Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek ha kaptam egy...

Mit tegyek ha kaptam egy osztájfőnökit?

Figyelt kérdés
2021. márc. 26. 14:37
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Írasd alá a szüleiddel.
2021. márc. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Jelentsd be, hogy mit kaptál, írd le a VALÓSÁGOT, miért kaptad és ígérd meg, hogy a jövőben kerülni fogod az ilyen eseteket. Ha füllentenél és kitudódna, akkor elveszted a szüleid bizalmát, ami ezt nem éri meg.
2021. márc. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%

Én annak idején megkérdeztem az ofőt:

"Itt írjam alá, vagy otthon?" -és persze hogy a kamu ellenőrzőt adtam oda.

Jó, tudom, a mai elektronikus rendszerben másképp megy, de ott is van "védési" lehetőség. :D

2021. márc. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Fogadd el. :)
2021. márc. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%
Hát hallod, majd 25 évesen, a való világban, százszor ekkora problémáid lesznek, sz..rd le, mégis mi mást tudsz tenni?
2021. márc. 31. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Valld be de ne hazudj és kérj bocsánatot.
2021. márc. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
66%
osztáj, mi?
2021. ápr. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 tambi3 ***** válasza:
100%

Kedves ifjú Barátom!

Néhány az enyéimből:


"Röhögtem; hahaha",

"Anyámat szomorítom, ezért intőben részesülök"


Mindkettőt szépemlékű Seres János szakoktatómtól kaptam, bizony nem alaptalanul. Otthon persze megkaptam a magamét, de ma is nagy szeretettel gondolok erre a tanáromra (is). Bár még ma is oktatna, és még élne édesanyám; bizonnyal nem szomorítanám...


Majd fogod tapasztalni (ezután is), hogy életünkben a legnehezebb dolog a saját hülyeségünket, rosszcselekedeteinket, hibás lépéseinket beismerni. Ezek következményit szeretjük elkerülni, ezért az emberek hazudnak.


Van, aki ideológiát is csinál hozzá, pl.:

"Az élet harc, és a harcban a dezinformálás (köznapian hazugság) fontos fegyver"


Ennek ellentettje:

"A futóversenyen úgy is győzhetsz, hogy te vagy a leggyorsabb, és úgy is, hogy elgáncsolod a többit!" Te melyiket szeretnéd?


Ezek helyett én azt tanácsolom, hogy mond el őszintén, úgy, ahogy volt. Előszöris jobb, ha tőled tudják meg, mint ha a szülőin a tanártól. A következményeket nem nagyon lehet megúszni, ráadásul az életben mindenért fizetni kell. Ha el tudod sumákolni, akkor napokig, hetekig azon izgulsz, hogy mikor derül ki. Ha soha, akkor ez a néhány hét "izgalom" volt a fizetség. Sokkal "olcsóbb", ha őszintén bevallod.


Nem könnyű, de neked kell dönteni!


Jó locsolást!

2021. ápr. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!