Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az iskolaváltás megoldás arra...

Az iskolaváltás megoldás arra ha mincsenek barátaim?

Figyelt kérdés

Idén kezdtem 9-dik ben viszon nem igazán sikerült barátokat szereznem az új osztályomban. Tudom, nekem is kezdeményeznem kéne viszont míg azt látom xy mindenkivel beszél/mindenkire ráír, én valahogy mindig kimaradok közülük pedig egy csinos, szép, a koromnak megfelelően kinéző lány vagyok. Igen tudom nem a külső számít viszont azt látják először az emberek. Sikerült két lánnyal összebarátkoznom (egyikőjükkel már általánosba is együtt jártunk) , de velük se igazán szoros a kapcsolatom. Eddig ők voltak azok akik miatt azt mondtam, hogy maradok de akit régről ismerek eléggé megbántott igaz nem szándékosan de akkor is szarul esett, viszont neki ez nem tűnt fel. Tehát most már az utolsó szálat is elnegedtem ami ehhez az iskolához kötött.

A másik, hogy egyik iskolába sem vettek fel ahoza szerettem bolna menni ezért kénytelen voltam ide jönni, tehát nem szeretem magát a sulit se, a tanárokat se kifejezetten. Anyukámonak mindtam, hogy nem jön be a suli (ő nagyon szerette volna ha ide járok) erre felajánlotta, hogy menjek át másikba. Azóta egyszer jött fel a téma, akkor is inkább lebeszéltek az iskolaváltásról, hogy nem bírnám a korán kelést, meg a másik helyen se lesz több barátom és azótan nem jött fel a téma. Viszont félév kor kéne átmennem mert anyukám szerint akkor van utoljára “értelme”.

Ugyhogy most igazából nem tudom mi tévő legyek. Az írottakból lehet látni, hogyan állok a jelenlegi iskolámmal, szerintetek megéri iskolát váltani? Nem követnék el hibát? Esetleg tippek hogy szerezzek több barátot? Illetve hogy hozzam fel a témát anyukámnak?

És még annyi, hogy írnátok pár olyan pesti jó gimnáziumot (nyugati vasútvonalon vagy ahova innen könnyen el lehet jutni) ahova ha esetleg átmegyek nem bánom meg mert jó a légkör, jók a tanárok stb?


Előre is köszönöm annak aki válaszol.



2021. jan. 11. 04:11
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

"Tudom, nekem is kezdeményeznem kéne viszont míg azt látom xy mindenkivel beszél/mindenkire ráír, én valahogy mindig kimaradok közülük"


Neked kell nyitnod. Viszont, most nehéz, mert nem jártok iskolába.

Várd meg a vészhelyzet végét, meglásd, minden meg fog változni.

Mindenki örülni fog, hogy vége, és végre beszélgethet. Akkor jön el a te időd.

De most is írj rá némelyikükre pl. tanulmányi ügyekben. Ezen a vonalon könnyebb megközelíteni a másikat.

Kívánj mindenkinek boldog és egészségben teljes új évet. Rajtad is múlik. Lehet, azt gondolják, hogy te vagy zárkózott, nem akarsz velük barátkozni.

Cáfolj rá.

2021. jan. 11. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

Nem. Ha egy ismerős társaságban zárkózott vagy, akkor egy idegenben még inkább az leszel.

Az introvertáltság nem helyrajzfüggő, viszed magaddal mindenhová.

2021. jan. 11. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az új iskolában már meglévő osztályban, már kialakult klikkek között még nehezebb lesz.

Én a helyedben a jelenlegi helyen próbálnám meg kihozni a helyzetből a maximumot.

2021. jan. 11. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenhol vannak, lesznek gondok, ha nem ez, akkor más jellegű. Elsősorban tanulni jársz oda, fókuszálj erre, a többi meg majd alakul. Van, hogy sokszor a végzés évére alakul ki egy osztály közössége. Nem érdemes váltani. Azt akkor cél, ha olyan fokú kirekesztettség ér, hogy napi nyomai vannak annak hogy nem bírnak befogadni a többiek, és ez lenyomata a tanulásnak is.
2021. jan. 11. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, tanácsokat! Megpróbálok változni, kezdeményezni, többet beszélni a többiekkel.
2021. jan. 11. 13:56
 6/7 anonim válasza:
100%
Én szivesen barátkoznék veled :). 16/F. Ha gondolod irj priviben
2021. jan. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#3 -nak igaza van. en is most lettem kilencedikes, es en baratsagos vagyok de nem vagyok az a kezdemenyezo tipus, viszont sok emberrel joban vagyok mar. nekem is van itt elobbrol baratom, neki nagyon konnyen megy a baratkozas, es igy engem is magaval 'rangatott'. ezt te is kiprobalhatod, hogy pl odamesz ahhoz a csoporthoz akikkel epp az ismerosod beszelget. mi most peldaul rendszeresen pentekenkent talalkozunk az osztalybol negyen kutyat setaltatni. es oket is a baratom 'segitsegevel' ismertem meg


a helyedben en meg varnek ev vegeig, ha most atmesz mashova ott sem tudsz jobban ismerkedni a korona miatt. ev vegeig talan enyhulnek a dolgok es kiprobalhatnad amit mondtam, vagy esetleg egy szakkort probalj ki, ott hasonlo erdeklodesi koru emberek vannak, a beszedtema mar meg is van

2021. jan. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!