúnak tartom, hogy egyáltalán vannak emberek, akik így gondolkoznak.
2020. júl. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
33%
Ennél szomorúbb dolgok is vannak a világon. De persze le lehet pontozni, mint eddig az összes válaszomat.
2020. júl. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
73%

Az a helyzet, hogy az egyetem egy része tényleg ilyen. De, alapvetően az emberek érdekemberek.

Egyetemen haverkodtam is, lett olyan barátom is, akivel még mindig tartom a kapcsolatot. De, az erős többség tényleg érdekből volt másokkal. Elég sokan voltak, akik nézték, hogy ki jó egy tárgyból, próbáltak hozzácsapódni, aztán amikor meglett a tárgy, tojtak a másikra.

2020. júl. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
98%

Én az egyetemen rájöttem, hogy nem kell segíteni konkrét személyeknek.


Ha volt jó jegyzetem, feltöltöttem a közös csoportba, ha valaki elkérte tőlem, megmondtam, hogy ott keresse, de ennél tovább nem mentem odővel.


Ja és a felnőtt életben is hasonló lesz.


Ott se azért fognak jóban lenni a kollégák Veled, mert olyan cukik, hanem, hogy a beosztást cseréljék veled, elintézz dolgokat helyettük, stb.

2020. júl. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
74%

Sziasztok,

Nekem is pont ez a problémám. Sokan tényleg csak akkor írnak rám, amikor csak segítség kell nekik. Én is próbáltam ebből barátságot

kialakítani, de nagyon egyoldalúnak tűnik a dolog.

Vajon így van még bármi értelme ráfeküdni a haverkodásra, vagy csak szimplán életuntan cserélgessük a jegyzeteket/infókat? Ti mit ajánlotok? Attól tartok, hogy az emberek többsége csak átnéz azokon, akik segíteni akarnak/tudnak/hajlandóak.

2020. júl. 23. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
69%

No és mi van akkor, ha ilyen emberekből áll?


Egymást áthúzzuk, ehhez mindkét oldalról olyan ember kell, aki hajlandó beleadni a "közösbe", nem kell puszipajtásoknak lenni.

2020. júl. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
39%
18, nem érdemes.
2020. júl. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!