Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit mondjak a tanáromnak?

Mit mondjak a tanáromnak?

Figyelt kérdés
Gimnáziumba járok és múlthéten karanténba helyezték az osztályomat.Online oktatásunk volt és szinte minden órát megtartottak nekünk. Végigültem becsületesen a 45 perces skype órákat 3 óra kivételével. Hétfőn volt egymás után két irodalom óránk, majd egy törink is és sajnos egyiken sem tudtam résztvenni magánéleti gond miatt...Apukám hónapok óta nagyon beteg, dolgozni sem jár már és aznap (amikor nem voltam órán) nagyon rosszul volt, vérzett az orra, hányt, szédült, levegőt is nehezen vett. Anya dolgozott, egyedül voltam vele itthon.Egyszerűen képtelen lettem volna skypeolni, miközben ő szenvedett. A tanár természetesen beírt hiányzónak (a törit és a magyart is ugyanaz tanítja) és mondta a többieknek, hogy ha majd már megyünk suliba, akkor leül velem elbeszélgetni, hogy mi volt ez az egész. Senki sem tudja, hogy apa beteg, nem akartam elmondani még a barátnőimnek se, mert utálom ha sajnálnak, viszont a tanár tuti rákérdez majd, hogy miért nem voltam, hiszen nem vagyok lógós típus, kitűnő a tanulmányi eredményem. Mit mondjak neki? Ha az igazat mondom, lesz vmi következménye?

2020. okt. 4. 18:10
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez nyilván csak az én véleményem, de az utolsó hozzászásodban leírtakat is elmondhatod.

Ha én még tanár lennék, a szememben nagyot nőne egy diák, ha ezt így egy az egyben elmondaná.

2020. okt. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, akkor így teszek majd!
2020. okt. 4. 18:58
 13/14 anonim ***** válasza:
#9, jaj a gonosz tanárok majd mind azon fognak “csámcsogni”, hogy a kérdező apja súlyos beteg. Mintha ez valami szaftos pletyka lenne.
2020. okt. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Nem erről van szó, semmi baj, ha mint kollégák megbeszélik, nyilván ez meg fog történni akár pletyka szinten, vagy csak úgy. Viszont nem szeretném ha elkezdenének rendezkedni, kitalálnák hogy akkor én most tuti depressziós vagyok, aztán pszcihológushoz küldenének...
2020. okt. 4. 19:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!