Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért vagyok lecseszve csak...

Miért vagyok lecseszve csak azért, mert nem köszöntem feleslegesen óra végén?

Figyelt kérdés

Az ofőm tartja a kémiát és a fizikát is. Úgy van, hogy ma 2. óta fizika, 4. óra kémia.

és MOST, fizika után nem köszöntem el, csak amikor ő mondta, hogy vége az órának mehettek kiléptem, mert úgyis találkozunk kémián.

Ez mégis mire jó? Még lesz vele órám, ennyi erővel minden egyes óra elején és végén külön köszönjünk, mint egy következő napon lennénk?


Logic???


2021. febr. 3. 09:34
 1/6 A kérdező kommentje:

Természetesen MINDIG köszönök, amikor találkozunk és elbúcsúzunk. Sosem fordult elő, hogy udvariatlan lettem volna.

Már többekkel előfordult ez. Kémián fél csoport van, így azok akikkel egy nap már nem lesz órája a tanárnak csak azok köszönnek. Értelem szerűen

2021. febr. 3. 09:36
 2/6 anonim ***** válasza:
56%
Ki nem szarja le?
2021. febr. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
2: a tanár :D Elég rossz már hallgatni :/
2021. febr. 3. 09:46
 4/6 anonim ***** válasza:
95%
Jó, akkor elköszönsz ezentúl óra végén attól függetlenül, hogy lesz még órád. Én is elköszöntem attól, akivel délelőtt online beszéltünk, függetlenül attól, hogy délután is beszéltünk még: "Délután majd beszélünk, addig szia".
2021. febr. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha valakivel kétszer beszélsz egy nap telefonon, akkor is köszönsz mielőtt lerakod. Logic?
2021. febr. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
67%

Ilyenek ezek az illemszabályok. Ha valamilyen eseménynek vége van, illik elköszönni az eseményt tartó személytől. (Legalább tőle.)

Ebben nem kell logikát, kifogásokat, vagy filozófiai mélységeket keresni. Így alakult ki, ez a szokás, és valamilyen szinten a tisztelet jele. Ha neked ez annyira megterhelő, akkor menj Waldorfba, vagy vonulj el remetének.

2021. febr. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!