Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ha titeket piszkaltak az...

Ha titeket piszkaltak az osztalytarsaitok mit tettetek?

Figyelt kérdés
2020. máj. 19. 13:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%
Nem hagytam magam és vissza csaptam (szó szerint) az illetőnek
2020. máj. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
94%
Én sajnos nem tudtam visszavágni szóban, így csak egyszerűen nem reagáltam rá semmit. Nem tudtam mit mondhatnék olyankor, inkább rájuk hagytam. De ez csak addig volt, amíg nem mentem át egy gimnáziumba, ott nem piszkáltak.
2020. máj. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
94%

Megkérdeztem szépen és kultúráltan, kedvesen, hogy árulja már el, hogy mi a baj velem, és neki mi a jó abban, hogy piszkál. Mondtam, hogy úgy gondolom, van annyira intelligens, hogy meg tudjuk beszélni, és találunk megoldást.


Ez legtöbbször bejött, a szép szó, mert elszégyellték magukat. Sajnos, volt olyan is, hogy nem jött be, mert sík bunkó volt az illető. Ekkor meg kell találni a gyenge pontját, és vissza piszkálni, lejáratni. Vagy egyszerűen csak átnézni rajta.

2020. máj. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
88%
Semmit. Még keményebben tanultam, és eljött a pillanat hogy az az ember aki legjobban szívatott, az én alkalmazottam lett :-D Ennél nagyobb elégtétel nem kell.
2020. máj. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
5,-es koromig rájukhagytam és utána ha beszólt valaki háton basztam vagy mikor hol azóta félnek tőlem és nem szólnak be
2020. máj. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Metionin ***** válasza:
100%
Semmit. Eleinte próbáltam segítséget kérni de sem a tanárok, sem a szüleim nem foglalkoztak ezzel. Testileg sokkal gyengébb voltam az engem bántóknál, így nem volt opció az odacsapok neki. Ha visszaszóltam, körberöhögtek és hónapokig "idézgették" ilyen fogyatékos hangsúllyal, hogy mit mondtam. Maradt az hogy számoltam a napokat, hogy mikor kerülök el közülük.
2020. máj. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
A hármasnak: Én is próbáltam már mindenhogy de sajnos nem. Emiatt már egy csomó gondolat megfordult a fejemben aminek nem szabadott volna…
2020. máj. 19. 14:15
 8/18 anonim ***** válasza:
Könyvet olvastam.
2020. máj. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Clay Morrow ***** válasza:

Alsóban nem igazán piszkáltak, vagy ha igen, szerintem fel sem tűnt, vagy nem emlékszem.

Általánosban ha osztálytársak piszkáltak, általában abból balhé lett, visszaszólás, volt mikor tűrtem, viszont volt verekedés is, nem is egyszer. Mikor pedig nem osztálytársak piszkáltak, hanem idősebbek, más idegen tanulók, gyerekek, helyzettől függött, hogy mit csináltam. De legtöbbször igyekeztem nem felvenni a kesztyűt, nehogy alulmaradjak egy fizikai összecsapásban. Olyan is volt, hogy beárultam tanárnak, és nem lett semmi igazából, csak az, hogy lespicliztek.

Középiskolában többet piszkáltak, és legtöbbször felsőbb évesek, vagy a románok, ott sajnos nagyon meghúztam magam, nem voltam már annyira tökös, mint általánosban. Tűrtem egy ideig, ameddig bírtam aztán visszaszóltam, balhénak indult többször is, de ott valahogy kiforrott az egész és soha nem kellett verekednem középsuliban.

2020. máj. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Hallgattam a szüleimre és a tanáraimra, akik azt javasolták, hogy ne foglalkozzak velük, csináljak úgy, mintha meg sem hallottam volna. Nem segített a dolog.

Utólag már rájöttem, hogy ez az "univerzális" tanács arra az esetre, amikor piszkálják a gyereked/diákod, de baxxol az egészre és nem vagy kíváncsi a panaszkodásra. Egyáltalán nem hagyták abba az osztálytársaim a piszkálást, a világ legjobb szórakozása volt számukra, hogy valakit minden következmény nélkül baxxtathatnak minden nap. Attól, hogy úgy tettem, mintha meg sem hallanám nagyon is hallottam és nagyon bántott a dolog. Ha valaki nem akar felnőttkorában éveket (vagy egy egész életet) tölteni azzal, hogy legyőzze az emberekkel kapcsolatos szorongását, annak nem ajánlom ezt a "megoldást". Nyugodtan szóljatok vissza, akár kiabáljatok, le van sz#rva, ha kinevetnek. Ha fizikailag bántalmaznak, akkor nyugodtan üssetek vissza, mindegy, hogy az illető erősebb-e nálatok. Nem kell, hogy megverjétek, még az sem, hogy ti kerüljetek ki jól egy verekedésből. Az a lényeg, hogy lássák, hogy nem féltek kiállni magatokért és megvédeni a becsületeteket. Egy-két lila folt és pár nap fájdalom elviselhetőbb, mint az éveken át tartó piszkálás.

2020. máj. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!