Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mikor van lehetősége a diáknak...

Hiper128 kérdése:

Mikor van lehetősége a diáknak petíciót írni tanár ellen?

Figyelt kérdés

Szóval a helyzet az,hogy a magyar tanárunk nagyon kiakasztó mostanában,a felmérők kb. mindenkinek karó,azért mert nem úgy fejezzuk ki magunkat ahogy ő akarná. Mutatok egy példát: Volt egy kérdés a tesztben,hogy mi is az a naturalizmus? Erre én írtam,hogy: teljesen valósághű, nagyon kis részletekre kiterjedő ábrázolásra törekszik

Sokszor szegényebb társadalmi rétegegekből származó embereket ábrázolt,parasztokat,földműveseket,koldusokat.

Erre ő : A valóság sötét oldalát mutatja be. És 0 pontot kaptam, és ez kb minden kérdésnél így volt. Lehetőségünk van petíciót írni ellene? Tavaly jeles voltam,most a bukás szélén,és ez az egész osztályunkra igaz. Ha jól tudom pár évvel ezelőtt már ki akarták rugatni,de igérgetett fűt fát, hogy megváltozik.



2021. febr. 23. 09:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy. A petíció nem fogja megoldani a problémát, akkor lesz változás, ha a szülők összefognak (szomorú, de a gyerekeket nem veszik komolyan, és amúgy a felnőtteket is csak akkor, ha tartani kell tőlük). A legrosszabb esetben be lehet lengetni az iskolaváltást, és ha a szülők összezárnak, nyilván elég nagy nyomást helyezne az iskolára, hogy egy egész osztály elmenne.

Megértelek, mert annak idején (leírni is nehéz, de 20 éve voltam gimnazista) ugyanígy rámszállt a magyartanár, egyszerűen nem tudtam neki megfelelni, bármit csináltam. Az értékelés szubjektivitása miatt még vitatkozni is nehéz volt vele. Amikor OKTV eredménnyel felvételi nélkül bekerültem az egyetemre (nem humán szakra), saját magát tette nevetségessé, de akkor már nem érdekelt. Nem tudom, milyen terveid vannak, hová szeretnél továbbmenni, és hányadik osztályba jársz. Akárhogy is, ez egy nagyon kellemetlen helyzet, és energiát von el értelmesebb dolgoktól. Ha a szüleid nyitottak egy beszélgetésre, akkor rágjátok át ezt a témát, a lehetőségeket, és ha minden kötél szakad, meggondolnám a helyetekben az iskolaváltást is.

2021. febr. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Gimnázium 3. osztályába járok,biológia-kémiából szeretnék érettségizni és vagy egészségügyi irányba vagy pedig tanári egyetemre szeretnék menni.Szlovákia területén belül élek,viszont a magyar nyelv és irodalom érettségi tantárgy,ezért is aggódom
2021. febr. 23. 13:37
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Petícióval semmire se mentek, de a szülők írjanak kérvényt az igazgatónak, hogy váltsák le a tanárt az osztályotokban.
2021. febr. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!