Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ha jó tanuló vagyok, mindenkép...

Ha jó tanuló vagyok, mindenképp menjek egyetemre? Jobban tetszene a fizikai munka mint az iroda.

Figyelt kérdés

2021. márc. 14. 14:00
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
24%

hát jó, akkor: kedves kérdező, mivel itt a bölcs diplomások felnyitották a szememet, melegen ajánlom neked, hogy bármennyire is máshoz lenne kedved, csináld csak, amit a tömeg diktál, mert te úgyis csak egy kis hülye vagy, mint én, aki nem érti, hogy csak az ügyes, okos értelmiségiek tudják mi a jó nekünk... a saját utadat járni, és csinálni amihez lenne kedved, egyenes út a boldogtalansághoz. a sikeres élet titka, hogy beolvadj a tömegbe, engedelmeskedj mindenkinek, és hagyd figyelmen kívül a saját elképzeléseidet.

kérdező, biztos vagyok benne, hogy nagyon jól fogod magad érezni egy humán szakon, és utána nagyon jól fogod magad érezni a semmiresejó aktatologatói állásokban vagy esetleg a mekiben, de ne félj a reál szakoktól se, ha kellően tönkremegy a testi-lelki egészséged, akár még azt is elvégezheted, és utána nagyon-nagyon sok pénzt kereshetsz, ha megéled.

2021. márc. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
34%

#21

Örülünk neki, hogy végre Te is rájöttél, hogy az egyetem valóban értékes és számtalan lehetőséget biztosít a boldog élethez. Nem beszélve arról, hogy amint megunod a munkád, heteken belül másik cégnél és másik pozícióban dolgozhatsz, új kihívásokkal találkozhatsz és izgalommal tölthet el az új állásod, és nem kell hozzá egy újabb szakképesítés megszerzésére a család fenntartása mellett pénzt kiadnod egy olyan papírért, amire ráunsz egy idő után, nem beszélve a rengeteg tanulásra fordított időről, amit így a családodtól veszel el. Valóban felemelő lehet 40 évesen újabb szakmát kitanulni, miközben az aktuálisat utálod és mégis még csinálnod kell 1-2 évig, amíg ki nem tanulsz másnak, ahol ismét kezdőként kb. szarba se fognak nézni.

Lehet szakmunkásnak is tanulni, de akinek jó az esze és erős az idegrendszere, azt én mindenképpen bátorítanám az egyetem elvégzésére.

Nem szabad a sztereotípiák áldozatává esni, ugyanis ott vannak a jogász képzések, akik "aktatologatásnak" nevezett munkából nagyon jól megélnek, csakhogy a #21 kommentelő szavaival éljek. De egy anglisztikán/germanisztikán végzett hallgató is vígan eldolgozgat egy multinál elég jó fizetésért és nem kell egész nap egy boltban talpalnia hozzá. De ott vannak a gazdasági képzések is, amikhez bár némi matek tudás kell, és nem kifejezetten humán irány, de egyáltalán nem kell brutálisan megszenvedni a diplomáért és rengeteg irányzat közül lehet válogatni. Ott van még a hittudományi egyetem is, azért egy lelkésznek sincs rossz dolga, hisz szolgálati lakást kap, meg sok segítséget a hívektől és nem stresszelnek a holnapon. Ezzel még töredékét sem említettem meg a választható szakoknak.

Rengeteg egyetemi képzés van, csak tudni kell jól választani. Egy humán diploma nem azonos a munkanélkülivel/mekiben dolgozással, mint ahogy a reál irányzatú képzések sem jelentenek egyet az idegronccsá válással. Ha a világ ilyen fekete-fehér lenne, akkor elég unalmas hely lenne, szerencsére lehet a világot színesben is látni.

2021. márc. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 A kérdező kommentje:

Lehet szakmunkásnak is tanulni, de akinek jó az esze és erős az idegrendszere, azt én mindenképpen bátorítanám az egyetem elvégzésére.”


Hát az idegrendszerem az pont nagyon gyenge és szociális fóbiám van

2021. márc. 14. 23:17
 24/42 A kérdező kommentje:
Egy multinal hatalmas nagy a stressz, amit nem bírnék. Akkor már jobb lenne lapátolni és talicskázni
2021. márc. 14. 23:20
 25/42 anonim ***** válasza:
73%
Az egyetem is nagyon stresszes tud lenni. Ha jó a társaság, menj fizikai munkára. Én néha így szoktam kidolgozni magamból a stresszt. Nem olyan rossz ám az. Az a lényeg, hogy boldog legyél és jól érezd magad. Nem kell ehhez évekig tanulni az egyetemen.
2021. márc. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
0%

jéé, 25, végre ketten vagyunk, akik nem akarnak mindenkit erőszakkal betolni az egyetemre... üdv a lepontozottak világában XD itt csak arról szabad győzködni ezt a szegény kölyköt, hogy egyetem nélkül csak boldogtalan lesz és szenvedni fog egy életen át...

(22, tudod amúgy mit jelent az irónia szó?)

2021. márc. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
50%

Elvégezhetsz egy egyetemet, ami után sem találsz sokkal jobban fizető állást és sokkal kevésbé stresszes sem lesz :D

Aki már belekezdett és pár évet megcsinált azt most már csinálja végig, mert mégis csak jó ha van egy diplomája az embernek. De a boldogságot nem feltétlen ezzel fogod megtalálni.

2021. márc. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
34%

Nyilván nem várhattam más reakciót tőletek, mert egyértelmű volt, hogy kell ahhoz egy szint, hogy az ember ne ragadjon meg a felszínes és értéket nem teremtő dolgokban.

Szerintem elég megkérdezni pár fizikai munkást, hogy mennyire boldog és veti fel a pénz. Nyilván sokkal boldogítóbb, mikor egész nap a fát kell megmunkálni, vagy épp a 40 fokban a tűző napon kell dolgozni. Ha csakugyan olyan klassz lenne, mint ahogy ti azt állítjátok, akkor minden diák ott tolongana a műhelyekben és nem azért menne oda, mert nem volt más lehetősége, de megélni meg kell valamiből. Illetve ezért húznak ki a munkások külföldre, mert olyan jó dolguk van és szarrá keresik magukat itthon. Persze nyugodtan ki lehet próbálni a fizikai munkát, majd rájönni, hogy van sokkal magasabb szint is és nem is olyan rossz egy irodában ülni és értelmiségi munkát végezni, amit értékelnek és megbecsülnek.

Az egyetem egyáltalán nem kényszer, inkább egy lehetőség arra, hogy az ember ésszel keressen jó pénzt és magasabb körökben mozogjon és előrevigye az országot, ne csak kiszolgálja azt.

Arra szerettem volna rávilágítani, hogy az egyetem milyen lehetőségeket biztosít és mennyire megéri belevágni, amennyiben valaki tényleg jó tanuló és szorgalmas, mert sokkal jobb életet tud teremteni majd a családjának és jobb esetben attól sem kell félnie, hogy a munkája gépesítve lesz. Illetve a jellemző felállás is az szokott lenni, hogy aki nem megy egyetemre megbánja azt, míg fordítva ez már nem igaz.

2021. márc. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 A kérdező kommentje:

De egy szakmával könnyen lehet vállalkozni, diplomával ez sokkal nehezebb.

Egy közgazdász is pl miből tud vállalkozni?

Szobafestőnek meg elég pár vödör festék, ecset és kifesti a lakást, egy órás munkáért elkér 25 ezret

2021. márc. 15. 15:14
 30/42 A kérdező kommentje:

Nem tudom hogy megéri e éveket szenvedni azért egy egyetemen, hogy aztán elmenjek egy multihoz 300 nettóért amikor ennyit egy szakmával is megkeresnék

Csak azért, mert irodában kényelmesebb lenne?

2021. márc. 15. 15:19
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!