Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Végzősök! Szerintetek “jogos”...

Végzősök! Szerintetek “jogos” lenne a könnyítés az érettségin?

Figyelt kérdés
Tehát ha a digitális oktatás hátrányaira hivatkozva lenne valami könnyítés az érettségin (szóbeli elmaradása, tananyag lerövidítése, más érettségi időpont stb.), akkor azt jogosnak éreznétek? Tényleg annyival nehézkesebben ment az elmúlt 1 évben a tanulás az ezelőttiekhez képest, hogy könnyítésre lenne szükség?

2021. jan. 25. 10:40
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
14%

Könnyítsünk az érettségin, de aztán a felsőoktatásban lesz szopóka-nyalóka rendesen. Anno az első matek zh-mon visszasírtam az egész érettségit, pedig nem voltam gyenge belőle. Amúgy tényleg a szóbelivel lehet jobban javítani.

Ez még nem is nektek lesz igazi szívás, hanem aki most 11.es, mert nár a 10-es anyag fele is hézagosan lett leadva, erről az évről meg ne is beszéljünk. Amúgy ha jól tudom kiscsoportoknak lehet konzultációt tartani, akinek igénye lenne rá fogjatok össze, ha nem is a suliban, de valahol csak meg lehet oldani.

2021. jan. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
52%
Így se nehéz
2021. jan. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
59%

Nem. Aki akart az tanult. Nem csak most jut eszébe, hanem 9.-ben, 10.-ben és 11.-ben is.

Aki meg nem tanult, mert "ráérek, majd 12.ben" az most megtanulta, mi az a felelősség.

Arról nem is beszélve, ha valaki levelezőn le tud tenni egy diplomát, akkor az érettséginek is kisujjból kéne menni.

~Egy végzős

2021. jan. 26. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
64%
Nem. Senkinek nem volt könnyebb a korosztályban, - egyelőek az esélyek.
2021. jan. 26. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
80%

Minden evben van valami kifogás egyébként ha valaki megfigyelte. Altalaban a matek miatt szokott lenni mert "tul nehez".

Mondjuk en pont a masik fele vagyok a történetnek. Irtam egy 2es matek erettsegit mert nem kellett a továbbtanulashoz, bekerultem egyetemre es hat persze hogy matekot kaptunk mar az elso felevben. Elkezdtem keszulni magamtol es siman megirtam 3asra a vizsgamat. Pedig hidd el az sokkal borzalmasabb volt mint egy érettségi.

2021. jan. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Ne könnyítsenek! A felvetelinél úgyis mindegy, tekintve ha mindenkinek könnyű, akkor alig lesz szórás és az egekben lesz éj a pontszámok. Semmi értelme nem lenne. Legyen ugyanolyan mint mondjuk 2019-ben, hogy minden legyen megtartva és igenis legyen szórás. Én SE általános orvosira készülök, nem szeretném ha 490 lenne a ponthatár mert olyan könnyű volt. Világ életembe erre készültem, szeretnek tisztességesen bekerülni. Másrészt, ahogy a noveremet nezem, az érettségi csak egy porszem az egyetemi vizsgákhoz képest.
2021. jan. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

A húgom készül most érettségire, nekik egyedül matekból tartanak órát, az is heti 1-2, tehát az oktatás szinte mondhatni nulla. És több helyről hallok hasonlókat, tehát egyértelműen nehezebb dolguk van. Több év egyetem/munka után nevetségesen könnyűnek tűnik persze így is, de nekik most ez a nehéz.

De mivel mindenkinek nehezebb, így a ponthatárok is várhatóan lejjebb lesznek, könnyítés nélkül is. A szóbeli elhagyása inkább nehezítés, középszintű szóbelin szinte mindenki javít az eredményén, nem ront. Amit jogosnak tartanék, az a kötelező emelt eltörlése (azokon a szakokon, ahol korábban sem volt, tehát pl. orvosira, jogra nyilván legyen).

2021. jan. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
41%
Nem tartom jogosnak. Most ősszel simán volt szóbeli akkor nem értem a kérdésedet. Mivel jogotokban áll bemenni az iskolába kiscsoportos konzultációra így nem indok, hogy nem láttál tanárt. Persze az más kérdés, higy a tanárod hajlandó e szóban konzultálni. Ebben az esetben az igazgatóval kell beszélned. Ha ez sem megy akkor marad a jó öreg önálló felkészülés.
2021. jan. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!