Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ha egyetemre teljesen más...

Ha egyetemre teljesen más kinézettel megyek, akkor lehet jobb életem a mostanihoz képest?

Figyelt kérdés

Általános iskola óta a "lúzerek" közé tartozom inkább (utálom ezt a szót használni, de jobbat nem tudok rá), most gimnáziumba járok, még egy évem van hátra a mostanin kívül. Túlsúlyos vagyok, 0 az önbizalmam, rengetegszer bántanak, az osztályomban félig-meddig ki vagyok közösítve. Viszont annyira nem vészes a helyzet, mert igazából vannak barátaim, de ők is hasonlóak mint én, és kb semmit nem szoktunk csinálni együtt iskolán kívül. Lányoknál való próbálkozásra pedig jelenelg gondolni sem merek így.

És én utálom ezt az életet. Egy olyan közösségbe akarok tartozni, ahol tisztelnek, sok barátom van, akikkel nagyon sok programot csinálunk iskolán kívül is (bulizás meg ilyenek), leegyszerűsítve az iskolai "menőbb" emberek életét szeretném élni én is.

Pár hónapja elkezdtem tenni azért, hogy jobban nézzek ki (hátha ez segít), mert mint mondtam, túlsúlyos vagyok, és gondolom nagyon sok dolog ebből is származik. Életmódot váltottam, folyamatosan fogyok lefelé. Aztán kezdek kicsit adni az öltözködésemre is, eddig nagyon átlagos olcsó ruhákban jártam, viszont elkezdtem kicsit jobbakat venni, amiket a "menők" is hordanak az iskolában. Egyelőre ennyi.

Szerintem mire véget ér a gimnázium teljesen le tudok fogyni és izmosodnék is, ami valószínűleg az önbizalmamat is meghozná.

Szerintetek ha egyetemre már így mennék, hogy az ottani emberek első ránézésre nem egy elhízott, igénytelen öltözködésű embert látnak bennem, hanem egy sportos, jó megjelenésű, igényes fiút, akkor szerintetek jobbra fordulna az életem?


2021. márc. 28. 01:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor fordulhat jobbra az életed, ha megnő az önbizalmad. Ha a súlyvesztéssel és avval, hogy jobban öltözködsz, te saját magadnak jobban megfelelsz, és magabiztosabbá tudsz ezáltal válni, akkor persze, megváltozhat az életed. Viszont ha megváltozik a külsőd, és ha egyetemre mész, de attól még ott fogsz kuporogni egy helyben, és ott fogsz szorongani, hogy ki mit gondol rólad, akkor nem. Szóval na, a kisugárzás igen is számít. Ha te jól érzed magad, meg vagy elégedve magaddal, azt másoknak is vonzó lesz. Mármint maga a kisugárzásod. Ha te meg vagy elégedve önmagaddal, van önbizalmad, rengeteg új dolog megnyílhat előtted. Szóval itt tényleg azon van a hangsúly, hogy te hogy érzel önmagaddal kapcsolatban. Akkor fordul jobbra az életed, ha elkezded saját magadat szeretni. (tudom ez nagyon klisés szöveg, de érted, amíg nem vagy okés magaddal, addig azok a negatív gondolatok mindent befognak árnyékolni)
2021. márc. 28. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván.

De, ahogy az előző írta, nagyobb önbizalommal mész, nem a lúzer vagyok vilagképpel.

2021. márc. 28. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Sokaknak dobbantó az új iskola vagy új munkahely, mivel kiléphetnek az addigi negatív önképük árnyékából, sok szerencsét! :)
2021. márc. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
4%
Szerintem ezt már elég régóta kérdezgeted itt, de még mindig nem csinálsz semmit, szóval nem, nem lesz jobb az egyetemen sem
2021. márc. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, a múltban volt 1-2 ilyen kérdésem kb fél évvel ezelőtt, de mi az, hogy még mindig nem csinálok semmit? Vagy gondolom el sem olvastad a kérdést.
2021. márc. 28. 13:23
 6/8 anonim ***** válasza:
45%
Ha azt mondanák, hogy nem, akkor tényleg nem változtatnál az életeden? Legyél kicsit önállóbb, ne függj ennyire a másiktól.
2021. márc. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az első három válaszolóval abszolút egyetértek, az önbizalom és a kisugárzás a fontos, a konkrét külső csak másodlagos. Persze, biztos vannak, akik csak az alapján ítélkeznek, de ott meg általában velük van a baj. Úgyhogy bár fontos, hogy egészséges legyél, a "belső" egészség és önbizalom jóval fontosabbak szerintem a te esetedben is.

Illetve az én tapasztalataim szerint az egyetemen már jóval elfogadóbbak és kedvesebbek az emberek, de aztán lehet, hogy ez csak nálunk van így. Viszont én soha nem láttam egyetemen kirekesztést vagy akár bullyingot, és ameddig ápolt valaki, addig senkit nem érdekel, hogy mit veszel fel vagy hány kiló vagy. Mindenki megtalálja a saját társaságát előbb vagy utóbb, és nem olyan klikkekben, mint középiskolában, hanem normális baráti társaságokban.

De mondom, ez tényleg saját tapasztalat, de azért szeretem azt hinni, hogy 18-19 éves kor fölött már nem ennyire előítéletesek és bunkók az emberek. :)

2021. márc. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nyilván a külső változás segíthet, főleg ha tényleg belső indíttatásból csinálod és nem azért, hogy megfelelj másoknak. Tehát valóban vágysz arra a bizonyos végeredményre. Viszont végső soron az fog számítani, hogy legbelül elfogadtad-e önmagadat és ki vagy-e békülve önmagaddal. Egy ember kisugárzása ezt elárulja, még ha az illető azt is hiszi, hogy ő nagyon magabiztosnak tűnik. Szóval a külső változás önmagában nem fog segíteni.
2021. márc. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!