Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan dolgozzam fel, hogy...

Hogyan dolgozzam fel, hogy sokat piszkáltak az osztálytársaim?

Figyelt kérdés

Általános iskolában és középiskolában is.


Általános iskolában szavakkal és fizikailag is bántottak, középiskolában csak szóban zaklattak, piszkáltak állandóan.


Furcsa erre visszagondolni, mert akkor nem éltem meg úgy, hogy ez ekkora tragédia lenne, és akkor valahogy nem érdekelt, viszont valahogy most tudatosult, hogy ez azért elég nagy trauma volt, és hogy nyomott hagyott bennem.


Osztálytalálkozókra nem megyek, Facebookon sem vagyok, azóta egyik osztálytársammal sem találkoztam személyesen, azt sem tudják hogy létezem. 25 éves vagyok egyébként.


2020. dec. 28. 20:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én se tartom a kapcsolatot a szarháziakkal.Nekem már akkor is tudatosult hogy milyen szar.Lehet kizártad magadból valami pszichologiai technikával.Vannak ilyenek hogy az elmét ugy tesz mintha nem te élnéd meg a dolgot.
2020. dec. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Keress uj közösseget tiszta lappal. Es ha oda be tudsz illeszkedni akkor vállba veregetheted magad es túllépsz. Kijavitottad a korábbi gixert
2020. dec. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
33%
Én azért felkeresnék egy pszichológust.
2020. dec. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%
Legyél valaki, és örülj hogy nem jársz már iskolába. Most már jobb életed van.
2020. dec. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
25 évesen még a 7ével ezelőtt látott osztálytársaid járnak az eszedben normális vagy? Kit érdekelnek már azok a kretének?
2020. dec. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%

Abba kell belegondolnod, hogy az osztálytársaid azért piszkálna, mert ők saját maguk is frusztráltak, le kellett vezetni a feszültséget.


A feszültségnek a fő oka általában az, hogy ott van pár vaskalapos tanárka az iskolában, aki 45 percekre megtiltja a diáknak, hogy igyon, egyen, elhagyja a termet és nem csak zsarnokság ez maga és nem csak megszégyenül a diák, de néha fizikai, máskor lelki gondjai is lehetnek a diáknak.


MEGOLDÁS A GONDODRA


próbálj segíteni azokon a gyerekeken, akik támadják a többi gyereket, elvégre ők is azért támadnak, mert gondjuk van. Ha a bennük fortyogó dühöt megtanulják kezelni, nem bántanak mást.

2020. dec. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%
Rég fel kellett volna dolgoznod. Nem kell mindent traumának megélni.
2020. dec. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

Szia!

Én jelenleg gimnazista vagyok, 2.osztályos.

Általános iskolában ugyanazt éltem át, mint te. Bántottak verbálisan, és fizikailag 8 éven keresztül. Már az utolsó év végén úgy voltam vele, ha még 1 évet ide kéne járnom, inkább késbe dőlök. De hála az égnek vége lett. Gyűlöltem az osztálytársaimat is, bántottak ok nélkül (lehet az öltözködési/zenei stílusom adott okot az utálatra), pedig én voltam az, akinél mindig volt dezodor, zsebkendő, mindig segítettem dolgozat írásnál, elküldtem a házit, és még lehetne sorolni. Ennek ellenére kötekedtek velem, csúfoltak, hamis pletykákat gyártottak rólam a suliban. Amikor megvédtem magam, ellenem fordították kb. az egész felső tagozatot...

A mostani iskola ahova járok, egy fokkal jobb. Itt, ha verekedés, vagy bármi testi bántalmazás van, a piszkálódót kirakják az iskolából/büntestést kap. De a szóbeli bántalmazás itt is utólért... De már úgy vagyok vele, hogy feleslegesen veszem magamra a szavaikat.

Miért utálnak engem? Mert önmagam vagyok. Anno általánosban sírva mentem haza, de az már nem én vagyok. A hiba bennük van, nem bennem. Én úgy gondolom, nem bántottam senkit semmivel. Saját magukat szégyenítik meg azzal, ha csupán amiatt utálnak, mert nem nem úgy öltözködök, mint ők.


Ha úgy gondolod, hogy te sem követtél el olyat, ami "halálos, utálatra okot adó" bűn lenne, akkor ne rágódj rajta :) Már vége van... Bennem is nyomot hagyott sok minden. Az ember kénytelen az ilyet egyszerűen csak elnyomni magában. Sajnos ilyen világban élünk, tök mindegy mit csinálsz, hogy nézel ki, soha nem leszel jó.

Az osztálytalálkozóról csak annyit, hogy én se fogok elmenni rá. Olyan emberek közé, akik köszönni se tudnak, és utáltak/utálnak, mert én ÉN vagyok? Én sem hiányzom nekik, ők sem nekem.

Kitartást :) ❤


16/L

2021. jan. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!