Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az iskolában már senki sem...

Az iskolában már senki sem védheti meg magát? A zaklatóknak minden el van nézve?

Figyelt kérdés

Olvastam egy cikket, ahol felfüggesztették az áldozatot is csak azért, mert megvédte magát. Hát ez rendkívül elszomorító. Velem is volt már ilyen. Ellöktek, elgáncsoltak, direkt kitatték elém a lábukat, elestem de amikor visszalöktem akkor én voltam a közveszélyes őrült.

Volt olyan, hogy mindenki szeme láttára rakta ki a lábát egy gyerek egy másik előtt. az áldozat elesett és eltörte a könyökét. A körülötte állók csak röhögtek rajta, a tanárok csak álltak egy helyben. A srác meg sem tudott szólalni a fájdalomtól. Aztán ő lett lecseszve, mert minek ment oda. SZÉGYEN


Az ilyeneket kell elintézni este, amikor hazamegy. Ilyen is volt már. Szomszéd suliban az áldozat befolyásos apja és társai úgy elverték a zaklatót, hogy 2 hónapig volt kórházban. ez 3x történt meg, utána rájöttek, hogy bárki kikezd bárkivel az érdekes módon eltűnik és plasztikai műtétre lesz szüksége. Teljes mértékben megérdemlik.

Azokat az áldozatokat akik megvédik magukat ki kéne tüntetni az iskola előtt és örökre eltanácsolni a zaklatóját.

Ennyi meg lenne oldva. Felnőtt vagyok, 36 éves. Tudom, hogy milyen emberek lesznek azokból, akiknek öröm, ha szekálnak, zaklatnak másokat.


2020. júl. 29. 00:24
 1/9 anonim ***** válasza:
29%
Azért nem büntetnek senkit, ha magát védi. AHOGYAN "védi magát", ott már kehetnek gondok.
2020. júl. 29. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát jó, de ha ütik és megvédi magát egy karate mozdulattal, akkor azért nehogy már megbüntessék... Elvégre figyelni kell az arányosságra. Ha ütnek visszaüthetsz. Ha kés van nála? nálad is lehet kés. Természetesen csak akkor, ha megtámadnak.
2020. júl. 29. 01:06
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha az életedre törnek, nincs arányosság. Azért nem vagy büntethető, amit a támadás elhárításáért tettél.

De ha teszem azt egy illegális fegyverrel lövöd le a támadót, akkor hiába nem leszel büntetve az önvédelem miatt, az illegális fegyver birtoklása ugyanúgy bűntény.

Vagy ha úgy megütöd a támadót, hogy az összeesik, az teljesen jogos önvédelem. De ezután ha megrugdosod az már megintcsak bűntény, hisz ez már nem önvédelem volt.

2020. júl. 29. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

3: igen igazad van így lenne helyes.. De magyarországon már ezt sem engedik.


Már a késes rablót sem fújhatod le paprikaspray-vel.

2020. júl. 29. 08:25
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha engem zaklatásnak az első adandó alkalommal föl jelentenem az illetőt.

Ennyi.

2020. júl. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű; tudod bizonyítani felvétellel? Nem.
2020. júl. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha engem valaki kifogna magának egyszerűen megölném az egyik éjszaka.
2020. júl. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nállunk mikor iskolás voltam, nagyon sok paraszt nagyképű "szekáló" volt. Én hál istennek egy középsuliba jártam 2 fiú idősebb unokatesómmal. Mikor elsős voltam sokat bántottak fiúk fizikálisan is pedig lány vagyok. Mivel az unokatesóim nagyon jól ismerték ezeket az embereket és egy helyre jártak bulizni, így volt hogy este haza felé menet 4-en 5-en elkapták őket és jól megverték. Nem tudták hogy kivolt, hisz nem láttak a sötétben semmit. Nekik nem volt kedvük utánna bárkit is piszkálni, ráadásul jól ki is röhögték őket a "monoklik" miatt.
2020. aug. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én hiszek abban, hogy a Sors visszaadja a szekálóknak.


Egyik lány nálunk pl bepisilt és Büdi Lilinek hívtuk végig, de előtte meg egy öntelt 3,14csa volt.

2020. aug. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!