Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan tudnám a barátomat...

Hogyan tudnám a barátomat jobb belátásra téríteni? Rávilágítani, hogy így a vesztébe rohan, és bármit is gondol, inkább maradjon csöndben, hogy ne kerüljön még jobban bajba?

Figyelt kérdés

Szóval az van, hogy az osztálytársam, aki egyébként egy nagyon jó barátom (más barátom igazából nincs is), évek óta összetartunk... nála most bekattant valami.

Tény, nagyon sok balszerencse, pofon, ütés érte az élettől az elmúlt évben, amiket tudok ezekről, azt én is nagyon nehezen bírnám... Meg egyébként egy nagyon lobbanékony ember, és ha valamit igazságtalannak érez, akár vele, akár mással történik, akkor szinte a végletekig képes nekimenni mindennek és mindenkinek.


Történelemórán, Zoom-on történt most meg, amikor minden összegyűlhetett nála, és idegileg elszakadt a cérna... Ugye most már nagyon hamarosan érettségi, és a II. VH-s dolgokat és az önkényuralmi rendszereket ismételtük át.

És már nem is tudom, hogy hogyan, de valahogy ott óra közben felkapta valamin a vizet az oroszokra, és egészen addig feleselt a tanárral meg hergelte magát az osztály előtt, amíg olyanokat nem mondott, hogy ... már bocsánat a kifejezésért, de ilyen szavakat használt, hogy Sztálinnak a grúz Qrva anyját, meg az összes őt istenítő kalasnyikov-szopó ruszkinak is, meg hogy sztálinnak a lánya is gyakorlatilag egy prostituált lett, aki kidobott egy porontyot a világra, de nevelni már nem akarta, hogy legalább őt kellett volna elővenni meg megkínozni sztálin helyett...


Lehet, nem hiszitek, de halál komolyan ezeket felindulva előadta a tanár hallatára, az egész osztály előtt. =( Én teljesen meg is voltam rémülve, kábé köpni-nyelni nem tudtam.


Persze, fegyelmi eljárás lesz most a dologból, az igazgató előtt meghallgatása lesz...

Én próbáltam vele beszélni, hogy bármennyire is ideges most a világra, ne szúrja el az életét, a jövője múlhat rajta. ERRE vérfagyasztó higgadsággal elő adta a barátom, hogy ennek legalább örül, így még inkább súllya lesz a szavainak, és hogy az igazgató előtt még azt is simán el fogja mondani, hogy az Isten egy ***** (igen, itt megint a K betűs szót használta), mert ez a világ nagyon is mutatja, hogy egy egoista erőszaktól telt...

És itt még csak elkezdett még inkább csúnya kifejezéseket mondani, amiket már le se merek írni, mert én is csak néztem magam elé, hogy teúristen... =( Persze, én mondjuk nem vagyok vallásos, szóval nem ezen akadtam ki.


És hogy Ő nem fog bocsánatot kérni és nem bánja, mert amit mondott, azt már régen ki kéne szabadna mondani nyilvánosan, még akár hivatalos keretek között is, mert aki erre pegjátsza a prűd angyalkát, az igazából a agresszorokat pártfogolja, meg ésatöbbi ésatöbbi....


Most nem is tudom mind leírni, meg egyébként se tudtam volna mindent szó szerint idézni, mert sok helyen sokkal keményebb szavakat használt. Meg nem is ez a lényeg.


Csak igazából vázolni akartam azt, hátha valaki látja, van ötlete, hogy mi járhat a fejében, mi az, ami miatt elkezdte ezeket mondani, és látszólag semmi sem érdekli, még azt se, hogy most az érettségi évében a jövője múlhat ezen és akár ki is rúghatják.

=(


Kérlek, segítsetek! Jó barátomról van szó, és rossz látni, ahogy a vesztébe rohan.



2021. márc. 2. 11:41
 1/9 anonim ***** válasza:
22%
Kamu
2021. márc. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
Ha ez igaz, szegénynek komoly mentális problémái vannak. Ne barátkozz vele.
2021. márc. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem lenne baj az oszinte velemenyeivel, ha ertelmes modon fogalmazna meg.
2021. márc. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem te nem tudsz ezzel mit kezdeni. Elmondhatod neki a véleményedet, de nagy valószínűséggel nem fog rá hatni.
2021. márc. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán értem, hogy a tanár miért csinált ebből ügyet. Én a helyében rövidre zártam volna a témát azzal, hogy ez nem tartozik az óra anyagához, kérem, maradjon csöndben. És mondtam volna tovább az anyagot.

Nézd, saját magától a legnehezebb megvédeni mindenkit. Lehet, hogy neki kell néhány pofon az élettől, hogy megértse, nem kell mindig fejjel menni a falnak.

2021. márc. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Oké, csak hát tényleg rossz látni ezt. =[

Alapvetően szerintem nagyon értelmes tud lenni a srác, és tényleg sok mindent köszönhetek neki.


Volt olyan, amikor az utcán védett meg a cigányoktól. Máig nem értem, hogy lehetett olyan lélekjelenléte, konkrétan négyen voltak, az egyik másfél fejjel magasabb. Aki ott volt, konrétan megfordult és ment el a másik irányba, felnőttek is... de Ő kiállt és megvédett. Na arra az esetre visszagondolva pl. most is beleborzongok...

De igen, eléggé forrófejű, pl. utána is, amikor elmentek, teljes hangerővel beszólt a járókelőknek, hogy mennyire gyávák, konkrétan belezengett az utca. X'D Már nem emlékszem, hogy mit, de vicces volt.


Olyan is volt, hogy hülyeséget csináltam, és azonnal magára vállalta, képes lett volna elvinni a balhét helyettem.


Meg még rengeteg más minden, amiért nagyon tisztelem, és felnézek rá, és a barátomnak tartom. És a barátom mellett én ki akarok állni, segíteni akarok neki. Természetesen nem úgy, hogy akkor én is szidom a világot úgy, ahogy Ő teszi, meg ilyesmik.

=( Csak sajnos nem tudom, hogy miben segíthetnék neki.


Szóval annak is, akik privátban írták, hogy nem normális, meg hogy ne barátkozzak vele, stb. hát köszönöm a véleményeteket, de ebben nem kell félteni, és én a barátomnak fogom tartani, akkor is, ha kirúgatja magát. Csak éppen piszkosul fogom sajnálni, és nem akarom, hogy ez legyen a vége. =(


És köszönöm annak, aki komolyan vette a kérdést, és válaszolt!

2021. márc. 2. 12:31
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggodj, mert az ilyen embernek sokkal nagyobb az eselye a sikerre, mint az atlagos embernek. Meresz, bator, a jeg hatan is megel. Ha ki is rugjak, nem veszt vele semmit. Tapasztalatbol mondom, velem is megtortent.
2021. márc. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy ilyenért biztos nem rúgják ki. Még csak nem is Orbán Viktort szidta! :-)))
2021. márc. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igaza van. Csak higgadtan és összeszedetten kéne megfogalmaznia.
2021. márc. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!