Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mennyire valószínű, hogy...

Mennyire valószínű, hogy ebben a tanévben már nem mennek vissza legalább a középsulisok?

Figyelt kérdés
Már nem úgy, hogy ellóg, aki akar, hanem marad a távoktatás.
2021. ápr. 7. 12:36
 1/5 anonim ***** válasza:
94%

A tanárokat beoltották, az oké. Hogy a második adagot megkapták-e, az majdnem mindegy, mert csak hetek kérdése, viszont az első adag is nagy védettséget nyújt.

Meg a nagyszülőket is többé-kevésbé beoltották.

De a szülőket?

Na és a diákokkal mi van, amikor majd' 5 hónapja otthon vannak, erre pont most, a tetőzéskor, a mutációk terjedésekor vissza kell menniük?

Holott, mint tudjuk, a mutációk mindenkire veszélyesek. Erre vigyék haza, meg betegedjenek meg ők is?

Nem beszélve az érettségizőkről...

Remélem, hogy pár hét iskola miatt nem kockáztatják a családok egészségét.

2021. ápr. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én is ebben a maradásban reménykedem. Mert most aki tényleg aggódik, és diák, az otthon marad, de a visszamenetellel nem lesz meg ez a lehetőség. Hiába jelentkezem oltásra, ki tudja mikor kerülök sorra ilyen fiatalon. Eddig meg tudtam minimalizálni az eljárkálásom, hogy annál kevesebb helyről szedjek össze bármit is. De ezt kötelező heti hazajárással a koliból, napi tömegközlekedéssel nem lehet...
2021. ápr. 7. 12:44
 3/5 anonim ***** válasza:
90%

Egyetértek! Nem szívesen küldeném a gyerekemet iskolába, és ezzel nem csak én vagyok így.

Attól, hogy az iskolákban az a 20-30 pedagógus védett lesz, a 300 összezárt tanuló ugyanúgy fertőzi egymást, ill. az iskolán kívüli környezetét. Ér annyit az a másfél hónap jelenléti oktatás? Megértem, hogy sok kisgyermekes szülő nem tudja megoldani a felügyeletet, de a középiskolákat minek kinyitni? A tömegközlekedés zsúfolt lesz, a kamaszok suli után bandáznak... Hogy mondja azt a szülő, hogy a vírus miatt nem találkozhatsz a haverokkal, mikor az iskolában úgyis össze vannak zárva napi 7-8 órán keresztül?

2021. ápr. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Meg pl a kolik is problémásak középsuliban

Nálunk suliban van kb 500 diák. A mi kolinkban is 400 fő, különböző sulikból, amikben szinten van alsó hangon 300-600 fő, plusz egy iskolával közös a koli étkező. Körülbelül csak a koli által nálunk 5-6 suli diákjai érintkeznek és akkor a közlekedést még nem is vettük számba.

2021. ápr. 7. 14:29
 5/5 anonim válasza:
100%
Nálunk arra számítanak, hogy visszamegyünk, viszont az osztályfőnökök "titkosan elmondták", hogy mennyit lehet kivenni az orvostól és mennyit igazolhat a szülő a maradék 2 hétből. Egyébként teljesen hülyeségnek tartom, tekintettel arra, hogy 2 hét alatt ha megfertőződik az évfolyam, nem fogják eltolni az egész érettségit csak miattunk. Azokkal mi lesz? Jövőre, ősszel érettségiznek? Akkor idén a diákoknak csak a 75%-a fog érettségizni, ha megyénként 2-3 évfolyam így jár? Hogy gondolták? Engem szerencsére sem a családom, sem az iskolám nem bíztat arra, hogy ha vissza is kéne menni, tényleg ott legyek.
2021. ápr. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!