Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Bármilyen ötlet, hogy hogyan...

Bármilyen ötlet, hogy hogyan vidítsam fel a tanárom?

Figyelt kérdés
Lehet hülye gondolat, nem tudom, de egyik tanárom férje éppen haldoklik és eléggé ki van szegény. Sokszor be se jár az iskolába és látszik hogy megviseli. Szeretnék egy kicsit segíteni neki, bár nem sok eszköz áll a kezemben. Bármi ötlet hogy mit csináljak neki? Félig meddig tudok rajzolni és írni/költeni, csak nem szeretném hogy úgy jöjjön le, mintha bele akarnék túrni a magán életébe. Ezért nem is vagyok benne biztos hogy jó ötlet. Csak tényleg szeretnék valamiféle támogatást mutatni hisz ő is azt szokott velem szemben.

ápr. 26. 21:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak menj oda hozzá, és biztosítsd az együttérzésedről.


Nekem anyukám halt meg tanév közben, 180 tanítványom szeme láttára. Mondhatni közszemlén voltam. Én még olyan összefogást, jóindulatot sosem tapasztaltam gyerekektől, mint akkor (középiskolában dolgozom).

Ha addig kérdezték volna tőlem, azt mondtam volna rájuk, hogy sima kamaszok, sőt nagy csibészek. De olyan oldalukat mutatták meg hirtelen, ami miatt azt mondom, hogy nagybetűs EMBEREK.

ápr. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Tanárként egyszer jópár éve autóbaleset ért munkàbamenet és könnyebb sérüléssel bekerültem a kórházba. Az osztályom minden nap közösen imádkoztak értem. Ez annyira meghatott, hogy azóta sem felejtem el! Nem egyházi suli meg ilyesmi, azért volt meglepő, hogy ők ezt maguktól kitalálták. Általános iskola, sok problémás gyerekkel.

Szóval szerintem is csak biztosítsd az együttérzésedről, érezni fogja. Nem kell tárgyi ajándék ehhez. Csak embernek kell lenni.

ápr. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
44%

Egyszerűen csak ne nehezítsd meg az életét olyan kis mindennapi apróságokkal, amikkel te is tudod, hogy a többi tanárét megnehezíted. ;-)

És imádkozz érte, az jó. Nem muszáj elmondani neki... ahogy gondolod.

ápr. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

De kedves vagy! :)


Ha tudsz rajzolni, akkor szerintem rajzolj neki valamit. Talán valami pozitívabb témáról... Tájkép, csendélet. Tuti jól fog neki esni.

ápr. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
rajzolj neki valami vidám, strandos képet, ahol mosolyognak az emberek, napoznak, labdáznak, homokvárat építenek, lángost esznek, sültkrumplit, kukoricát, fagyit, ott úszkálhatna néhány kacsa,
ápr. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
36%

*meg egy emberkét rajzolhatnál még, aki könyvet olvas a fa alatt,és röhög. :)

és lehetne aképen valami vicces is, pl egy repülőszőnyeges fickó. :)

és a kacsák lehetnének napszemüvegben,ilyen vagányan. :)

és a Nap főzhetne. :)

ápr. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Légy figyelmes vele, köszönj meg neki minden apróságot, valami ajándékot is vihetsz.
ápr. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!