Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egy tanár kötelezhet arra,...

Egy tanár kötelezhet arra, hogy órák után még pluszba egy órát ott maradjunk az iskolába?

Figyelt kérdés
A tanár azt akarja, hogy holnap 8. Óra után maradjunk ott 9. órába matekozni. Ha nem maradunk ott, akkor mit csinálhat? Igazolatlan órát beírni nem írhat, mert ez nem óra.
2020. szept. 30. 21:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
97%
Nem, de ha bent akar tartani akkor vagy szarul álltok matekból vagy le vagytok maradva, érdemesebb bent maradni.
2020. szept. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
17%
Oh, és ha egy elmaradt órát akar bepótolni és hivatalosan át van rakva 8.órába akkor igazolatlan.
2020. szept. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Nincs átrakva 9. órába.

#1 A frusztrációdat ne itt éld ki légy szíves! Meglatnám, hogy te hogy matekoznál 9. órába!

2020. szept. 30. 21:52
 4/20 anonim válasza:
33%
Na megjöttek a nagyokosok, akik még harmincadik órában is ott maradnának matekozni, pláne úgy, hogy nem is tanóra.
2020. szept. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
94%
5: egy kilencedik óra nem a világ vége. Minket minden hétfőn kilencedikben bent tartott a tanár "szakkör" néven és igen,volt hogy ellógtam, de egyszer túléltem. Emiatt verni az asztalt igazán felesleges. Ha nem tetszik a kérdezőnek lógja el, ha van következménye ha nincs. Ha nincs ennyihez se töke akkor üljön ott.
2020. szept. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
95%

Engem kötelezett az akkori osztályfőnököm és matektanárom matek korrepetálásra hatodikban. Illetve nem csak ő, hanem főleg anyám, mert ötödikben b@sztam tanulni a napköziben, infó szakkörre (=kockulás) mentem a matekházi megírása helyett. Mentségemre legyen szólva, hogy otthon nem volt se normális számítógépünk, se internetünk. Valószínű kevésbé engedtem volna el a tanulást, ha otthon sem csak a négy fal bámulása lett volna a szórakozás.


20F

2020. szept. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
82%
Nem vagyok meggyőződve arról, hogy kötelezhet-e a tanár ilyesmire akárhány diákot. Felnőtt fejjel átgondolva azonban azt tanácsolom, hogy maradj(atok) ott ezen az órán - és próbálj(atok) meg figyelni is a lehetőségekhez, képességekhez mérten, - mert ez egy olyan lehetőség, amelyet nem passióból vállal be a tanár. Mondhatná azt, hogy leadtam a kötelező óraszámban a kötelező tananyagot - ÉS INNENTŐL SZ.RIK BELE? IGEN, - de nem ezt teszi! Meg akarja nektek teremteni a lehetőséget arra, hogy kapjatok egy (plusz) esélyt - és sok olyan hely van, ahol ezért kemény óradíjakat szednek (magántanárok, egyetemi hallgatók)! Ha van egy csöpp eszetek, akkor megértitek, hogy egy az ti leendő sikereitekről szól, - nem a tanárotok szadista hajlamairól!
2020. szept. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
31%

Attól függ.


Ha csak ott maradtok, de ezzel semmilyen órát nem pótoltok, se előre se utólag, akkor az nem hivatalos óra, amin nem kell résztvenni.


De azzal egyetértek, hogy, ha a tanár veszi a fáradtságot, hogy ahelyett, hogy a családjához hazamegy vagy intézi a magánügyi dolgait, ott marad és tanít , akkor Nektek is illik megtisztelni őt a figyelmetekkel. Bár az is kérdés, hogy eddig rendesen tanított vagy magasról tett az egészre.


Amúgy nem értem, miért kell sok embernek a kérdezőt támadni.


Tény, a munkahelyen van egy szabály, hogy túlórát 24 órával korábban be kell jelenteni (ami itt megtörtént) és ha nemet mondasz, akkor találnak indokot, hogy megkeserítsék az életedet vagy kidobjanak, sőt, van, amikor egy túlbuzgó kolléga miatt túlórázol spontán vagy a főnök ott beközli kicsivel a munka vége előtt délután, hogy te aznap ott maradsz csak egy órácskát, amiből lesz majd az, hogy éjfélkor hazamész, de ezt a főnök majd próbálja elsumákolni meg lesz olyan, hogy Te 7 napból hetet dolgozol (persze ez másképp lesz beírva, mert hivatalosan ilyet nem lehet), stb.


Felnőttként történik ez.


De itt egy fejlődés alatt álló gyerekről van szó!!!!!


Könyörgöm, alapból van hatezer felesleges tantárgya a gyereknek (meg magas óraszámban a tesi, ami semmit se ér ebben a formában), emellett régebben 5-6-7 órái voltak, mára már 9, ami azt jelenti, hogy kb 16:45-ig bent rohad úgy, hogy utána megy haza még tanulni a következő napra.


Én is fel lennék háborodva, ha 15:45 helyett 16:45-kor engednének el. (Az egyetemen amúgy volt, hogy este hétig is ott voltam, de ne keverjük azt, ahova önszántából jár a gyerek meg azt, ahova kötelező jelleggel).


Külföldön minden nap 9-17 voltam suliban (péntekenként 9-16), de 6, később 6-7 órám volt csak (ez péntekenként 5 később 5-6 óra) és még így is úgy érezzem, hogy ez sok, hogy ötkor engednek el, elvégre még tanulni is kellett utána.


Egy fejlődésben levő kamaszt nem kéne leterhelni, mert aztán meg mindenki csodálkozik, hogy miért van ennyi "öngyilkos akarok lenni" kérdésnek álcázott kirohanás a Gyakorin vagy csak simán miért van ennyi motiválatlan diák.

2020. okt. 1. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
50%

#8


Én egyébként azt vettem észre, hogy mostanában már délután 2-3-kor is özönlenek a kamaszok az utcán. Engem ez nagyon meglepett, mondhatni Hoffmann Rózsa-korabeli veterán vagyok, egészen 11. osztályig volt legalább egy héten egyszer 9 órám. 8 órám többször is. 9.-ben volt a legtöbb órám, azt hiszem 41-42 egy héten. Szóval én máshoz voltam szokva. Bármikor, amikor autóval, vagy gyalog megyek a városban kora délután, meglepődöm, hogy sok fiatalnak már végetért suli. Mamám magántanár, régen ötre alig bírtak odaérni hozzá a gyerekek. Most meg már háromtól tudnak kezdeni. Én mindig meg tudok lepődni ezen 🤣 mamám meg ilyenkor mindig elmeséli, hogy a Kádár-korszakban, és a kilencvenes években is hasonló óraszám volt (a gyerekeinek), csak mi, ~1995-2002 generáció sz-ptuk meg ezzel a némberrel, meg úgy ámblokk a vitya hülyeségeivel. Na most a COVID ennek a heti 40 órás marhaságnak végetvetett.


UI.: Tudom, hogy régóta nincs Hoffmann Rózsa, de az "öröksége", a rengeteg óra sokáig megmaradt. 🤣


#6

2020. okt. 1. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelezhet rá, nyilván semmilyen következménye nem lesz ha ellógod, de ilyenkor a tanár általában megjegyzi és ha 1-2 ponton múlik a jobb jegyed, akkor nem fog segíteni.


Egyébként szerintem ő sem jókedvében találta ki, valószínű le vagytok maradva vagy béna az osztály és ezért akarja megtartani. 45 percbe pluszban nem haltok bele és lehet, hogy hasznos is lesz.

2020. okt. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!