Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ez várható az oktatás egészébe...

Ez várható az oktatás egészében? Ha egy intézmény máris meglépte , az összes meg fogja idővel?

Figyelt kérdés

Az ELTE TTK megtiltotta a személyes jelenlétet az előadásokon és a szemináriumokon


Azonnali hatállyal megtiltotta valamennyi előadás és szemináriumi gyakorlat jelenléti formában történő megtartását az ELTE TTK a koronavírus jelentette fenyegetés miatt – hívja fel a figyelmet a hvg.hu a kar honlapján vasárnap megjelent tájékoztatóra.


[link]


2020. aug. 31. 07:04
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
64%

Én orvosira járok, az előadások szerintem eddig is nyugodtan mehettek volna online formában (persze arra gondolok, hogy feltöltik a diákat ÉS készítenek mellé valami hanganyagot vagy videót, nem csak felcs#szik a pdf-et, ahogy egyébként is tennék egy normálisan megtartott előadás után). Így sokkal jobban lehetne tanulni, jegyzetelni közben, mintha ott ülnék az előadóban, írnék, mint a hülye és közben ellapoznának a következő diára...

A szemináriumoknál sem okoz nagy hátrányt, ha online lesznek megtartva, HA normális platformon zajlik az egész (szóval ha nem videós, hanem chatelős a szemi, akkor ne olyan oldalon csináljuk már, amit non stop frissítgetni kell, különben nem kapod meg az újabb üzeneteket...) és biztosítanak lehetőséget kérdéseket feltenni (és érdemben válaszolnak is rá). Személy szerint bizonyos tárgyaknál nekem hasznosabb volt az előző féléves online szemináriumokon feladott beadandók készítése, mint az élőben megtartott órák. Jelenléti oktatásnál csak beültem volna heti egyszer és aztán úgyis csak vizsga előtt kezdtem volna tanulni az adott tárgyból (nyilván nem anatómia vagy hasonlók, hanem "töltelék" tárgy), de így minden héten kénytelen voltam foglalkozni vele.

Egyedül a gyakorlatoknál jelent hátrányt az online oktatás, szerintem senki nem gondolja komolyan, hogy pl az "online sebészet gyakorlat" ugyanolyan minőségű és hasznosságú, mintha ott állnék a műtőben a sebész mellett és egy olyan orvoshoz sem járna szívesen senki, aki az anatómiát csak könyvből tanulta. Viszont ha eleve totális látogatási tilalom és kórházkiürítések lesznek, akkor a nélkülözhetetlen kezelést igénylő betegeken kívül úgysem lesz senki az osztályokon, a hallgatókat pedig a viszonylag jó állapotban lévő, együttműködő betegekhez szokták küldeni gyakorolni, nem az életükért küzdőket zaklatjuk (már ha egyáltalán beengednek a kórházba), szóval mindegy is az egész.

2020. aug. 31. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 Lazy Lover ***** válasza:
57%
Igen a tanárok is mondják kb 3 hét és újra távoktatás illetve karantén lesz.....
2020. aug. 31. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

"a tanárok is mondják kb 3 hét és újra távoktatás"


Na de hol? Csak felsőokt vagy közokt is?

2020. aug. 31. 09:14
 14/26 Lazy Lover ***** válasza:
62%
Általános iskola tanárok
2020. aug. 31. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekem általános iskoából van fülesem, hogy az őszi szünetig próbálják kihúzni, de ha sok lesz a betegek száma lehet 2 hét után digitális oktatás lesz.
2020. aug. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

„Nekem általános iskolából van fülesem, hogy az őszi szünetig próbálják kihúzni“


Azért kíváncsi lennék ezek a szupertájékozottak honnan szerzik az infóikat?

Nekem is van tanár a családban és ő a világon semmit se tud semmit se hallottm-már ami hivatalosa lenne. Rebesgetnek ezt azt mindent, a teljes skálát a „holnap bezárunktól „ kezdve a „semmi se lesz itt, nem bezárás...“ig. Minden.

2020. aug. 31. 15:16
 17/26 Lazy Lover ***** válasza:
61%
gondolkozz logikusan..... holnaptól határzár már csak idő kérdése és megint karantén
2020. aug. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
52%

#17


Haver... Milyen karanténról beszéltek? Soha nem volt MO-n karantén csak a fertőzötteknek.

2020. aug. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

így van. országos vagy akár települési kötelező karantén sosem volt egy napra egy órára sem, és most se várható!


A kínaiak bezzeg nem szaroztak. 6 milliós nagyvárost (3x Budapest...) kötelező kijárási TILALOM alá vontak!


TILALOM És nem korlátozás! Nem mindegy.

2020. aug. 31. 15:54
 20/26 A kérdező kommentje:

ÉÉÉÉÉÉÉÉs tessék. Máris


Pozitív lett az egyik tanító tesztje, nem tudják elkezdeni a tanévet a koronavírus miatt


[link]

2020. aug. 31. 17:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!