Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek, ha semmi kedvem...

Mit tegyek, ha semmi kedvem nincs visszamenni az iskolába?

Figyelt kérdés
Annyira utálom az osztályom. Folyamatosan mindenki engem piszkál, szivat, semmi kedvem nincs visszamenni ide. Már az évek alatt elérték azt is, hogy szociális fóbiám van és ki se merek menni a lakásból, kapcsolatba se akarok már lépni emberekkel, iskolában is legszívesebben csak ülnék valahol hátul egyedül csendben, de nem, folyamatosan én vagyok a figyelem középpontjában akkor is, ha csak ülök egyhelyben, mert nem bírják megállni, hogy ne b*sztassanak.. Ha arra gondolok, hogy holnap kezdődik megint, akkor ilyen depresszív hangulatom lesz, hánynom kell az egésztől.. Mit tegyek? 17 éves vagyok
2020. nov. 1. 15:01
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
válts sulit, nekem egyik osztálytársam 11. második félévében jött és befogadtuk és a tanulásban se voltak gondjai, igen is lehet ilyenkor is váltani
2020. nov. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 A kérdező kommentje:

Már tönkrementem lelkileg szerintem eléggé. Depresszió, szociális fóbia, 0 önbizalom stb.

Nincsenek iskolaőrök, a város legkomolyabb iskolájába járok, ahova elég nehéz volt bekerülni, pont azért akartam ide jönni, mert gondoltam ilyen iskolában úgy sem lesznek ilyen emberek. Hát végül de, annyi tróger, rossz tanuló hülyegyerek van, akikről azt se tudom hogy egyáltalán hogyan vannak itt ebben az iskolában..

Nem azt mondtam, hogy az iskolaváltás nem lenne megoldás. Csak félek, mi van akkor, ha az új osztályom se lesz jó, meg ilyen szokásos kérdések. Meg ugye a mentális betegségeim miatt már minden sz*ron remegek úgy izgulok, attól is ha be kell mennem a boltba.. Szóval eléggé stresszes lenne nekem egy új közösségbe átmenni, viszont itt meg nem akarok maradni.

Egyébként se a szüleim, se a tanárok nem tudnak erről, egy olyan ember aki ilyen problémákkal küzd eléggé nehezen tud beszélni ezekről. Akinek volt ilyen, gondolom tapasztalta.

2020. nov. 1. 16:21
 23/36 anonim ***** válasza:
0%
Mi történt veled gyerekként, hogy ilyen szorongó felnőtt lettel?
2020. nov. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
27%
Még mindig nem értem, mit szeretnél, ha mindenre találsz kifogást. Panaszkodni? Mert akkor azt írd!
2020. nov. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:

Beszélj az ofőddel:- "Egyébként se a szüleim, se a tanárok nem tudnak erről, egy olyan ember aki ilyen problémákkal küzd eléggé nehezen tud beszélni ezekről."


Ez kifogás.


Menj át egy másik iskolába-"Csak félek, mi van akkor, ha az új osztályom se lesz jó, meg ilyen szokásos kérdések. "


Ez is kifogás.


Konkrétan mit akarsz?

2020. nov. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
57%
Ne érts félre, nem baj, ha panaszkodsz, csak akkor írd le, hogy mi is tudjunk vígasztalni.
2020. nov. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 A kérdező kommentje:

Igen, nyilvánvalóan kifogások..

Szociális fóbiával, meg ilyen betegségekkel, amitől a legkisebb dolgokon is stresszelek mint a g*ci, az lenne a normális ha boldogan ugranék és átmennék egy másik iskolába? Nem azért nem megyek át, mert nem akarok tenni az ellen hogy bántsanak, hanem mert félek.

2020. nov. 1. 17:55
 28/36 dililili ***** válasza:
70%

Klinikai szakpszichológust keress fel, aki a Border line-al foglalkozik, elbeszélget Veled, meglátja, milyen terápiára lenne szükséged. Ehhez viszont a szülők segítségét is kéne kérni vagy legalább szólni. Az anyagiakról az a véleményem, hogy megéri az, hogy lelkileg összeszedd magad. Tényleg fontos, hogy olyant próbálj keresni, aki konkrétan a Border line-al küzdőkkel foglalkozik, ugyanis ők tudják, mi lenne a megfelelő segítség, terápia, nem éreznéd úgy, hogy egy helyben toporogtok, ráadásul, ha szükségét látja, továbbíthat psichiáterhez gyógyszerért, ha nem látja szókségét, akkor nem; de ezzel arra célzok, hogy, ha olyan a helyzet, akkor tud enyhíteni a szorongáson.


Nem hinném, hogy itt segítene, ha mennének a szülők vagy az ofő az asztalra csapna, az új suli talán jobb megoldás lenne, hiszen, ha kísér is oda a pletyka, hogy Téged vertek, nem lennél nevetség tárgya, másrészről pedig, ha egy pszichológushoz járnál közben terápiára, az adna egy biztonságérzetet ahhoz, hogy neki merj kezdeni a változásnak.


Ehhez tényleg először beszélni kell a szüleiddel, h gondolod, mutasd meg ezt a kérdést, de tizeneggyedikesként már vagy annyira érett, hogy tudd jeezni a szülők felé, hogy segítség kell és el tudd magyarázni, hogy most ez nem egy kamaszhiszti, hanem segítséget kell kapnod.


Kitartást!

2020. nov. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
48%
De tényleg írd már le, milyen életed volt eddig otthon. Egy erős, szeretetre épülő családban nem lehet ennyi fóbiat összeszedni. Bántottak a szüleid? Esetleg őket bántották gyerekkent? Vagy nem kaptal elég szeretetet, megerősítést? Hiszen minden innen indul.. A gyerekkorunkbol.
2020. nov. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
58%
Nem értem, a 28. válaszolót ki és miért pontozta le. Szerintem hasznos választ adott.
2020. nov. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!