Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Végzősök! Szerintetek “jogos”...

Végzősök! Szerintetek “jogos” lenne a könnyítés az érettségin?

Figyelt kérdés
Tehát ha a digitális oktatás hátrányaira hivatkozva lenne valami könnyítés az érettségin (szóbeli elmaradása, tananyag lerövidítése, más érettségi időpont stb.), akkor azt jogosnak éreznétek? Tényleg annyival nehézkesebben ment az elmúlt 1 évben a tanulás az ezelőttiekhez képest, hogy könnyítésre lenne szükség?

2021. jan. 25. 10:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
71%
Szerinted nem nehezebb konkrétan tanárok nélkül készülni már 1 éve? Legtöbb helyen online órákat sem tartanak
2021. jan. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
71%
Hogy lenne már jogos? Semmi értelme nem lenne. Aki akar, az ebben a helyzetben is tud tanulni, lehet hogy kevésbé hatékonyan, de ez lényegtelen, hiszen a felvételi pontszámokat a felvételizők határozzák meg.
2021. jan. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem tök egyénfüggő. Voltam levelezős az egyetemen és baromi rossz volt. Megkaptunk minden anyagot, ok, dolgozd fel, aztán egyszer csak vizsga. Nekem sokkal jobb, ha tanár magyarázza el, sokszor nem olyan száraz, illetve megbeszéljük a feladatokat és a megoldásokat is. Szóval nekem digitális oktatás után érettségizni maga lett volna a pokol. Ráadásul tudom magamról, hogy halogató vagyok, szóval ha nincs fix napirend, "nem vagyok rákényszerítve", akkor a vizsga előtt 1 héttel szakad minden a nyakamba. (tapasztalat)

Szóval van aki egyedül is tök jól fel tud készülni rá, mert van annyi önszorgalma és fegyelmezettsége, de szerintem a többségnek szüksége van a folyamatos magyarázatra és számonkérésre.

2021. jan. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
94%
Szerintem annyiból jogos, hogy a tavaly érettségizőknek sem kellet szóbelizni, pedig ők "csak" márciustól voltak online oktatásban. A most érettségizőknek több volt az online oktatás, ezért több homályos folt lehet a tudásukban, főleg, hogy nagyon sok tanár nem is tanít egyáltalán, és nem mindenki képes egyedül felkészülni.
2021. jan. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
12%
De akkor rá lehetne mondani mindenre... 10-ben az volt 11-ben is és nem tudtam normálisan megtanulni az évi anyagot, ezért stb stb
2021. jan. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
68%
Nem. Mert ha mindenkinek nehezebb akkor nem változik semmi.
2021. jan. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
66%
Most pont hogy sokkal könnyebb felkészülni mint valaha, szóval nem lenne jogos.
2021. jan. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
24%
A szóbeli elhagyása az miért KÖNNYÍTÉS??? a szóbeli a mese habbal kategória ott lehet dumálni rizsázni pontot felhúzni jegyet felhúzni... az csak a diáknak jó!
2021. jan. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
6%
Otthon rohadtok hónapokban óta, nem elég könnyítés? Soha az életben nem lesz ilyen könnyű dolgotok, mint most.
2021. jan. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
40%
Max annak lenne értelme, ha esetleg kevesebb tétel lenne szóbelin. És akkor a káposzta is megmaradt, a kecske is jól lakott.
2021. jan. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!