Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Kötelezhet arra egy tanár,...

Kötelezhet arra egy tanár, hogy az egész iskola előtt fel kéne lépnem?

Figyelt kérdés
Közeledik a március 15.-e, és az iskolai ünnepséget a mi osztályunk adja elő. Viszont ahogy rá gondolok, hogy ennyi ember előtt kéne beszélnem, elkezd verni a szívem és remegek. Ha mondjuk hangszeren kell játszanom sok ember előtt, akkor megy simán, de valahogy a beszéd az nem.. Elég durván lámpalázas vagyok ilyen szempontból, előtte 2 héttel már egy nyugodt napom sem lenne, mert egész nap stresszelnék, stb, ott a színpadon pedig szerintem meg se tudnék szólalni. Kötelezhet egy tanár arra, hogy szerepelnem kell, ha ennyire lámpalázam van?
2020. febr. 13. 19:32
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
16/f
2020. febr. 13. 19:33
 2/15 anonim ***** válasza:
68%
Nem
2020. febr. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
43%
Én is ilyen voltam, de szerintem gázabb ha te vagy az egyetlen aki nem vesz részt ebben. Amúgyse nagy cucc, akik nézik azok se rád kiváncsiak hanem kötelező ott lenniük, vagy örülnek hogy a műsor miatt elmarad egy óra stb..átesel rajta és kész. Gondolom nem kötelezhet de ha kihúzod magad ilyenekből akkor mások is úgy állnak majd hozzád és szivathatnak is mert ilyen az élet..nem sokat számít hogy mik a jogaid, néha be kell nyelni a hosszucicit
2020. febr. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
25%

ess túl rajta, ezt vedd kihívásnak. Ha már ettől fosol, akkor hogy mész majd állásinterjúra?

Senki nem halt még bele hogy kiállt 1 sulielőadáson. Nagylevegő és pikpak túl vagy rajta

2020. febr. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
77%
Hát attól függ. Mit tenne, ha nem lépnél föl?
2020. febr. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Metionin ***** válasza:
54%
Nem kötelezhet de a világ igazságtalan és megzsarolhat. Engem anno megzsarolt az osztályfőnök, hogy ha nem lépek fel akkor nem írja alá a pályázatomat egy ösztöndíjra. Ez elég nagy összeg volt és mivel a családom szegény, nagy szükségem volt arra a pénzre, úgyhogy kénytelen-kelletlen felléptem.
2020. febr. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
73%
Nem kötelezhet erre. Ismerd a jogaidat. Vagy vállald el és betegedj le aznapra, azzal nem tud mit kezdeni. Mondd, hogy hasmenésed lett az idegességtől (ami simán elképzelhető).
2020. febr. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
48%

Mindez nagyon szép, de mi van akkor, ha az egész osztály ilyen nyámnyila, és senki nem akar szerepelni, mondván, hogy már két héttel előtte fosni kezdenek tőle?


Nyilván az osztályfőnöködre lett bízva, hogy csinálja meg a március 15-i műsort, és ő úgy van vele, hogy ott van az osztálya, kiosztja a feladatokat, és menjen a dolog. Valakinek meg kell csinálnia a műsort, ez így megy az iskolában, mióta világ a világ. És igen, kötelezhet rá, ez az iskolába járáshoz tartozik. Tudod, te nem az iskola előtt fogsz leégni, hanem máris leégtél saját magad előtt, mert jön egy kis kihívás, és máris azon gondolkodsz, hogy a tanárnak mihez van joga, mert te ezt nem akarod megcsinálni, mert félsz attól, hogy már két héttel előtte nem bírsz aludni... Jaj, szegény. Szerinted így működik a világ? A való életben soha senki nem fogja megkérdezni, hogy remeg-e a gyomrocskád, ha valamit meg kell csinálni, akkor meg kell és kész, a szerepléshez meg egyébként is hozzá kell szokni. Annak idején nekünk eszünkbe sem jutott megkérdőjelezni a tanárt, ha azt mondta, hogy szerepelnünk kell, akkor mi is ugyanígy féltünk tőle, de szóba se jött az, hogy elkezdjük vitatni, hogy kötelezhet-e minket rá. Csináltuk, amit kellett, jól vagy rosszul, de megcsináltuk. De te meg az egész generációd....


Gondolom, ha valamiért nem mentek osztálykirándulásra, akkor te leszel az első, aki a tanárt fogod hibáztatni, hogy nem volt hajlandó megszervezni. De mondhatnék akármi mást, ha a felnőtteknek kell valamit a számotokra megcsinálni, egyből hápogtok, ha valami nem jó. Ellenben, ha ők kérnek meg titeket valamire, jöttök azzal, hogy joguk van-e rá.

2020. febr. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Na megint előjött a "te generációd".. Képzeld, hozzá vagyok szokva a fellépésekhez, mivel játszom zenekarban (ezért is írtam a hangszeres dolgot). Viszont van egy beszédhibám (az egyik betűt nem tudom normálisan kiejteni), emiatt elég kicsi az önbizalmam, és hányingerem van már a gondolatától is, hogy egy mikrofonba kell beszélnem és az egész iskola hall engem..
2020. febr. 14. 15:35
 10/15 anonim válasza:
100%
Engem is köteleztek már 😢
2020. febr. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!