Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Akiket szekáltak az osztálytár...

Akiket szekáltak az osztálytársai, hogyan tud túllépni a sértéseken, bántalamzásokon ? Meg tudtok bocsátani nekik ?

Figyelt kérdés
A megbocsátás, vagy a felejtés hozhat megoldást ilyen esetben ?

2021. márc. 19. 10:41
1 2 3 4 5
 41/42 anonim ***** válasza:
100%

Picit régi kérdés, de ha nem baj írnék én is. Általános volt a legszarabb. 5.-től kezdve három évembe telt, mire folyamatos bunyókkal elértem, hogy ne g@cizennek velem. Gyakran megvertek, mert többen voltak, néha a fenekemet is fogdosták, aztán egyszer csak elszöktem a suliból. A suli közelében volt egy folyócska, és azt hitték belementem a vízbe, és berezeltek, hogy öngyilkos lettem. Akkor elgondolkoztak, és utána már lekoptak rólam, és még be is vettek valamennyire a közösségbe. Az általános faji alapú volt sajnos. Na, bárcsak akkor lett volna digitális oktatás!


Középsuli se volt nagyon jó, ott is sokat szekáltak, ott is kellett bunyóznom párat, hogy tiszteljenek, pedig nem szakiskola volt, hanem szakgimi, igaz full fiú osztály. 12.-re alakult ki valamiféle osztályközösség, de addig, brutális klikkesedés volt, pedig of. mániákusan próbálta ezt elkerülni. Az a csávó is megérne pár szót, de inkább hagyjuk.


A mostani sulim jó, normális az osztály.

2021. ápr. 6. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésed teljesen jogos, bár én nem tudnék erre egyértelmű választ adni. Már nem gondolok rá, nem bocsájtottam meg a szívatóknak, haragot már nem érzek, attól félek elfojtásként megmaradt bennem. Rajtam kivűl sok ember élt át ilyen vagy ehhez hasonló sérelmet, talán jobb is, ha átlagosnak tekintem, mint pl. a munkahelyi nehézségeket. De lehet túl pesszimista vagyok.

Abból a szempontból túlléptem rajta, hogy már nem gondolok ezekre a dolgokra. Elengedtem a magam módján, a haraggal pedig már nem emésztem magam tovább, annak nem lenne értelme.

2021. máj. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!