Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ha napi ezren felül lesz az...

Ha napi ezren felül lesz az új fertőzöttek száma, ami biztosnak vehető (ld cikk) akkor se zárnak be a sulik?

Figyelt kérdés

Oroszi Beatrix, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) infektológiai monitoring teamjének munkacsoport-vezetőjének beszámolója szerint:


„A munkacsoport modellje szerint augusztus 30-án a legvalószínűbb reprodukciós szám (R) 2-2,5 volt, magyarul egy fertőzött 2-2,5 másik embernek adta át a fertőzést. A cikkben megemlítik, ha a szerdai 365 új fertőzöttel számoljuk a 2-2,5 -es reprodukciós rátát, könnyen belátható, hogy rövidesen ezres nagyságrendben jelennek meg az új fertőzöttek.“


Vagyis 1-2 hét és ezres napi új fertőzött lesz. Meg még több.

Akkor se zárnak be a sulik?


Mert csöppet vicces, hogy 50 alatti fertőzöttel bezárt a teljes iskolarendszer (márc 13.) most meg 300- 400+ stb fertőzöttel ez fel se merül.


Nekem ez magas.


2020. szept. 3. 18:23
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
54%

"Ez még az ELSŐ hullám"


Hát Merkely és Szlávik szerint nem az. Ez már a második.


És azért inkább nekik hiszek mint egy foteljaninak a GYK-ról.


Mellesleg marha érdekes hullám az ami ápr májusban a csúcson van, nyáron semmi, nulla és most a nyár legvégén 2x akkora mint tavasszal volt. És ez még ugyanaz a hullám. Naná.

2020. szept. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
21%
[link] tessék én neki hiszek. nem a kisujjamból szívtam
2020. szept. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%
Fura hogy Merkellyel jössz pont tőle idéztem
2020. szept. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
66%
Szerinted egy cseppfertőzéssel terjedő vírus miért terjed lassabban melegebb időben? Véletlenül sem azért mert kevesebb a nedvesség?
2020. szept. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

„Szeptember második felére vártam, mert azt gondoltam, hogy az iskolanyitás lesz az, ami leginkább meg fogja növelni a kontaktusok számát” – mondta a második hullámról a Semmelweis Egyetem rektora az RTL Klub Híradójának.


Merkely Béla szerint az, hogy hamarabb megindult a járvány annak köszönhető, hogy rengetegen mentek külföldre nyaralni. Ezt tetézte Merkely szerint a Balaton tömeges élvezése is az augusztus huszadikai hétvégén."

látom már ő is változtatott az álláspontján. ennek ellenére igaz , hpgy ősszel gyorsabban terjed minden vírusos megbetegedés.

2020. szept. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
48%

Ahh, ismét a "HMMMM???" kérdezőnk. :DD

Az érettségi óta a tanévkezdést vártad, hogy újra onthasd az értelmetlen kérdéseidet, hmm?? :D

2020. szept. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!