Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi volt "az incidens" az...

Mi volt "az incidens" az iskoládban?

Figyelt kérdés

2021. febr. 18. 13:24
1 2 3 4 5 6 7
 51/66 anonim ***** válasza:
100%

Gimiben az egyik srác leégette a függönyt.

Másik kettő pedig ellopta egy fiatalabb gyerek cipőjét. Aztán fegyelmijük volt és elmentek a suliból.

Egy másik osztályban meg egy srácnak azért kapott intőt és lett volna fegyelmije, mert azt mondta az egyik tanárnak, hogy "K**** anyádat!" és "Kapd be a f***om!". De annak a gyereknek befolyásos szülei voltak, így elintézték, hogy ne legyen fegyelmije.

2022. febr. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/66 anonim ***** válasza:
100%
#43 vagyok, azóta kiújultak a lopások, elvileg az iskola nappalis takarítói az "iskolaszarkák"
2022. aug. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/66 anonim ***** válasza:
85%
Középiskolai osztálytársam az utcán odakiabálta egy haverjának: "Mi van, f@szi?". Egy tanár meghallotta, osztályfőnökit kapott méltatlan viselkedéséért.
2022. aug. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/66 anonim ***** válasza:
100%
#53: Ha az utcán történt tanítási időn kívül, milyen jogon kapott osztályfőnökit?
2022. aug. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/66 anonim ***** válasza:
100%
nálunk már annyiból is ügyet csináltak hogy egy diák kinyomta a poroltót hülyeségből a folyosón, egy tanár pletykálta bosszúsan a másiknak
2022. aug. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/66 anonim ***** válasza:
96%
ahogy olvasom ezeket, nem értem miért olyan hű de szigorúan büntetett dolgok voltak ezek. ha megnézitek, gyakorlatilag a túszdrámás meg az öngyilkossági kísérleteseken kívül mit nem lehet betudni azzal hogy gyerek, és a gyerekek csinálnak ilyeneket? akkora hű-hót csaptak alap dolgokból tanárok mintha az iskola, meg a fiatalok közege valami szent és sérthetetlen lenne, mintha nem tudnák hogy milyenek az emberek és mik zajlanak a világban
2022. aug. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/66 anonim ***** válasza:
100%

54-es:

Mert az iskolán kívül is úgy kellett viselkedni, hogy ne rombolja az iskola hírnevét. talán még a házirendben is volt valami ilyen pont.

A cucilizmusban voltak ilyen dolgok, meg ilyenebbek is.

2022. aug. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/66 anonim ***** válasza:
100%

"ha megnézitek, gyakorlatilag a túszdrámás meg az öngyilkossági kísérleteseken kívül mit nem lehet betudni azzal hogy gyerek, és a gyerekek csinálnak ilyeneket?"

Pl. a lopást, ajtó szándékos szétrúgását, gyújtogatást szerintem egyáltalán nem lehet betudni annak, hogy "jaaaj, hát gyerekek".

2022. aug. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/66 anonim ***** válasza:
97%

56: szerintem pár eseten kívül senki sem írta, hogy ezeket effektíve büntették vola. Én írtam pl. 32-es hozzászólást, ezeknek a többsége simán olyan értelemben volt incidens, hogy sokan pletykáltak róluk, hírértékük volt, fura / különleges volt, egy-két rosszasággal vagy még durvább dologgal vegyítve.


Pl. még szép, hogy a csókolozó meleg pár nem kapott megrovást, de attól még egy hétig beszédtéma volt, mert a többségünk nem látott nyíltan meleg embert egész életében. Vagy hogy nyilván a mennyezett kiesése az nem büntetendő dolog, de k...a nagy sokk volt annak a pár gyereknek, akik mellett közvetlenül csapódott be.


Aztán... attól még, hogy gyerek, meg feszegeti a határait, vannak olyan dolgok, amiket sztem igenis büntetni kell, mert fel kell készíteni a gyerekeket az életre, és el kell rettenteni őket azoktól a dolgoktól, amikkel másokat effektíve veszélyeztetnek közvetlenül vagy közvetve... és az azért nemcsak az öngyilkossági kísérlet meg a túszejtés.


Pl. azok a srácok kaptak egy intőt (még az is lehet, hogy csak szóbeli figyelmeztetést), akik befordították a szekrényeket... még jó, mert 3-4 tagbaszakadt 17 éves srác volt, és ha nem veszik észre időben és nincsenek elég erős emberek, akik visszaforgatják, lett volna pár gyengébb vagy fiatalabb diák, aki haza sem tudott volna menni kb., mert az összes cucca, mobilostul, lakáskulcsostul bent volt a szekrényben. És oké, hogy jaj, az gyerekség... de ha ezt nem büntetik, akkor azt fogja hinni, hogy így viselkedni oké, sőt, felnőttként már durvább dolgokat is lehet.


De ezek között voltak olyan dolgok is, amiket szerintem büntetni kellett volna, mert balesetveszélyes, csak éppen nem volt tanár a környéken, de attól még a diákok között terjedt, és ha hallotta is tanár, nem tudta, hogy ki volt a konkrét elkövető - ilyenekre gondolok, mint amikor valakinek majdnem beleállt a testébe a dobált svájcibicska meg amikor kint petárdáztak az udvaron és ráesett ez a kis szar pirotechnikai eszköz az egyik srácra.


Az ellenőrző-trollt sem kapták el... ami rohadt vicces volt, más részről néze viszont okiratrongálás és pazarlás. Szóval sztem teljesen jogos lett volna érte vmilyen szankció.


A többség egyáltalán nem volt büntetve, nem is hogy "túlbüntetve". Mert sztem egy szóbeli vagy írásbeli figyelmeztetés az ilyen közepestől nagyonig terjedően idegesítő "rosszaságokra" bőven elég (sőt az ilyet fel sem írtam akkor, hogy kaptak intőt azért páran 10-11 évesen, hogy csukott ablakon keresztül ordítottak egymással, mint a sakál... mert nem volt akkora incidensértéke a dolognak... és nem akkora nagy probléma, de azoknak, akik hallották, milyen decibellel ment a "csevegés", amiért 2 ember lusta volt elmenni fél métert a bejárati ajtóig, és onnan elmenni az osztályterembe, hát nem volt egy kellemes élmény, na)

2022. aug. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/66 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az egyik fiatalabb tanár állítólag lefeküdt az egyik végzős diákjával, hogy ötös legyen a lány évvégi bizonyítványában a tanár tárgyaiból, majd össze is jöttek.

Semmi következménye nem lett az esetnek, de egy csomó kolléga és diák felháborodott rajta (amúgy se volt egy közkedvelt ember)

2022. aug. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!