Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Na hol vannak a nagy tanárok?...

Na hol vannak a nagy tanárok? :D :D

Figyelt kérdés
Ott mondták az iskolában nekem hogy senki vagyok meg jövőbeli segédmunkás oszt fele annyi munkát sem végzek mint ők és többet keresek! :D :D Na mi van a nagy pofájukkal? Legközelebb belengettem a köteg pénzt a volt osztályfőnökömnek.
2020. szept. 13. 08:53
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 anonim ***** válasza:
91%
"Kultúrált"... Az... Csak ne lennének ezek a bonyolult szavak.
2020. szept. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 anonim ***** válasza:
"Na mi van a nagy pofájukkal?" a tied megvan.
2020. szept. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 anonim ***** válasza:

Kérdező, kíváncsi vagyok, hogy ha majd lesz gyereked, akkor ki fogja megtanítani írni-olvasni, ki neveli rá a jómodorra és ki fogja felkészíteni az életre, mert te nem, az is biztos. De ilyen alacsony társadalmi presztízzsel járó szakma esetén a tanárok sem.


Ez a 22-es csapdája igazából. Ha nincs megbecsülve egy szakma, mert nem érti meg senki, hogy szükség van rá és fontos, akkor az igények is le fognak esni, és a szakma minősége is. Lehet szidni a tanárokat, hogy "még így is túl sokat kapnak", de ilyen hozzáállással hogy várod el, hogy normális tanárok tanítsák majd annak idején a te gyerekedet?


Én is tanárként végeztem egyébként. Egyetemista koromban ígérgette a kormány, hogy majd bevezetik a pedagógusi életpályamodellt, amely a mindenkori minimálbérhez igazodva fog évről évre emelkedni. Egyetemista koromban jól becsaptak, mert ezzel hitegettek. Aztán tanár lettem, elmentem tanítani, és 135 ezer nettót kerestem... Ja, és azóta is a 2014-es minimálbérhez viszonyítva kapják a tanárok a bért, ha jól tudom...


Szóval én szerettem volna tanítani, és eleinte imádtam is, a tanítványaim is szerettek. De elég hamar elvesztettem a motivációmat, mert ilyen szar fizetésést kapni azért, hogy 5 évig tanultam, és rengeteget műveltem magam is, szigorlatoztam, diplomáztam - egyszerűen szánalmas. A másik, ami elvette a kedvem, az pont az ilyen hozzáállás volt a társadalom, szülők és gyerekek részéről, amit te itt előadsz. A végén az lett, hogy elkezdtem tenni rá nagy ívben az egészre, mondván, hogy én nem fogok idegeskedni az ilyen körülmények miatt. Ez a fizetés pedig méltatlan. Annyira nem érdekelt a végén az egész, hogy a jelenlétemben verték össze egymást a gyerekek, és én csak a vállamat vonogattam, mert nem tudott érdekelni az egész. Bejött a szülő, elkezdett flegmázni, erre leugattam és leordítottam a fejét. Rossz tanár vagyok? Talán igen, talán nem- nem érdekel, 135 ezer forintért és a lenézésért a társadalom részéről ennyi az, ami jár. Ott is hagytam egyébként ezt, más pályára mentem, és persze most a többszörösét keresem...


Csak azért írom ezt, hogy el kéne gondolkodni azon, hogy miért olyanok a tanárok, amilyenek. A körülmények teszik azzá őket, tisztelet a kivételnek.

2020. szept. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 anonim ***** válasza:

A mai oktatási rendszer egyébként ebben a formájában össze fog omlani, ha valami nem változik meg vele sürgősen. A most tanító tanárok többsége 40-50 év körül van, akik 15-20 év múlva nyugdíjba mennek. Az utánpótlás pedig enyhén szólva akadozik. Minden 10 tanárt, aki nyugdíjba megy egy évben, kb. 3-4 új tanár pótol (ez nem egyenletesen oszlik meg a tantárgyak között, tehát pl. történelem tanárból sok van, viszont fizika-kémia-informatika tanárt vagy idegennyelv tanárt alig lehet találni, gyakorlatilag krónikus hiány van ezekből a szakokból). Előbb-utóbb szerintem az lesz ebből, hogy az állami közoktatás csődbe megy, és kialakul majd az alapítványi vagy magániskolák hálózata, ahol méregdrága tandíjakért fog a gyereked normális, minőségi oktatást kapni. Ez 20-30 év múlva általános lesz.


És akkor majd kit fogtok szidni? Mert miattatok fog ez történni, most nagyra vagy a nagy fizetéseddel, de majd amikor lesz 3 gyereked, és havi 100 ezer lesz a taníttatásuk díja fejenként, akkor majd prüszkölhetsz, de végső soron magadnak köszönheted, annak a hozzáállásnak a következménye ez, amit leírtál, és ami egyébként nagy átlagban az egész társadalmat jellemzi. Ha nem kellenek a tanárok, akkor majd fizethetitek meg őket, ha azt akarjátok, hogy a gyereketek valamennyire iskolázott legyen.

2020. szept. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 A kérdező kommentje:

135? Én egy egyszerű őrként többet keresek :D. Hát akinek nem tetszik követheti a példádat és eltakarodhat, nem kell az embereknek megkeseríteni a mindennapjait azért mert neked nem jött össze.


Ez a gyerek dolog meg irreleváns, én az életben nem fogok gyereket vállalni.

2020. szept. 14. 19:14
 36/63 Micimacko67 ***** válasza:
90%
Ez utóbbi jó döntés a részedről!
2020. szept. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 A kérdező kommentje:
36. Érdemben is hozzá tudsz szólni a kérdéshez vagy csak vered magad a semmire? Tán nem tudsz elmenni azok mellet amit írtam? Felháborít mi?
2020. szept. 14. 19:27
 38/63 Micimacko67 ***** válasza:
91%

Mindig erdeklődéssel figyelek az idiótákra!

Benned egy különlegesen érdekes példanyra akadtam...ilyen lehetőséget nem szabad veszni hagyni...

2020. szept. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/63 anonim ***** válasza:

"Ez a gyerek dolog meg irreleváns, én az életben nem fogok gyereket vállalni."


Nagyon helyes. Az ilyenek ne is szaporodjanak.

2020. szept. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 A kérdező kommentje:
Ha te szaporodsz remélem valakinek gondja lesz rá hogy föld alá tegye a fajtádat :).
2020. szept. 14. 19:58
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!