Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek az oké dolog ha...

Szerintetek az oké dolog ha Online órán a Tanár kéri hogy kapcsoljátok be a kamerát mert látni akarja az arcotokat?

Figyelt kérdés
Véleményem szerint, egy részt jó dolog, mert így látjuk egymást virtuálisan és nem is bírunk el kalandolozni, de mint nálunk is kihasználják az adott lehetőséget és elkezdenek hülyéskedni a kamerába, vagy nem is az arcát mutatja. Meg azért is para dolog, ami miatt nem szeretek így kamerázni mert hattérba ott van az anyuka, apuka, tesók, vagy a ruha szárító és azokon fehérnemű. Ami ezzel nem lenne probléma csak van néhány osztálytársam akinek az IQ szintje az 5-öt nem éri el és kivágja az aktuális videó képemet és szét mémeli, és ami bántó tudd lenni. Lehet én fogom csak így föl, de senkinek semmi köze van hozzá.

2021. jan. 18. 17:59
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
45%
#8 ez úgy 3 napig működő érv. Kb. ennyi idő alatt hoz ki a futár egy új 2000 ft-os webcamot.
2021. jan. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
67%
Megteheti, és egyrészt meg is értem a kérését. Valóban rossz érzés csak úgy egy gépnek beszélni, nem látod az emberek reakcióit és elég személytelen az egész. Viszont diákként én is utálom, pedig nálunk a következő félévtől már kötelező lesz bekapcsolni a kamerát minden órán (mondjuk arra én is kíváncsi lennék, hogy nagyobb létszámú csoportoknál ez hogyan fog működni... mi kevesen vagyunk szóval itt ilyen gond nem lesz). Engem egyrészt feszélyez a tudat, hogy tudom, hogy mindenki lát... most lehet mondani, hogy órán is látnak, de szerintem nem ugyanolyan. Az órán úgyis mindenki arra figyel max., aki éppen beszél, illetve aki a látókörödön belül van. Míg online órán mindenki a monitort bámulja és ott van mindenki a szemed előtt, sorban, egymás mellett és már csak emiatt is egymást nézitek. Valamint engem zavar is, nem tudok ugyanúgy koncentrálni, mert eltereli a figyelmem, ha pl. valaki mozgolódik, iszik, feláll és kimegy, valaki elsétál mögötte stb. Úgyhogy nekem ezek miatt nagyon nem szimpatikus ez a megoldás. Arról nem is beszélve, hogy nem biztos, hogy mindenkinél adottak a technikai feltételek és az otthoni körülmények (pl. nincsen kamerája, nem bírja a gépe, többen tanulnak egy szobában stb.).
2021. jan. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Az a baj a nincs kamerám megoldással, hogy akkor mondaná a Tanár nekem hogy csatlakozz be telefonon keresztül vagy basztatna addig még nem veszek kamerát!
2021. jan. 18. 20:01
 14/18 anonim ***** válasza:
71%

#7 nem érdekel kurzust tartottál.

A leírásból simán kitelik, hogy középiskoláról van szó.Ha közegben vagy(már pedig minden iskolában van ilyen.) Simán basztatnak a diákok egy olyan photoshoppolt képpel, ami gúnyolás tárgya lesz elég sokáig.

"Magyar diákok tesznek mindenre"

Nos hozzád hasonló tanítók(szabad így nevezni?) Én is tennék. :D egyszerüen fogalmad sincs hogy mi folyik egyes középiskolákba.(hogy én ezt honnan tudom?

Nos, általában nekem szokták elpanaszolni problémáikat, ha én helyettesítek...)

Ez egy egyetemnél nyilván nem történehetne meg, ott általában érett gondolkodású nagykorúak vannak, nemde?

2021. jan. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Ahogy mondod igen, középiskolás vagyok
2021. jan. 19. 00:42
 16/18 anonim ***** válasza:
26%

#14 tanítok középiskolásokat is, szóval van tapasztalatom. Én bekapcsoltattam a kamerát, mert minden óra interaktív, beszélgetős, csapatmunkás.


Amugy is tobb a tanar a rokonságban.


Szóval te az a fajta vagy aki produktivitás helyett panaszdobozt hord körbe, és hisztit facilitál. Remek lehet.


Képzeld, a magyar egyetemekre azok a diákok járnak, akiket pár éve még hozzád hasonló alakok "tanítottak". Ne hidd, hogy azóta szárnyalnak. Tanítottam amerikai, osztrák, orosz, több ázsiai, stb egyetemen, és hát...

2021. jan. 19. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
93%
Okés a dolog, az osztàlytàrsaiddal van a probléma.
2021. jan. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
8%
#16 hát persze :D na jolvan, most huzz vissza a gyarba :D (nem is ertem miert regisztraltam ide egy szimpla valaszert.)
2021. jan. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!