Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Osztálytalálkozó. Tényleg én...

Osztálytalálkozó. Tényleg én voltam túl negatív?

Figyelt kérdés

Megpróbálom összefoglalni röviden. Szóval tavaly nyáron volt öt éve, hogy elballagtam általánosból, szóval adta magát hogy szervezzünk osztálytalálkozót. Őszintén én a volt osztályból összesen két emberrel tartom a kapcsolatot, az egyikőjük még júniusban összefutott az osztály volt fő-emberével (nem rossz értelemben), és felröppent a téma, hogy akkor meg kéne szervezni. Ezután pár nappal ki is került egy szavazás a volt osztály facebook csoportjába, hogy egyáltalán kit érdekelne a dolog. Nekem sajnos időközben feltörték a fiókom és nem is tudtam visszaszerezni, a profil törlésre került, tehát én nem vagyok benne abban a csoportban. Ezért én privátban jeleztem a már említett személynek, hogy én szívesen részt vennék, akár segítenék a szervezésben is ha kell. Mint kiderült, nem volt nagy érdeklődés a dolog iránt, a 22 emberből összesen (velem együtt) hatan jeleztek vissza, abból öt ember szavazott arra, hogy ha lenne, akkor elmenne. Ezért gyakorlatilag érdeklődés hiányában abba is maradt a dolog és el is felejtettem az egészet.

Aztán augusztus 20-25-e környékén (tehát már totálisan a hónap végén) egy volt osztálytársam kreált egy messenger csoportot, amibe bevett mindenkit, és megkérdezte, hogy akkor ki lenne benne egy osztálytalálkozóban. Igazából kapott két nemleges választ, én pedig leírtam neki, hogy ez már baromi későn jutott eszébe, amire azt a választ kaptam, hogy mindent meg lehet oldani. Erre én írtam egy hosszabb üzenetet (megjegyzem teljesen kulturált formában), hogy egy osztálytalálkozóhoz megkéne szavazni egy közös büdzsét, megkéne kérdezni hogy ki mit szeret enni, kinek van ételallergiája, ki milyen távot tudna utazni, olyan helyet béreljünk ahol étel is van vagy csak egy sima termet és az ennivalót azt rendeljük, ki szavaz arra hogy mi vigyünk alkoholt, ki arra hogy helyben vegyünk, legyen-e zene, legyenek-e programok stb… Illetve azt is leírtam, hogy tanárokat is szokás meghívni, viszont nem két nappal előtte sms-ben. Viszont ha ezeket nem is vesszük figyelembe, az időpontot akkor is legalább azért 3-4 héttel az alkalom előtt illene lefixálni, hogy aki esetleg szeretne menni, az valóban el is tudjon. Választ erre igazából nem kaptam, a beszélgetés úgy ahogy van kvázi meg is halt.

Ma teljesen véletlenül találkoztam az elején említett fő-emberkével, és mint kiderült, egy páran tökre mellre szívták a dolgot. Őszintén nem értem, az én reakcióm mivel volt rosszabb mint azoké, akik csak simán beböfögtek egy „nem”-et…? Én tényleg semmi bántót nem írtam, csak a tényeket, azt, hogy egy ilyen találkát nem lehet megszervezni 3-4 nap alatt. Az unokatestvérem volt osztálya konkrétan fél évvel az időpont előtt elkezdte szervezni a sajátját. Én gondoltam túl a dolgot és egy ilyen találkozó másnál is csak úgy gyors ötletként szerveződik meg?



2021. márc. 12. 21:55
 1/10 anonim ***** válasza:
29%

"Röviden"...

Regényt írtál, rövidebben írjad bogaram.

2021. márc. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

Tehát ha jól értem, fél éve volt ez. Már nem mindegy?

Gondolom a kérdés ez volt: lenne-e kedvetek hozzá? Igen/nem. Itt még semmi szervezésről szó sincs, de te már írtad is a véleményed.

Amugy ha pár nap alatt is meg tudják szervezni, akkor minek kéne hetekig húzni?

2021. márc. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
"Röviden"
2021. márc. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Persze nem fontos, csak én tényleg úgy gondolom, hogy nem voltam senkivel bunkó, és őszintén nem volt célom bárkit is megbántani.

Mint írtam, először mindössze annyit válaszoltam, hogy szerintem ez már késő ehhez. Ezután kaptam azt válaszként, hogy bármit össze lehet hozni, csak akarni kell. És pont ez az, hogy szerintem egy ilyet pár nap alatt nem lehet megszervezni. Annak úgy gondolom semmi értelme, hogy 22 emberből épp ráérnek öten, aztán ők elmennek közösen enni egy public helyre. Ne érts félre, nincs ezzel semmi baj, csak akkor ezt ne hívjuk osztálytalálkozónak, és ehhez felesleges 5 évig várni.

2021. márc. 12. 22:18
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
Te normalis vagy. Baratkozz magadhoz hasonlo felnott emberekkel.
2021. márc. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%

Rettentően bonyolult vagy.

A spontán dolgok a legjobbak.

2021. márc. 13. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem teljesen értem miért volt korlát a hónap vége.

De amúgy nem csak egyféle osztálytalálkozó létezik. Amire te gondolsz, az ilyen bankett-szerű nagyon formálisra, arra tényleg kell 3-4 hét. De tapasztalatom szerint olyat inkább a kerek (10, 20, 30, 50) éves érettségi találkozókra szokás szervezni. Főleg ha fiatalok vagytok (jól számolom hogy ha ez az öt éves általános iskolás osztálytalálkozó, akkor kb 19-20 éves a társaság?), simán lehet annyi az osztálytalálkozó hogy megbeszéltek egy dátumot és valaki foglal egy asztalt egy kocsmában vagy étteremben. A mi legutóbbi gimis osztálytalálkozónk ilyen volt, tanárok nem voltak, mindenki fizetett magának és teljesen jól szórakoztunk.

Nem feltétlen rossz egyik változat sem, de ha az aki bedobta az ötletet az utóbbira gondolt, akkor érthető hogy frusztrálta hogy hozzá képest ennyire túlbonyolítod és elbeszéltek egymás mellett.

Ez most fél év távlatából már mindegy, de ha legközelebb hasonló helyzetbe kerülsz, szerintem azzal tudnád megelőzni az ilyet ha jobban tudatában lennél annak hogy másoknak lehetnek teljesen más elképzelései mint neked. Ha ebben a szituációban nem rögtön feltételezed hogy három nap alatt akar bankettet szervezni hanem megkérdezed hogy mit tervez és mikorra, az egész konfliktus nem létezne. Ha nem reálisak a tervei, akkor még mindig mondhatod és igazad lesz, de ha csak egy sörre akart leülni akkor nem jön le úgy hogy mindenkit hülyének nézel.

2021. márc. 13. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A hónap vége valójában két okból volt korlát, egyszer azért mert az eredeti kérdésében benne volt hogy "még nyáron", illetve egy kisvárosról beszélünk és vagyunk 5-en egyetemen, nekünk persze sokkal egyszerűbb lenne egy ilyet még a nyár alatt megejteni. Meg ahogy írtam is, én teljesen olyan képzettel voltam, hogy tanárokat is szokás hívni minden alkalommal (sajnos élő példának csak az unokatestvérem van előttem és náluk ez a szokás), a tanév kezdete után pedig a tanárok számára ez egyértelműen nehezen megoldható. Viszon köszönöm szépen a válaszod 7-es, legközelebb először kérdezek. Ettől függetlenül úgy gondolom, hogy ha mások tényleg csak egy ilyen spontán dologgal számoltak, akkor a válaszom után simán leírhatták volna az ő verziójukat is, ahelyett hogy nem is reagál senki.
2021. márc. 13. 12:47
 9/10 anonim ***** válasza:
54%
Igen, negatív voltál.
2021. márc. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdezőnek van igaza.
2022. máj. 12. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!