Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A tanév utolsó 2 hónapjában...

A tanév utolsó 2 hónapjában te mennyire figyelsz/figyeltél (ha már nem vagy iskolás) a sulira?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 16. 06:31
 1/10 anonim válasza:
100%
2 hónap az sok idő, max az utolsó másfél hétben szoktam lazábban kezelni a dolgot.
2021. ápr. 16. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért két hónap az sok.

Ha jó volt a félév, akkor is kitartottam június elejéig, utána viszont már bele lehetett szarni.

Az egy két hét.

Abból is az utolsó hét már a ballagás

2021. ápr. 16. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Pitegamer ***** válasza:
100%
Az utolsó két hónapot nem, akkor írtuk a Tz-két. De az utolsó 2-3 hét már igen.
2021. ápr. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Amikor én voltam általános- és középiskolás, az érettségit nem számítva, akkor májusban inkább azok hajtottak még, akiknek kellett a jobb jegy, vagy bukásra álltak, de ilyenkor jöttek az év végi kirándulások, Kihívás Napja, akinek nem volt miért aggódnia, az jobban lazított. Az érettségi évében az érettségi volt a fókuszban, és aki felvételizett is, és nem pontokkal ment tovább, annak a felvételire készülés, esetleg nyelvvizsga, ECDL (akkoriban ez még újdonság volt). Főiskolára olyan helyre jártam, ahol folyamatos volt a tanítás, klasszikus nyári szünet nem volt, vizsgázni egész évben lehetett, sokan dolgoztunk.
2021. ápr. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Amíg várható volt feleltetés vagy dolgozat, természetesen komolyan vettem mindent. Talán az utolsó 1-2 hétben volt az, hogy már csak azokkal foglalkozott a tanár, akik kétesre álltak. Ha nekem abból a tárgyból stabil jegyem volt, akkor már nem zargatott a tanár, és én is erre számítottam. Ilyenkor új anyagot se nagyon vettünk már, tehát azért se kellett tanulnom.
2021. ápr. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
59%
Mindig figyeltem, hogy ne kelljen tanulnom.
2021. ápr. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%

Mi pont olyankor írtunk egy rakat témazárót, dolgozatot és elég sokat feleltünk is, és nemcsak a javítani vágyók. Mivel nem szerettem volna az egész évem hazavágni az utolsó pillanatban, ezért ilyenkor is rendesen készültem, dolgoztam és figyeltem.

Viszont utolsó 2 hétben nyugi volt. Elvétve, pár tanárral vettünk csak új anyagot, itt inkább beszélgettünk, játszottunk (kahoot, activity) vagy filmet néztünk.

2021. ápr. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7 éve voltam középiskolás, akkor az utolsó 1 hét volt a lazább, de akkor is tudott még javítani 1-2 olyan ember akinek "rezgett a léc".


Ha az emlékeim nem csalnak, akkor utolsó tanítási nap előtt 2-3 nappal az osztályfőnök lezárta a naplót és olyankor már nem kerültek be jegyek, hiányzások.


Ilyenkor ha nem mentél be az utolsó napra nem írtak be hiányzást, ezt egyszer el is játszottam :)

2021. ápr. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire, kihasználom hogy a nyolcadik második féléve nem számít bele semmibe
2021. ápr. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Általában utolsó egy-másfél hét volt a lazább, előtte volt a jegyzárás és olyankor a javító dolgozatokra, felelésekre készültem, mert sok tantárgyból volt gyakran 2 jegy között.

Utolsó héten az órákon már inkább szabad foglalkozás volt vagy játszottunk vagy akkorra tervezték az osztálykirándulást.

2021. ápr. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!