Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Akiket szekáltak az osztálytár...

Akiket szekáltak az osztálytársai, hogyan tud túllépni a sértéseken, bántalamzásokon ? Meg tudtok bocsátani nekik ?

Figyelt kérdés
A megbocsátás, vagy a felejtés hozhat megoldást ilyen esetben ?

2021. márc. 19. 10:41
1 2 3 4 5
 31/42 A kérdező kommentje:

Köszönöm a rendes, NORMÁLIS válaszolóknak !! Együttérzésem van felétek, én is átéltem sajnos az iskolai szekálásokat.


Az áldozathibáztató, rosszindulatú, másokat ekéző troll meg ne írogasson, köszönöm !


Trolloknál is kétféle típus van: a buta, akár vicces is lehet olykor, de ártalmatlan, de van a rosszindulatú, gonoszkodó. Na az ilyen gonosz emberek miatt tart ott a világ, ahol... Sajnos..

2021. márc. 19. 11:27
 32/42 anonim ***** válasza:
72%
Sportegyesületben sokat szekáltak,volt ahol suliban is. Túlléptem rajta, nem igazán érint manapsag, eleve nem is ismerem manapság a legtöbbjüket.
2021. márc. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 A kérdező kommentje:

Szomorú vagyok nagyon, hogy egy ilyen fontos és napjainkban jelenlévő kérdést is van, aki széttrollkodja és még bele is rúg az áldozatokba.


Kíváncsi lennék, aki írogatja az ilyen gyűlölködő sorokat, férfi, vagy nő, hogy néz ki, hány éves, milyen családban nevelkedett, milyen értékrendű, stb... ?

2021. márc. 19. 11:32
 34/42 anonim ***** válasza:
100%
Az élet mindig igazolja ezeket az embereket. Fb-n egyszer én is visszanéztem ezeket az embereket. Egyikből se lett diplomás orvos, mérnök például. Megrekedtek az érettséginél és a kuli munkánál, és viszontlátás. Én is nagy elégedettséget éreztem. 3-19#.
2021. márc. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
100%
Általánosban volt pár incidens, de nem gyakran, és nem durván, ezért nem is hagyott bennem mély nyomokat. Aztán egy munkahelyemen szabadult el a pokol, mert "pofátlanul" átmentem egy szakmai vizsgán, amin az egyik főnököm megbukott. El nem tudom mondani, mennyire aljas, manipulatív és gátlástalan módon kezdett ki, azóta már nyilván nem dolgozom ott. Ennek 6 éve. Nem hergelem magamat aktívan haragba, egyszerűen azért, mert jelenleg nincs lehetőségem bosszút állni - de nem felejtek, és nem bocsátok meg soha. Ha az életben valaha lehetőségem lesz kiegyenlíteni a számlát, megteszem.
2021. márc. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
100%

Elmentem pszichológushoz, kb. 1-2 év alatt sikerült elérni javulást.


20F

2021. márc. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 Metionin ***** válasza:
100%
Az általános iskolai osztályom 5-től pokol volt, szóbeli és tettleges bántalmazás is volt mert szegény volt a családom és mellette jól tanultam. A jó jegyeim miatt bekerültem a válogatott osztályba ahol rajtam és 3 másik gyereken kívül mindenki a falu elitjének (orvos, ügyvéd, tanár, hivatali dolgozó, gazdag mezőgazdász) a gyereke volt. Igazából miután elkerültem tőlük, nem okozott nagy gondot szarni rájuk, mostanság meg amikor látom hogy ők ott ragadtak a halál faxán közmunkán és behíztak, egészségileg megroggyantak, akkor néha eszembe jut hogy "karma, bitch". Mondjuk egyedül nem szoktam felismerni őket, csak van hogy megyek anyámhoz és ott vannak az utcán és anyám mondja hogy ez amúgy xy osztálytársad volt vagy néha meséli hogy xy-nak megint gyereke van vagy elvált vagy ilyesmi. Nálam inkább az van, hogy a volt osztálytársak anyukái próbálják kiszedni az én anyámból hogy mi van velem és határozottan bosszantja őket hogy sikeresebb lettem mint az ő gyerekeik, pedig én a "csóró kislány" becenéven futottam az osztálytársak szüleinél is. Fészen is a szülők próbáltak már többször megtalálni, nem a volt osztálytársak, utóbbiak szerintem már a létezésemre se emlékeznek.
2021. márc. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
100%

Fizikai és lelki bántalmazás ért a suliban, sajnos hagytam is magam elnyomni, és végül az egész évfolyam a tanárokkal együtt ellenem voltak.


Főleg gimiben. Kirekesztéssel kezdték, lopkodták a cuccaimat, folyosón neki nyomtak a falnak, odaültek a helyemre és nem engddtek oda, rám nyitottak a mosdóban, különböző pletykákat terjesztettek rólam, az egyik miatt az osztályfőnököm fel is akart jelenteni engem. Mindig próbáltam a lehető leginkább elhúzódni tőlük, soha nem szóltam senkihez, szünetekben a padra borultam, vagy a falat bámultam, minden osztálybulit, kirándulást kihagytam, a szalagavatómra sem mentem el.

Másik suliba is akartam menni, de a szüleim nem engedték.


3 éve érettségiztem, utána nem tanultam tovább, de még mindig hatása alatt állok.

2021. márc. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
100%

Engem szekáltak néha picit, de nem olyan súlyosan (más helyen sztem sokkal jobban szétszedtek volna, csodákoztam, hogy annyival megúsztam), ezért nem volt annyira nehéz túllépnem rajta - egy-két kicsit sértő poén és megjegyzés volt összesen. Meg aki szekált is, azon is láttam, hogy azért szekál, mert az épp menő, és nem rosszindulatból csinálja. Valszeg más lett volna a helyzet, ha nagyon gonoszak lettek volna vagy folyamatosan, gyakran piszkáltak volna.


Cserében a családom terrorizált olyan mértékben egész életemben fizikailag és lelkileg is, hogy még 31 évesen is nyögöm, pszichológusi segítséggel is.

2021. márc. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
100%

Megbocsátani nem fogok nekik (8 évem az általánosban elég rossz, traumatizáló volt), de próbálok nem gondolni rá. Ha meglátok egy embert, aki gyakran bántott, próbálok messze menni tőle, ha mégis a közelembe jön szurkolok, hogy ne ismerjen meg. Gyakran van olyan, ha véletlen szembejön/egy irányba tart velem egy ilyen ember, hogy azt gondolom "Úgy rugnálak sípcsonton, esnél pofára a betonon, az talán megrendezné azt a mafla fejed", de nem teszek ilyet, mert tudom, hogy jobb vagyok ennél.

Őszintén szólva, mint mondtam, kerülöm velük a kontaktot. Volt, aki bocsánatot kért azóta, neki megbocsátottam, volt, akit azóta se láttam, így kb elfelejtettem őket, alig gondolok rájuk, azok, akik nem kértek bocsánatot, volt pár, aki próbált "barátkozni" velük kedves vagyok szóban (a hátuk mögött sem ármánykodom), de, ha hazamegyek azt gondolom "Istenem, miért hiszik azt, hogy kedvelem őket?!😫", a többiek meg elkerülnek engem, lehet azt se tudják már ki vagyok, szóval csak nekem van velük szemben kis ellenérzésem.

Azt tanácsolom, fektess sok energiát abba, hogy fejlődj, változz egy jobb irányba, és koncentrálj azokra az emberekre akik nem bántanak. Ha ilyen emberek nincsenek az életedben, keresgélj és találj, de ne állj meg egynél (egy embernek túl nagy feladat egy másikra teljes 100% figyelmet fordítani), keress még 1-2 vagy annyi embert, ahányat szeretnél magad mellett. A lényeg, hogy tudd, értékes ember vagy. Ha nem is emelkedsz ki különösebben a tömegből, akkor is biztos van benned valami szeretetre méltó és különleges, amit az emberek, akiket magad mellett tudsz tartani, fel fognak fedezni benned.

Bocsánat, ha off-topicba mentem kissé, nem olvastam végig a válaszokat, de gondoltam jól fog esni valakinek a bátorítás.

Minden jót kívánok kedves kerdezőnek és a többi válaszolónak is!

Ui.:Ha valakinek szüksége lenne beszélgetésre/pár jó szóra, szívesen segítek neki priviben😇

2021. márc. 20. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!