Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek, hogy ne féljek...

Mit tegyek, hogy ne féljek ennyire mikor kamerát kell kapcsolni online óra közben?

Figyelt kérdés
Középiskolás lány vagyok. Ugye mostmár egy ideje online oktatás van, igazából én szeretem, nincs vele gondom, de mikor egy tanár megkér minket, hogy kapcsoljuk be a kamerát totál bepánikolok és mindent kitalálok csak ne kelljen bekapcsolnom. Szerencsére nem elvárás folyamatosan a kamera csak feleléseknél meg ha erre külön megkérnek. Felelnem kéne egy tantárgyból már vagy két hete és ahelyett, hogy rávenném magam inkább mindent összehazudok, be se léptem az adott órára, anyum kézírását lemásolva irtam magamnak olyanokat h fogszabályzás, elment a net stbstb...Most a tavaszi szünet megmentett, de ha arra gondolok hogy le kell felelnem a sírógörcs kerülget. Iskolában meg máshol sosem volt ilyen problémám. Nem igazán szeretek szerepelni meg ilyenek, de ennyire sose volt gáz a helyzet :/
2021. márc. 31. 20:38
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
21%

#20: Köszi! :)


Tényleg nem értem őket.... A folyamatos "joga van-e a tanárnak" kezdetű pampogásokat ugyanígy....


Majd pofázhat, hogy joga van-e a főnökének - és a következő percben az utcán találja magát..

Meg nyomatni, hogy nem demokratikus, bla-bla-bla... Hát a való életben bizony kőkemény hierarchia van, nem árt minél hamarabb megbarátkozni ezzel .


A folyamatos hőzöngéssel semmire se fog menni!


És visszatérve az online felelésre, tipikus tinihiszti!

Nem akarom elhinni, hogy a mai fiatalok nagyrésze szoc.fóbiás...! Főleg, hogy a neten élik az életüket.

Érdekes módon a kféle csetekben meg egyéb online alkalmazásokban nem szégyelllik az arcukat, vagy a lakás hátteret???


Duma-duma-duma....

2021. ápr. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
98%

#SEGÍTŐKÉSZ ÜZENET -nem támadni fogok, hanem segíteni :)


Átérzem a helyzeted, ugyanilyen vagyok én is.. Alig merem bekapcsolni a kamerát.

De nincs más opció kénytelen vagy, ha kéri a tanár.


Én ilyenkor magamnak fejben mondom, hogy:

Nem fog sokáig tartani és büszke leszek magamra amikor végeztem.

Ja és jó érzés lesz túlesni rajta:D


Ezt mondogasd te is magadnak, és valóban jól fogod érezni magad, hogy túlestél rajta+megcsináltad.

Önbizalmad is nő, mert egy számodra nehéz dologban helyt álltál.


Kívánok sok sikert, és ha egy tanácsot megfogadsz:

Ne tököréssz gondolkodással, cselekedj egyből. (Egyből belépsz órára és egyből bekapcsolódsz az órára)


A legjobbakat! :)

2021. ápr. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%

Jó ég, emberek!!


Mi ez, hogy szidjuk kompletten az egész generációt, meg, hogy majd mit fog csinálni a munkahelyén, hogy fog helyt állni az életben, stb., stb.?


Nem újkeletű a dolog, az embereknek voltak és lesznek pszichés gondjaik. Aki ezt nem képes elfogadni, ne kattintson az ilyen jellegű kérdésekre. Főleg ne a provokáló tinihiszti és társai dumájával, amitől szegény kérdező még szerencsétlenebbnek érzi magát, holott segítséget szeretett volna kérni. Megkeseredett vénemberek szoktak ezzel a bezzeg a mi időnkben, bezzeg a mi generációnk szöveggel jönni..


Kérdezőnek pedig: Ahogy nár más is írta, valószínűleg az is zavarhat, hogy az egész osztályt látod, nem csak azt a megszokott részét, mint az osztályteremben. Talán próbálj meg felelésnél megnyitni egy új lapot, vagy kitakarni valamivel az osztálytársaid, nem oda nézni. Gondolj arra, mintha az osztályban lennél, ha ott jobban ment a felelés, vagy bármilyen nyugtató környezetre. Akár be is csukhatod a szemed, ha úgy könnyebb a kameránál megnyugodni, hivatkozhatsz a tanárnak arra is, hogy nem szeretnéd, hogy azt higgye, puskázol. De érdemes ezt is előre kigyakorolni, mint ahogy még néhány dolgot tudsz tenni az ügy érdekében, pl kapcsold be magadnak a kamerát, nézd magad egy kis ideig, míg meg nem szokod, aztán próbáld meg így elmondani az anyagot, ha nem megy, először csak néhány mondatot. Majd ha magadnak így már el tudod mondani, hívj fel egy rokont, barátot, aki segít, hogy hallgasson meg, legyen jelen, hogy ő is legyen kicsit "zavaró tényező". Tudom, más helyzet, mikor élesben megy, de némiképp talán nyugtatóbb, ha eljátszod előre, hogy hogy fog zajlani, mi fog történni.. Én megértelek, jó gyakorlást!! :)

2021. ápr. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!