Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Van még rajtam kívül ami...

Van még rajtam kívül ami megbánta, hogy egyetemre ment, ahelyett, hogy szakmát tanult volna?

Figyelt kérdés

2020. aug. 13. 15:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2020. aug. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon elszaporodtak ezek a kérdések a Máltai lányok berobbanása óta. :D


Én nem bántam meg.

2020. aug. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%
Nem bántam meg, mert otszor annyit keresek a légkondis iroasztalom mellol mint szakmával tenném..
2020. aug. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%
Nem.
2020. aug. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én keresek 200-at, apám villanyszerelő és 640-et keres. De a kőműves meg gázszerelő haverjai ennél is többet keresnek..
2020. aug. 13. 19:13
 6/10 anonim ***** válasza:
A 640 elég jó, a többség nehezen jut el erre a kereseti szintre. Ettől függetlenül én kb. 28 évesen kerestem úgy (egy 250k-s félállásom volt, és úgy 400 körül jött be tanácsadó munkákból, ami havi egy hetemet töltötte be, szóval volt szabadidőm is elegendő). Azóta annyi változott, hogy több a tanácsadó munka, több a pénz is.
2020. aug. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Milyen szakok végeztél?

Persze vannak piacképes szakok, de a legtöbb nem ilyen. Néhány mérnöki szak, programozó meg esetleg egy pénzüggyel még jól járhat az ember

2020. aug. 13. 19:21
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem azt bánom, hogy szakma helyett diplomát szereztem, hanem azt, hogy nem volt konkrét célom vele, így elég elpocsékolt időnek érzem. Most tervezek újra. Ha megint 18 lennék, megint egyetemre mennék, csak bölcsebben választanék szakot. De egy szakmát mindenképp szeretnék még a diploma mellé így is, hogy már nem tekerhetem vissza az időt. Szerintem a 2 nem zárja ki egymást.
2020. aug. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Meton ***** válasza:
100%
A szellemi munka és a fizikai munka bérezése lassan kiegyenlítődik. Persze a legjobb, ha valaki fizikai munkával keresi a pénzt, de egyetemi végzettsége is van. Ma már a kettő eléggé összefonódik. Ma már egy fizikai munkásnak is jó tudni könyvelni, embereket irányítani, vagy mérnöki tudással rendelkezni.
2020. aug. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anettbp ***** válasza:
100%
Már a kérdés felvetése is problémás. Az egyetemen is szakmát tanul az ember. Vagy szerinted a közgazdász, orvos, tanár, gyógytornász, filozófus, stb.. ne szakma?
2020. aug. 19. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!