Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az osztálytársamtól feláll a...

Az osztálytársamtól feláll a szőr a hátamon! Mit csináljak? 18/f

Figyelt kérdés

Két éve összevesztem az egyik fiúosztálytársammal. Azt hittem minden helyrejön második félévre a vitánk, de nem, más lett belőle. Parancsolgatott hogy húzzak el, mondta hogy nem sétálhatok egy másik fiúosztálytársammal(bocsánat hogy én is jóba vagyok vele), megvádolt zaklatással és az ofőmmel megfenyegetett, hogy ha nem hagyom békén, akkor rossz vége lesz, és azóta is csesztet. Mondtam az ofőmnek, hogy "jó, akkor kerülöm". Erre még aznap(!) az történt, hogy letettem a táskámat és elmentem kávét venni, mert már tiszta ideg voltam és lassan sírógörcsöt kaptam attól, hogy tönkretesz, ere visszaérek, és direkt odaül... azóta meg áttért arra, hogy csak úgy elpakolja a táskámat a helyemről egy másikra. Volt hogy a kávémat burította rám a kezemből a farmer kabátomra, olyan is volt hogy március 15.-re kellett három fiúnak mondania a tizenkét pontot, én és két másikkal megbeszéltük mindent, főpróba is megvolt, majd ő jött a legjobb haverjával és ők négyen összebeszéltek az ofővel, hogy ők csak kettőt mondanak és én kaptam meg a leghosszabbat, amit előtte pont nem kellett megtanulni még, előadás előtt tudtam meg félórával a helyzetet, de nem vonhattam vissza, mert mondta az ofő, hogy nem vonhatom vissza, mert eredetileg elvállaltam a melót. Nagy "meglepetés" történt, nem tudtam szépen elmondani, és az egész iskola előtt beégtem és kaptam is a beszólásokat, de ezekkel már nem törődtem, mert legalább nem kellett felmondanom. (Tudom hogy ez nem tűnik olyan problémának, de eléggé becsapottnak éreztem magam)


Lerendezhetném "férfi módra", de...

1. ez egy abszolút erőszak mentes gimi, egy pofon miatt is képesek pszichológushoz vinni a gyereket, egy verekedés miatt szerintem a sárgaház lakója lennék.

2. Minden hülyeségért megy az anyja az dirinőhöz, mert jóba vannak egymással.

3. Ő anno boxolt, én meg gyenge vagyok, akinek a sör kibontás is egy kacifántos puzzle

4. Gyakorlatilag ellenem uszította az osztályfőnökömet és a dirinőt, akiknek elvileg kéne csinálni valamit a helyzettel, de százszázalékban mellette állnak, mert minden hülyeséget kitalált rólam(bullyingolom, pervez dolgokat mondtam neki, stb.) és mondta is az ofő, hogy ha rosszul viselkedem, akkor az egész sulinak elmondja, hogy "milyen" "vagyok". Az hogy emiatt sokszor alig tudok aludni és félholtan érkezek meg a suliba, az meg ugye le van tojva.


A düh meg csak fortyongott bennem folyamatosan a másfél évben, és mikor elkezdődött az idei tanév, és vele szembe kicsivel bunkóbb voltam, akkor már egyből megkaptam a lecseszést tőle, hogy álljak le, mert ugye amit neki szabad, azt nekem véletlenül se.


Az oka meg ennyi: elmondtam hogy meleg vagyok, mert megbíztam benne, mert volt egy jó pár hónap, mikor jóban voltunk és azt hittem hogy benne meg lehet bízni.


Iskolát meg nem akarok járni, magával az iskolával és a többiekkel nincs problémám, csak ezzel a sügérrel, egy ember miatt meg nem fogok váltani, főleg hogy én tervezek egyetemre menni, ő meg folyton ellóghatja az órákat, mert ugye az anyja miatt senki nem írja hiányzónak és bármikor felkelhet és hazamehet, de én amikor bejárós voltam és lerobbant a busz vagy késett, akkor én voltam egyből a rosszember.


Otthon anyu tudja a helyzetet, csak neki meséltem neki meg pár barátomnak, de mivel az igazgatónő jóba van az anyjával, emiatt nem tudunk mit csinálni. Mit tegyek? Akárhányszor eszembe jut, görcsölök, volt pár pánikrohamom is vagy ahhoz közeli állapot és néha úgy fekszem le, hogy nem tudom hogy mi lesz holnap.



2020. szept. 23. 17:53
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
#9: Pont azt írtam, hogy csak annyit mondtam neki, hogy nem a lányokat szeretem, nem azt hogy hogyan képzelem a szexet, "nem arról számoltam be neki hogy milyen srác kell nekem és hogyan képzelem el a szexet". Idéztem egyet
2020. szept. 23. 20:00
 12/15 anonim ***** válasza:
37%
na ha egyik tanács se jó, akkor bírd ki a jelen helyzetet és kész
2020. szept. 24. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

11

Bocsánat,félre értettem.

2020. szept. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

#12: De, voltak hasznos tanácsok is


#13: Semmi baj :)

2020. szept. 24. 10:50
 15/15 anonim ***** válasza:
88%

Próbáld meg összezavarni. Pl. anyukáddal suttes sütit, vidd be a suliba, és mikor bent van osztályfőnök a teremben, meg a srác is, akkor mondd azt neki jó hangosan, hogy -"Bela", kérsz a sütimből? Anyum tegnap sütötte, kozben pont rólad beszelgettunk, csinalt többet, hogy te is/ ti is megkóstolhassátok, szerinted milyen? És a többieknek is adj, elotte egyél te is, nehogy az legyen kitalálva, hogy meg akarod mérgezni.

Vagy, "-testvérem alamelyik nap érdeklődött felőled, azt üzeni, ha felénk jársz, ugroj be nyugodtan, szívesen megismerne..." Tuti nem lenne olyan nagy a szája. Bár nem ismerem a srácot.

Vagy felrehívod külön beszélgetni negyszem közt, és élesen a szemébe nézve megkérdezed, "-hogy mondd el kérlek őszintén, miért csinálod ezt? Mit ártottam neked?"

- akkor talán elgondolódik...


Egyébként Simán lehet, hogy írigyel, mert jobb tanuló vagy, vagy mert esetleg jobbak lehetnek az anyagi körülményeitek, vagy mert nem tudom miért, de láttam már ilyenre példát.

De az is lehet, hogy csak amiatt változott meg mert elmondtad, hogy meleg vagy, és ezt így vezeti le...


A lényeg, hogy tunjon úgy, lássa, hogy nem tudod felidegesíteni, próbálj meg neki kedveskedni, de nem nyalni, hanem olyan szitukat teremteni, ahol a többiek előtt leég. Talán még, ha tudnál anyuddal beszélni, és van pár barátod, akkor akár át is lehetne hívni őket, neeem nem hozzátok, hanem valahol rendezni egy sütögetést vagy vmi közös programot. Ezt szetkurtolni az osztályban, hogy szerveztek ilyet, és az ő népszerűsége máris kisebb lesz, de ezt talán szüleiének kéne intézni, próbáld meg "szeretettel "befenyíteni" 😅😂

Nem tudom mennyire voltam irreális, nem ismerem a srácot, teged de amennyire tudod kerüld, próbáld meg kizárni. És ha kell néha vágj be hülyeségeket, ne lássák rajtad azt, hogy ez felzaklat, vagy ideges leszel tőle, mert lehet erre mennek, hogy rajtad mozizzanak.

2020. szept. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!