Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan tudnék koncentrálni az...

Hogyan tudnék koncentrálni az órákon, ha ott van egy elviselhetetlen személy?

Figyelt kérdés

Egy online tanfolyamra jelentkeztem, ahol kb. 20 ember van, mindenki átlagban 18-23 között van, az idegesítő személy 50 éves lehet. Egész órán ő beszél, ha kérdez valamit a tanár, akkor ő azonnal kényszert érez válaszolni, emiatt nehéz koncentrálni és nincs semmi motivációm, ugyanis árad belőle az irigység, meg valamilyen megfogalmazhatatlan gonoszság. Vannak a csoportban nagyon okos emberek, és valamiért nem bánom, amikor ők beszélnek, mivel neutrálisak és nem akarnak semmit sem “bizonyítani”. Ez az illető nagyon kedvesnek és közvetlennek tűnik, aki mindig jópofizik a tanárral, közben minket nem hagy érvényesülni. Azt várja szerintem, hogy mindenki felnézzen rá, közben nem a legokosabb (de biztosan a kora miatt van). Tutira elmegy a többieknek is a kedve az órai aktivitástól, ugyanis ha valaki helytelenül mond valamit, akkor ő azonnal kijavítja (anélkül, hogy kérné a tanár). Viszont sikerült neki a tanárt az ujjai köré csavarni, ezért neki már fel sem tűnik, hogy egy nárcisztikus pszichopata alkat bontja meg az egész csoportdinamikát.


Hogy viseljem el? Néha elmegy a kedvem a tanulástól, mert a kárörvendő mosolya van előttem.


2021. márc. 11. 21:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Szólni a tanárnak, esetleg az egész csoporttal együtt?

Vagy máshonnan megtanulni az anyagot, vagy végig "szenvedni" így.

2021. márc. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hiába szólunk a tanárnak, teljesen el van varázsolva. Egyébként nem annyira egyértelmű, viszonylag kulturáltan csinálja ezt a passzív agressziót.
2021. márc. 11. 21:19
 3/6 anonim ***** válasza:
53%
Iratkozz ki, bassza a csőröd.
2021. márc. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Majd elmész dolgozni, évekig ott vagy, és jön egy olyan kolléganő (szintén idősebb), aki nemhogy alkalmatlan a munkára, de emellett idegesítő a személyisége is, ezért rövid időn belül úgy döntesz, itt a vég. Zsarolás lenne azt mondani, hogy vagy ő, vagy én, ezért felmondasz, na, majd akkor emlékezz vissza erre.

Online óra - véget ér. Az én szenvedésem hónapok óta tart, és felmondásig még el kell viselnem. Ez az igazi szívás, hogy belerongyolt a békémbe.

2021. márc. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Sajnálom! Hogy lehet ezeket az embereket kezelni?
2021. márc. 11. 21:50
 6/6 anonim ***** válasza:
Igazából sehogy. Nem tudod lenémítani valahogy? Mármint csak magadnak.
2021. márc. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!