Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ha jó tanuló vagyok, mindenkép...

Ha jó tanuló vagyok, mindenképp menjek egyetemre? Jobban tetszene a fizikai munka mint az iroda.

Figyelt kérdés

2021. márc. 14. 14:00
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
17%
A legtöbb diplomával nem lehet 300 nettót keresni, legalábbis az elején. De lehet hogy tévedek.
2021. márc. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
70%

A fizika munkába korábban belerokkansz, mint az irodaiba. Igaz, hogy divat itt (meg úgy a "munkaalapú társadalmunkban") lenézni az "aktakukacokat", de én inkább szeretnék jó állapotban lenni 60+ évesen is, minthogy már 40-50 évesen is lerobbanjak.


A férfiak amúgy is rövidebb ideig élnek, a nyugdíjkorhatár most is alig alacsonyabb, mint magyar férfiak várható élettartama. Én nem szeretnék bottal bejárni dolgozni.


F

2021. márc. 17. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 A kérdező kommentje:
Ismerek vízvezetékszerelőt, aki 78 éves és még dolgozik, nincs semmi baja, ránézésre 50-nek néz ki
2021. márc. 17. 12:09
 34/42 anonim ***** válasza:
100%
És a többi vízvezetékszerelő, akit ismersz, milyen egészségi állapotban van?
2021. márc. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 A kérdező kommentje:
Mást nem ismerek
2021. márc. 17. 13:16
 36/42 A kérdező kommentje:
De én pl amúgy sem szeretem az életemet, nem motivál az, hogy sokáig éljek és ne égjek ki
2021. márc. 17. 13:34
 37/42 anonim ***** válasza:
80%

Nyilván vannak diplomák, amik önmagukban xart sem érnek, de összességében a diplomások egészségesebbek, jobb életkörülmények között élnek. Persze mehet jól egy-két szakmunkásnak is, de oda is kell ész, üzleti érzék, és nem utolsó sorban fizikai erőnlét. Ha igaz lenne, hogy egy szakmával bárki, aki nem félkegyelmű meggazdagodhatna, akkor hidd el, hogy azt látnánk, hogy sorra mennek az emberek kőművesnek vagy villanyszerelőnek. Ezt viszont nem tapasztaljuk. Én is ismerek olyan szakmunkást, aki relatíve jól él, de az életszímvonala egyáltalán nem kiemelkedő, pedig "jómunkásember" és értelmes is.


Én azt mondom, ha nem akarsz egyetemre menni, akkor ne menj! Tanulj ki egy szakmát és vállalkozz! Aztán lehet te leszel az, aki szétkeresi magát vele.

2021. márc. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
100%

#33


Dédapám a belét is kidolgozta, Gulagon is eltöltött pár évet, aztán 58 éves korában meghalt.


Pedig a mai várható élettartam alapján az ötvenes kor középkornak számít, nem időskornak. A munkatábort leszámítva pedig kb. annyit dolgozott naponta, mint egy átlag építőipari vállalkozó, fizikai munkás.


Én, ha lehet, kicsit tovább szeretnék élni, mint ő.

2021. márc. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
22%
Tanulj okj-n szakmat.. legyel burkolo pl.. igy tanulsz is valamit, ketkezi munkad is lesz, es sok diplomasnal tobbet fogsz keresni:D
2021. márc. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
100%
Nem tud mindenki irodai munkát végezni. Sokan nem szeretnek egész nap ülni és számítógépet nézni. Sokszor kényelmes, de sokan szeretik a könnyű fizikai munkát is.
2021. márc. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!