Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért van az, hogy egy tanár...

Miért van az, hogy egy tanár kikéri a véleményünket de aztán elhalgattat, ha eltér a diákok véleménye az övétől?

Figyelt kérdés

Mai osztályfőnöki óra anyaga: Gyűlölködés és előítéletek.


Tök jó téma, végtelenségig lehet a jobbnál jobb érveket hozni. És vitázni, nem veszekedni!!


Értelmes ember módjára vitáztunk volna, de a tanár nem hagyta.

A romákról esett épp szó.

Mert például: "hőőőő há' én utálom azokat, mert mert csak. mert cigány. "

ÉÉs persze volt aki végig viccelte az egészet olyan beszólásokkal, hogy nem vagyok rasszista csak annyi itt a zsidó, hogy dunát lehetne velük rekeszteni. meg: Lehet, hogy rasszista vagyok, de legalább nem cigány.


Az elsőkön röhögtünk egy jót, de aztán már unalmas lett.


Én feltettem a kezem, hogy lássa a tanár értelmes vagyok és próbálok a tanárral egy szinten kommunikálni, nem egyszerre 20 másikkal bekiabálni.

Felszólít, én meg mondom:


Valamilyen szinten jogosak az előítéletek, hiszen tények nélkül egy sem létezne. Tény, hogy vannak olyan romák, "cigányok" akik lopásból rablásból élnek és képtelenk a civilizált, kultúrált életmódra.

Vannak olyanok akik itt élősködnek rajtunk, az államon. van tizen akárhány gyerekük, kapják a több százezer Ft gyest, gyedet, nem dolgoznak. kapják a segélyeket. K*baszott sok pénzt keresnek és mit csinálnak? Rontják az ország színvonalát. Iskolába nem járnak. A gyerek azt se tudja mi az, hogy könyv. Meg mi az, hogy elmegyek dolgozni.


És vannak azok a romák akik tisztességes emberként élnek. Roma, mert az a származása. Nem tehet róla. De dolgozik, művelődik. Tiszteli a másik embert.



Szerintem igazam van. Lehetnek előítéleteink, hogy cigók húzzatok, de akkor elüldöznénk azt a romát is aki a legtehetségesebb zenész. aki a legjobb szívű ember a földön. aki a legtisztességesebb.


De a tanár nem hagyta. Szerinte minden roma egyenlő, minden ember egyenlő és mindenki megérdemli a létet az országban.

És bárki aki azt mondta, hogy ez nem így van azt elhallgattatta.


Akkor meg mit érdekli a véleményünk?


A közösségi életnek vannak szabályai. Az aki csak élősködik az bocsi de nem tartozik ide. Aki kő gazdag az más, ő megdolgozott a pénzéért, az az ÖVÉ. De aki csak csinálja a gyerekeket és beszedi a pénzt... az nem.


2020. okt. 15. 21:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az iskolák már csak ilyenek. Legalábbis azok amikbe én jártam mind ilyen volt. Nem a véleményedre kíváncsi hanem rád akarja tukmálni a sajátját. De amúgy nagyon jól látod a dolgot szerintem ez tök korrekt gondolkodás.
2020. okt. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"Szerinte minden roma egyenlő, minden ember egyenlő és mindenki megérdemli a létet az országban."


Ez a mondat nem áll ellentétben azzal, amit te mondtál.

Minden ember egyenlő. Igen, a törvény előtt minden ember egyenlő. (Valójában ez nem egészen így van, de ennek semmi köze a cigányokhoz vagy a zsidókhoz.)

Ebből az is következik, hogy mindenkit, aki tisztességesen él és dolgozik, az állam hagyja gyarapodni.

Az is következik belőle, hogy aki lop, csal, élősködik, ugyanolyan elbírálásban részesüljön a bíróság előtt, akármilyen a bőrszíne.

De hát végső soron te is ezt mondtad.


"mindenki megérdemli a létet az országban"

Nyilvánvalóan te is egyetértesz ezzel. Hisz aki ezzel nem ért egyet, az azt mondaná, hogy adott társadalmi csoportokat (mondjuk a cigányokat) ki kéne űzni az országból, vagy megsemmisíteni az utolsó szálig.

A tanárod semmi olyat nem mondott, ami ellentétben állt volna azzal, amit te mondtál.

2020. okt. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2. Igazad van, de amit írtam csak egy rövidített leegyszerűsített változata annak amit a suliban mondtam.

Igen, a törvény előtt minden egyes állampolgár egyenlő. Ha fehér magyar lop ugyanakkora büntetést kapjon, mint a cigány. meg a fekete.


Még egyszerűbben: Aki lop, csal élősködik az nem tartozik bele ebbe a fajta társadalomba.

2020. okt. 15. 21:48
 4/5 A kérdező kommentje:

Az a "Szerinte minden roma egyenlő, minden ember egyenlő és mindenki megérdemli a létet az országban." dolgot is leegyszerűsítettem.

Kifejtette, hogy tök mindegy mit csinál akkor is ugyanúgy létezhet itt.

Jó. tehát akkor én ha lopok, rontom az ország gazdaságát, begyűjtöm a rengeteg pénzt a tömérdek gyerekem után akkor az rendben van?

Nem. nincs rendben. De a tanár szerint rendben van. Szerte "joga van hozzá"


Félek egyébként attól, hogy az ofőm szélsőséges liberális. Mindenhez van joga (neki) de ha a másik ugyanazt teszi vele akkor büntessék meg.

Meg, hogy minden meg van engedve.

Szóba hozta azt is, hogy a rendőröknek szerinte nem kéne bilincselniük.


Ez már tényleg a teteje. A rendőr megbilincseli előállításhoz a bűnözőt.. hihetetlen. micsoda viselkedés. (szarkazmus)

de a bűnözőnek mindent szabad. Szóba hozta azt az esetet amikor a piroson áthajó nő rendőri intézkedésnek állt ellen, megtámadott két rendőrt, megrúgta az egyiket és még ezek után menekülést kísérelt meg.

Hát hogy merik ezek után megbilincselni. (szarkazmus)

Mert neki joga van elmenni, joga van kivonni magát a törvények alól.


Ezek az ofőm szerint rendben vannak. Szerintem meg nem, mert a törvények, a szabályok a társadalom alapjai. Ha most eltörlünk minden szabályt egy idő után már könyörögnénk, hogy vezessünk be szabályzásokat.


Pl KRESZ. ha nem lenne kanyarodási szabály mindenki menne amerre akar. Szabály nélkül nincs élet! Ez van. el kell fogadni, vagy különben nem fog működni!

2020. okt. 15. 22:05
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"Szóba hozta azt az esetet amikor a piroson áthajó nő rendőri intézkedésnek állt ellen, megtámadott két rendőrt, megrúgta az egyiket és még ezek után menekülést kísérelt meg.

Hát hogy merik ezek után megbilincselni. (szarkazmus)

Mert neki joga van elmenni, joga van kivonni magát a törvények alól."


Igen, erről én is olvastam annak idején.

Úgy látszik, ilyen fajta a te ofőd is, mint az a piroson áthajtó agresszív nősténymajom volt.

Szimplán h..lye, úgyhogy ezek után ellenérvet se érdemes mondani neki. Rá kell hagyni mindent, mint a gyengeelméjűekre. Ha meg legközelebb ő rúgna bele rendőrbe, akkor ő is ugyanazt kapná. És utána mehetne az Amnesty Internationalhoz, meg a Helsinki Bizottsághoz, pereskedhet, panaszt tehet: amit a rendőrök tettek, az jogos volt, tehát csak az ideje és a pénze menne rá. Ja, és a társadalom döntő többsége se vele értene egyet, úgyhogy ha FB-n írná le a történetét, akkor könnyen lehet, hogy úgy kiosztanák, hogy köpni-nyelni nem tudna.

2020. okt. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!