Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi volt "az incidens" az...

Mi volt "az incidens" az iskoládban?

Figyelt kérdés

2021. febr. 18. 13:24
1 2 3 4 5 6 7
 61/66 anonim ***** válasza:
100%

53-54: az ilyenek amúgy én sem értettem, hogy területileg iskolán kívül és iskolaidőn kívül elkövetett dolgokért miért a suli veszi elő a gyereket... ezt az "iskola jó hírnevének megsértése dumát" annyira egy hatalmaskodó alibiszövegnek tartom, főleg hogy visszanézve, felnőtt fejjel, amikor a sulinknak rossz híre van, annak max. a tünete az, hogy bunkó gyerekek járnak oda (rossz tanári kar, gyenge színvonal - akkor nyilván nem az Írók Boltja célközönségének a gyerekeit fogják oda felvenni).


Mi akkor akadtunk ki, amikor azon ment egyszer ofőórán a vekengés, hogy a gyerek a személyes iwiw profiloldalról (igen, olyan "öreg" vagyok már) 16 évesen vegyen le egy képet, amin sörözik (ne iskolai rendezvényen), meg hogy ne politizáljon. Ez a szülőnek a felelőssége kell, hogy legyen, nem a sulié.


Meg egyszer, amikor 6-7.-es lehettem, azt láttam, ahogy a suligondnok! ordít két gyerekkel, amiért suliidőn kívül leszedték a buszról azt a táblát, amin a busz száma volt (igen, ez is elég régi eset volt, azóta már ledes tábla van). Azt még megértettem, hogy esetleg a rendőr a suliba vitte be, mert nem volt kontaktja a gyerek szüleihez, de hogy akkor miért nem hívatták fel a szülőket, és miért nem az ő dolguk volt ezt kezelni... meg hogy a suli gondnoka milyen jogcímen fegyelmez gyereket tanár helyett, ha már... (mondjuk a néni amúgy is elég tapló volt... egyszer a suliújságban volt egy cikk az ameriai hálaadásról, és a cikkírók körbekérdezgettek tanulókat arról, hogy miért hálásak... és ugyan nem került be az újságba érthető okok miatt, de mivel ismertem a két cikkírót, mert öcsém osztálytársai voltak, megmondták, hogy több olyan választ is kaptak, hogy azért hálásak, mert XY gondnoknéni nem tanár :D)

2022. aug. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/66 anonim ***** válasza:
100%
Egyik felsős a farkát az osztálytarsam arcába dorgolte (alsó, 3. Vagy 4. Osztályosok voltunk)
2022. szept. 1. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/66 anonim ***** válasza:
100%
Drogot árult az igazgató a gyerekeknek az iskolánkban.
2023. márc. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/66 anonim ***** válasza:
100%

Nekem főleg általánosból vannak kisebb-nagyobb sztorik:

-egyszer alsóban egy osztálytársam behozott valami csupasz nős képet vagy szexújságot vagy fene tudja mit, azt mutogatta körbe, elvették tőle és tán osztályfőnökit kapott

-ugyanez a srác az udvaron talált egy emberi kulát a tornaterem épülete mellett, beledugott egy botot és parittyát csinált belőle, az anyag centikkel egy másik gyerek feje fölött suhant át xD

-egyszer beleszartak az egyik piszoárba a férfi budiban

-ugyanebben a mosdóban egy alsós rosszul volt és belehányt a csapba ami eldugult, a takarító néni ott mindenki előtt pumpáltatta ki szerencsétlen gyerekkel...

-egyszer egy használt koton is előkerült valahonnét (hangsúlyozom, még mindig általános suliról beszélünk), fél napot azzal szórakoztak a kreténebbek

-ugyanezek a kretén gyerekek az angol anyanyelvi lektor talpa alá mikor nem vette észre, olyan durranós kis hagymákat vagy micsodát szórtak (azt a bazárban kaphatót) hogy rálépjen

-pletyka szintje csak, de állítólag az angol nyelvi tanár viszonyt folytatott egy diáklánnyal (még mindig általános suli, ergo pedofília ügy, de nem biztos hogy ez igaz, viszont elég széles körben terjedt a hír)

-a suli hírhedt "indián" diákjához sok eset kötődik, volt hogy az ebédlőben a szakács szeme láttára dobálta a falra a szendvicset meg az almát, a szakács meg ott helyben felpofozta, szülők is bejöttek utána

-ugyanezt a gyereket, aki mindig terrorizált másokat, három felsős megvárta a budiban és megverték

-ablakból kiabáltak sokszor a járókelőknek egyesek, a kukázóknak hogy "negró!" meg ilyesmiket, volt hogy öreg néni sírva jött be a portára hogy miket ordibálnak neki az öltözőből, abból is nagy botrány volt.


Gimiből semmit nem tudok mondani, nagyon jó, normális gimibe jártam a megyeszékhelyre, még verekedés sem volt a négy év alatt egy se, csak ilyen "alap" dolgok mint tanárnak visszaszólás, egy csaj órán demonstratíve kirohant miután elege lett a tanárból, meg suli szünetben kinn cigizés, másnaposan bejöttek órára, meg hasonlók, de ezek szerintem nem nagy események, mindenhol megesnek.


Viszont a kisvárosban ahol lakok, a gimiben, na ott volt egy nagyon durva eset, konkrétan gyilkossági kísérlet, egy bekattant gyerek a sulivécében több szórással megkéselt egy másik srácot, mert saját bevallása szerint azt képzelte hogy Call of Duty-ban vagy milyen játékban van és kipróbálja milyen ölni... A gyereket a rohammentő vitte el, minden diáknak tanítás véget ért, kinn volt egy csomó rendőr, még talán a terrorelhárítás is, mert az elkövető utána magát is megvágta és bekamuzta hogy egy ismeretlen ember aki az utcáról ment be mindkettőjüket megtámadta, nyilván ilyenkor komoly elkövetőt kezdenek keresni. Talán országos hírekben is benne volt ez az eset, a megyeiben egészen biztos. Aznap délután mikor még nem derült ki hogy a másik srác a tettes a két "áldozat" közül, emlékszem hogy egy másik faluban rendőrök szedtek le egy embert a buszról akire hasonlított a gyerek kamu "személyleírása"... Aztán a kihallgatásnál önellentmondásba került és lebukott. Vitték a javítóba. Az áldozat szerencsére túlélte, de sokon nem múlott. Na az tényleg durva volt, és örülök hogy én nem oda jártam.

2023. máj. 18. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/66 anonim ***** válasza:
100%
#64: Az igen, ezek kemény dolgok. Megkérdezhetem, hogy melyik megye? Vagy ahogy manapság mondják: Vármegye?
2023. máj. 18. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/66 anonim ***** válasza:
100%
#65 Borsod MEGYE :D
2023. máj. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!