Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a helyzetről?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, levelezőn tanulok. Nekünk szeptember óta online oktatás van.


Az egyik tárgyból a tanár saját jegyzetéből dolgozunk, ami csak és kizárólag az egyetemi jegyzetboltban kapható. Kiszállítás úgy tudom, hogy nincs. Néhányan bementünk megvenni, de a többség nyilván nem fog 100-200 kilométert utazni, hogy egy jegyzetet megvegyen, ezért a privát csoportunkban megosztottam velük, hogy fel tudjanak készülni a vizsgára.


A tanár azt mondta, hogy neki ebből semmiféle haszna nem származik, csak annyit kell fizetni érte, amennyibe a nyomtatása került, mégis nagyon kiakadt amikor megtudta, hogy a csoportunknak megvan pdf-ben a jegyzet.


Nem nyilvánosan osztottam meg, csak segíteni akartam a többieknek, hogy ne bukjanak meg, mert más anyag nem nagyon van, amiből készülhetnének. Sőt, nélküle az óra is követhetetlen, mert csak abból dolgozunk, így azokat a hallgatókat, akik nem tudták megvenni, teljesen kizárja az órákról is, mert azt se tudják, hogy miről van szó...


Mégis mit gondolt, hogy 80-ból 60-an majd felveszik jövőre is a tárgyat? Nem tudta meg, hogy ki rakta fel, azt se, hogy mi voltunk, csak onnan tudta meg, hogy volt, aki nem tudta követni az órát, ezért szóltunk neki, hogy hol találja meg. Egyenesen tolvajnak nevezett mindannyiunkat.


Nektek mi erről a véleményetek? (Vegyétek figyelembe, hogy nekünk végig online oktatás volt, és a jegyzet nélkül a többiek nem tudtak volna készülni, továbbá csak a privát csoportunkban osztottam meg, külső személy nem fér hozzá. Igen, így se legális, de a helyzetre tekintettel ez szerintetek megérthető?)



2020. dec. 12. 14:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan fel lehet nyomni az adott kar vezetőségénél, vagy éppen az egyetem vezetőségénél. :D
2020. dec. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint származott volna haszna belőle, ha a jegyzetboltban veszi meg mindenki. Ugyanakkor szerintem ez a tanár egy oskovulet lehet, hol él?? Mindenki online, letoltheto anyagot keres és kap főleg a mai vírus helyzetben, de már előtte 10 évvel is töltögettem mindent az egyetemen én is.
2020. dec. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nem találkoztunk vele, a hangja alapján nem tudom megítélni, hogy milyen idős lehet. Kamera nincs az ő óráján.


A többi tanár amúgy mind online anyagot küldött. Másnak is van saját jegyzete, de ő a vírushelyzettől függetlenül, évekkel ezelőtt feltöltötte a honlapjára, bárki elérheti, kinyomtathatja.


Felnyomni biztosan nem fogjuk, mert visszaüthet, simán ki tudják deríteni, hogy én osztottam meg az anyagot a csoportunkban. Külső személy ugye nem látja, de gondolom megkérhetnek, hogy lépjünk be, ott meg tisztán látszik.


Most tök rosszul érzem magam, pedig én ugye megvettem, csak a csoporttal osztottam meg és csak azért, mert másból nem tudnak készülni, és nélküle az órát se tudták volna követni. (Az első órát nem tudta a többség követni, ezért azután osztottam meg velük a bescannelt jegyzetet.)

2020. dec. 12. 14:59
 4/6 anonim ***** válasza:
A jelenlegi helyzetre való tekintettel a tanár helyében én nem akadnék ki ezen.
2020. dec. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A tanárnak kellett volna gondoskodni arról hogy aki postan kéri a jegyzetet az meg tudja rendelni. Nem ezen a bolygón él. Attól még nem lehetett volna megosztanod a jegyzetet, szerintem töröld le ha tudod.

Tőle kellett volna megkérdezni hogy jegyzet híján mi legyen a megoldás. Nyilvan anyagi haszna lett volna a könyvből. E- könyvet is csinálhatott volna.

2020. dec. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A héten vizsgázunk, most már semmiképpen nem törlöm le, amíg nem volt lehetősége mindenkinek levizsgázni. Utána úgyis leszedem, hogy legyen hely a következő féléves fájloknak (tárgytematikáktól kezdve az online tananyagokon át a kapott ppt-kig mindent feltöltünk, ezért kevés a hely).


Igen, tudom, hogy így sem legális ilyet megosztani még privát csoporton belül sem, és ha elérhető lett volna a jegyzet/könyv más módon a többiek számára, akkor eszembe se jutott volna, rengeteg munka volt jó minőségben lefényképezni az összes oldalt, megszerkeszteni a képeket, hogy ne látszódjon se a kezem, amivel fogom, se azok a dolgok, amiket addig beleírtam. Az e-könyv lett volna a legjobb megoldás, akit érdekel az egyetem, az megvette volna, ráadásul abból több haszna is lett volna a tanárnak. Viszont az sem etikus (szerintem), hogy hazudott arról, hogy neki ebből van-e bevétele.

2020. dec. 16. 11:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!