Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek, hogy ne féljek...

Mit tegyek, hogy ne féljek ennyire mikor kamerát kell kapcsolni online óra közben?

Figyelt kérdés
Középiskolás lány vagyok. Ugye mostmár egy ideje online oktatás van, igazából én szeretem, nincs vele gondom, de mikor egy tanár megkér minket, hogy kapcsoljuk be a kamerát totál bepánikolok és mindent kitalálok csak ne kelljen bekapcsolnom. Szerencsére nem elvárás folyamatosan a kamera csak feleléseknél meg ha erre külön megkérnek. Felelnem kéne egy tantárgyból már vagy két hete és ahelyett, hogy rávenném magam inkább mindent összehazudok, be se léptem az adott órára, anyum kézírását lemásolva irtam magamnak olyanokat h fogszabályzás, elment a net stbstb...Most a tavaszi szünet megmentett, de ha arra gondolok hogy le kell felelnem a sírógörcs kerülget. Iskolában meg máshol sosem volt ilyen problémám. Nem igazán szeretek szerepelni meg ilyenek, de ennyire sose volt gáz a helyzet :/
2021. márc. 31. 20:38
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
84%
Én megértem. Ebben a félévben nem járok egyetemre - csak egy nyelvtanfolyamra és ott is ez van - de az előző online félévekben is kötelező volt kamerát kapcsolni az összes órán (sok tanár pedig a mikrofont is kérte, hogy végig legyen bekapcsolva). Én utálom és szerintem teljesen más, nem lehet összehasonlítani a jelenléti oktatással. Egyszerűen frusztrál maga a tudat, hogy ott ülünk mind a gép előtt és bámuljuk egymást. Nálunk a tanárok is nagyon szigorúak és már külön azt feltételezik, hogy biztos mindenki netezik közben, nem figyel, telefonozik stb., ezért is kellemetlen, mert véletlenül sem akarod, hogy most leálljon veled bármi miatt veszekedni. Valamint az is tök idegesítő, ha zajongsz, mocorogsz, mászkálsz stb., zavarod az órát. Úgyhogy tényleg mindenki feszengve, mozdulatlanul, csendben, a képernyőt bámulva ül órákon át. Szerintem ez borzasztó, én nagyon rosszul érzem magam tőle, nagyon kellemetlen, előre stresszelek rajta, félek tőle. Az egésznek van egy ilyen feszült, nyomasztó hangulata. A gyakorlás szerintem egy jó ötlet, amit az egyik válaszoló írt. Valamint szerintem beszélhetnél is a tanárral, hátha kitalál neked valami alternatívát, ha elmondod neki ezt a problémát.
2021. márc. 31. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
74%

Sok értelme van. Kamerával is simán lehet puskázni.


Én se szeretem bekapcsolni, mert könnyebben látnak, kellemetlen. Ugyan az mint a 11-esnél.


Mond azt hogy elromlott a kamera, leellenőrizni úgy se tudják.

2021. ápr. 1. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
87%

Én megértem, bár rég nem vagyok már középiskolás, én pl egyszerűen szégyellem a lakást, ahol lakunk. Ezért most meg fogom kapni itt a magamét, de tényleg nagyon rossz állapotban van.


20F

2021. ápr. 1. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
21%

#12: de jelenléti oktatás esetén NEM látnak téged a többiek...???


Ezt magyarázzátok már meg, hogy miben más kamerán keresztül???? Tök ugyanazt látják a többiek, mint élőben.

2021. ápr. 1. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
37%

#13: már többen is leírták: ez nem lehet kifogás, mert el lehet homályosítani a hátteret, plusz tetszőleges képet is be lehet tenni háttérként! Egy kattintás a beállítások menüből (három pont alatt)


És ha ez netalántán mégsem menne, akkor egy üres fal elé ülsz. Vagy a leharcolt szekrényt letakarod egy lepedővel. Kész.


Fantázia, ha kérhetném...

2021. ápr. 1. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
74%
14-es Ugyan nem tőlem kérdezted, de válaszolok. Szerintem nem ugyanaz. A jelenléti oktatásban mindenki leül egy padba, ami valahogyan el van rendezve a teremben (pl. sorok, u alak, körbe stb. tehát alap esetben nem látsz mindenkit egyszerre és téged sem lát mindenki), mindekinek megvan a saját helye/oda ül ahol szimpatikus, ha van rá lehetősége azok mellett ül akikkel jóban van, az órán pedig általában arra figyelsz aki éppen beszél, közben jegyzetelsz stb. Online viszont mindenki lát mindenkit, mindenki ott ül a gép előtt a kamerával, egyedül vagy és közben végig egymást bámuljátok. Másfelé nézelődni, mozogni stb., nem akarsz, nem tudsz mást csinálni. Egy gépbe beszélni eleve fura, természetellenes érzés is. Szóval nem ehhez vannak szokva a diákok.
2021. ápr. 1. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
29%

Szánalmas a nullázás....


Látszik, hogy nem akarásról van szó, nem holmi kitalált pszichés bajokról....

2021. ápr. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
77%
Ha a háttérrel van a baj, akkor keress egy üres falat a házban, ami elé be tudsz ülni vagy tényleg állíts be virtuális hátteret. Ha a beszéddel, akkor vedd fel videóra, ahogy elmondod a feleletet és nézd vissza, látni fogod, hogy semmi ördöngősség nincs benne. Arra következtetek, hogy 17 körül vagy, sajnos az tényleg probléma, ha ilyen pitiáner dolog miatt hetek óta rágódsz. Ezért mondom mindig, az online, tantermen kívüli oktatás élhetetlen felnőtteket nevel a sok gyerekből.
2021. ápr. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
32%
#18: nem is értem, hogyan akarnak az ilyenek később - pár év múlva - helyt állni egy munkahelyen...??? Ahol napi szinten SOKKAL komolyabb interjúkra, meetingeken való előadásra, stb. stb. kell majd számítaniuk...???
2021. ápr. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
14%

#19 szívemből szóltál.

Olyan életképtelen generációt nevel a digitális oktatás, hogy az agyam eldobom.

Elvileg ők fogják működtetni a gazdaságot leghamarabb 4-5 év múlva. El se tudom képzelni...

2021. ápr. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!