Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért szállhattak rám a fiú...

Miért szállhattak rám a fiú osztálytársaim, mikor nem ártottam nekik?

Figyelt kérdés
Fájó gyerekkorom volt. Lány vagyok és a fiúk állandóan bántottak. Oviban kezdődött, amikor a szüleim úgy érezték az óvónő nem foglalkozik velem. Átrakattak a következő évben egy másik csoportba, ahová sosem sikerült beilleszkednem. Csúfolni kezdtek és pár fiú elkapott belenyúlt a bugyimba és megfogdosták a fenekem. Nem tudtam sokáig feldolgozni, nem mondtam el a szüleimnek sem, mert nagyon szégyelltem. Utána egyáltalán nem volt önbizalmam és persze ezt általános iskolába egyből észrevette a legnagyszájúbb fiú és rám szállt, persze a többi fiú is csatlakozott hozzá. Lökdöstek a lépcsőn, gúnyoltak, elhitették velem, hogy csúnya és buta vagyok, holott nem voltam az. Alig vártam, hogy vége legyen. A gimiben is próbáltam észrevétlen maradni, de nem sikerült, a legnagyszájúbb srác odajött hozzám megkérdezni, hogy miért nem beszélek vele sosem. Erre nagyon megijedtem és kicsúszott a számon, hogy gyűlölöm őt. Nem tudom miért ezt mondtam, megbántam. Csak azt akartam, hogy láthatatlan legyek, békén hagyjon. Ezek után persze rám szállt és azt híresztelte belé zúgtam és kikosarazott. Mindennap rajtam gúnyolódtak, borzalmas volt, hogy mindig figyelt. Amikor vége lett a giminek a rémálomnak is. Kollégista lettem Pesten, lett barátom és többet nem bántottak. Nem mentem el egy osztálytalálkozóra sem. Néha eszembe jutnak dolgok és nyilván ma már megvédeném magam, de még fáj. Veled is volt hasonló? Hogy tetted túl magad rajta?
2021. jan. 15. 14:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért szálltak rád, mert látták, hogy nem tudsz védekezni. Azzal tudsz túllendülni ezen, hogy nem foglalkozol többé velük (közönyt tanúsítasz), és boldogabb, sikeresebb leszel náluk.
2021. jan. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha erőt tanusítasz abba hagyják, lány vagy nyugodtan ba*** le egyet annak aki cseszeget. Nem fognak felelősségre vonni érte, ha meg igen ne foglalkozz vele.
2021. jan. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
58%
Velem is ez volt. 12 évesen depressziót állapítottak meg. Na vajon mitől?? 2 évet jártunk pszichológushoz. Nem derítettek ki semmi olyant mert nem mondtam semmit ( a mai napig bánom). Bezártak a fürdőbe és egész nap ott kellett legyek . Nem vették észre hogy eltüntem. Néha azt kívántam hogy bárcsak láthatatlan lettem volna . Csak épp nem abban a pillanatban. Este 8-kor találtak meg amikor zárt be a suli . Szörnyű volt. Főleg hogy a vécé nagyon ijesztő hely volt. Sokszor vér és véres kés volt ott. Ne hagyd magad.Ne hagy hgy azt higgyék hogy fel tudnak húzni .Tűnj magabisztosnak mindig legyen veled 2 de akár 3-4 barát is . Hidd el egy idő után látni fogják hogy nem tudnak téged felhúzni és nem is fognak!
2021. jan. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Már nem tudnak, mert már nem vagyok iskolás és nem találkozom velük.
2021. jan. 15. 15:43
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"Sokszor vér és véres kés volt ott."

Azért ne menj már át B kategóriás horror-forgatókönyvbe.

2021. jan. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én még most is álmodom ilyesmiről, elég durva. Ugyanazokat az élményeket élem át, de rengeteget változott a megélésem az álmaimban. Ott hagytam őket, nevettem rajtuk, nem éreztem már megvetést, szégyent. Éveken át, fiatalon van az ember ilyen körökben, minden nap sok órát. Ez a légkör, ez a tudat, ez a kép amit a többi ember rólad jelez vissza, erősen megmarad és dolgozni kell rajta úgymond, nem csak egy kis tű az ember lábában.


A legjobb mindig az volt, amikor az álmaimban a szégyenkezést abba hagytam, és csak néztem a többieket, és álltam. Vártam, hogy történjen valami, mi lesz, ha nem szégyellek semmit, kijövök ebből az állapotból és csak nézek. Ekkor mindenki abbahagyta, és nem történt semmi. Teljesen elszállt az egész helyzet. A kínos körülmény amiben voltam, megállt akkor, amikor én megállítottam a körforgást azzal, hogy nem éreztem szégyent.

2021. jan. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Először is, hiába ér véget egy szakasz; ovi, általáns suli, nem lehet remélni, hogy majd a következő helyen jobb lesz, mert, ha úgy mész od, hogy "jaj, itt remélem nem vesznek észre, majd túlélem", akkor csalódni fogsz Ha mázlid van, akkor találnak egy gyereket, akire helyetted rád szálnak, de, ha nincs, akkor érdemes megpróbálni vátoztatni valahogy.


A suliban azt pécézik ki, akiből a legnagyobb indulatot tudják kiváltani vagy furcsán reagál dolgokra. Gondolj bele, Te odabökted egy embernek, kivel nem beszélté, hogy gyűlölöd őt, ez már igazából felkérés volt a keringőre.


Figyeld meg, az iskolákban, ha van egy fiú, aki nem tudja kezelni az indulatait és mindenért visszaüt, ordít, akkor őt fogják a gyerekek piszkálni.


Szerintem láthatatlan nem tudsz úgy maradni, hogy egyedül ülsz és nem szólsz senkihez, hanem vagy, ha egyedül ülsz, de, ha odamennek, tudsz barátságosan beszélni vagy akkor, hogy, ha nem vagy egy hangos gyerek, megvan egy-két barátod, akik szintén nem hangosak és velük elvagy a szünetekben elbeszélgettek csendben.

2021. jan. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt most főleg azoknak írom, akik most fognak új helyre menni. Továbbá ne ijedjenek meg, ha elsőre nem lesznek baátai, ugyanis gimi alatt is folyamatosan változnak a baráti körk, a menőségi skála, lehet, hogy az a lány, aki kilencedikben nagymenő volt, az érettségire egy névtelen kis senki lesz az osztályban, lehet a gyerek, akit kinevettek lesz az osztály népszerű arca, lehet, hogy a két jóbarát akiket elválasztani sem lehetett már rég elfelejtették egymást, lehet olyan gyerekek lesznek idős korukig jóbarátok, akik a gimi első éveiben leszartá egymást.
2021. jan. 16. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!