Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért nem tanítják az iskolákb...

Miért nem tanítják az iskolákban a toleranciát és egymás szeretét a sok felesleges lexikális tudás helyett ?

Figyelt kérdés

Szerintem iszonyúan kevés szó esik a tiszteletről, a másik ember szeretetéről. Aztán csodálkozunk, ha csupa szociális analfabéta kerül ki a nagyvilágba és az első adandó alkalommal átvágják és becsapják az emberek.


Konliktuskezelésről nem is beszélve.



2021. márc. 24. 12:33
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
50%

"Ilyenektől nem lehet elvárni, hogy megértsen olyan irodalmi műveket, amikhez még gondolkoznia is kellene.... :-s"

És sajnos a kérdezőtől sem.

Az a baj, hogy a gondolkodás is egy készség, a szövegértés is egy készség, és egy csomó ember nem fogja fel, hogy az iskolában sok mindent nem azért csinál, mert közvetlenül hasznosítani fogja (pl. megtanulja a levélfeladás lépéseit), hanem mert az életben hasznos készségei fejlődnek tőle.

2021. márc. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
18%
19: ne hurcibáld már ide a a homo témát!
2021. márc. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
86%

Már itt is vagy 22. Nem a homo témáról, hanem általánosságban a toleranciáról volt szó, a kérdező ezen kijelentésére reflektálva:

"Arról valahogy alig-alig esik szó pl gimnáziumokban, hogy attól, hogy valaki más, nem kell utálni, vagy elítélni. Legyen roma, meleg, vagy értelmileg sérült, kövér stb.... Szerintem erre kellene nevelni a gyerekeket. Ez lenne a legfontosabb."

2021. márc. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
29%
23: ismétlem: ez a szülők feladata!!!!!
2021. márc. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
100%

ITt a legfrissebb...


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazif..



100%, hogy benne van a történelemkönyvében.

De nem olvassa el.

És még arra is lusta, hogy rákeressen google-val....


Mások csinálják meg helyette, hogy neki csak copy&paste-elni kelljen....

2021. márc. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:
25: Szerintem figyelmet is akart magának, nem feltétlen nem tudta. Sok figyelemhiányos ember van az oldalon.
2021. márc. 24. 13:13
 27/37 anonim ***** válasza:
69%

Nagyon hiteles lenne az óra egy olyan országban, ahol senki nem tisztel senkit és minden csoport utál legalább egy másik csoportot.


"Életszerűtlen a tananyag, pénzügyek, problémamegoldás, csekkbefizetés stb... ilyenek nincsenek, de a sok értelmetlen lexikális tananyag felesleges."


Az pedig, hogy a tananyag elavult, az egy dolog. De ne vicceljünk már, hogy csekkbefizetést kell megtanítani az iskolában. Azzal tényleg fejlesztik a problémamegoldóképességed, hogy inkább megtanítanak segget törölni is, mert a legalapvetőbb dolgokat sem vagy képes megtudni iskolai oktatás nélkül.

2021. márc. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
100%
Sokan írják, hogy a szülő feladata lenne ezeket megtanítani, nem az iskoláé: Ja, csak épp manapság annyit vannak a gyerekek iskolában, mintha teljes munkaidőben dolgoznának valahol, otthon meg kb. annyit találkoznak a szülőkkel, hogy köszönnek meg jó éjszakát kívánnak egymásnak. Másrészt az az általános, hogy mindkét szülő dolgozik, megértem, ha valakinek 8+ óra munka, meg még hazautazgatás, vásárlás, főzés után már nincs energiája a gyerekkel leülni házit írni, meg megtanítani neki azt, amit az iskolában nem tanítanak meg neki. Szerintem a jelenlegi oktatási rendszer nem fér össze azzal, hogy egy átlagos háztartásban mindkét felnőttnek teljes munkaidőben kell dolgozni ahhoz, hogy egyáltalán túléljenek.
2021. márc. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
26%

26: ?????????


Figyelmet akart...?? Akkor miért nem valami lelki problémáját írta ki...??


Sántít ez a feltevésed....

2021. márc. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
100%

Csak megerősíteni tudom a 9-es válaszolót. Nálunk is tartottak középiskolában hittant, ahol ezekről a témákról bőven esett szó, de sajnos az osztály többsége nem vette komolyan. Pedig még jópofa feladatokat is kaptunk, de azt is elhülyülték. Már szegény tanárt sajnáltam (aki amúgy egy borzasztóan nagy szívű pap bácsi volt).


Egyébként összetett kérdés kör ez. Nyilván az alap viselkedési és gondolkozási normákat a szülőnek kellene lefektetnie, amikor még kicsi a gyerek. 7-8éves kor után ha ezek hiányoznak, akkor lehet a pedagógus akármennyire profi, már nem fogja tudni neki átadni, főleg, hogy neki ezeket a készségeket fejlesztenie kell, nem tanítani.

2021. márc. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!