Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tud kezdeni magával egy...

Mit tud kezdeni magával egy olyan diák, aki inkább a reál tantárgyakból lenne jó, de utálja őket?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy tizenegyedik osztályos vagyok és pont ez a helyzet. Fizikából, kémiából bármikor viszonylag gyorsan megértem a számolós részeket, ha rávettem magam arra, hogy megtanuljam az ehhez szükséges elméletet, de egyszerűen soha nem érdekelt ez a két tárgy. A matekot régen még szerettem is általánosban, de megutáltam a sok erőltetett verseny miatt. Az előkészítős gimis évemben illetve 9-10-ben mivel nem lett rámerőltetve elég drasztikusan visszaesett az átlagom ötösről a hármas alsó határára, mert pont annyira figyeltem oda órákon is, hogy a koliba ne rakjanak kötelező felzárkóztatóra rossz jegyek miatt. Aztán mindig témazárók előtt néztem át könyvből a doga előtti napon az anyagot és úgy írtam 4-5-ös témazárót a 2-3-as röpdogák után. Aztán idén új tanárt kaptunk, nála simán négyes az átlagom, de meglenne az ötös is, ha a tanév elején nem kaptam volna két egyest figyelmetlenség miatt. Aztán ugye figyeltem nála az órán, mert az eddigi hozzáállasommal annyi órai munka egyest kapta volna, hogy az bukás lett volna, vagy legalábbis minimum kötelező felzárkóztató. Most jelenleg ott tartunk, hogy néha én segítek azoknak az osztálytársaknak matekból, akik egyébként az emelt érettségire felkészítő órákra járnak. Szokásos, átnézem a könyvet húsz-negyven perc alatt, és simán el tudom magyarázni hatékonyan valakinek azt a bonyolultabb anyagot, amit én speciel soha nem vettem át tanárral együtt. De egyszerűen olyan szinten nem motivál semmi ebben a matekban. Tök mindegy, hogy milyen bonyolultnak számító dolgot értek csak könyvből, tök mindegy milyen jó átlagom van kevés energiabefektetéssel. A múlt héten kíváncsiságból rávettem magam arra, hogy indulok a suli által szervezett matekversenyen. Jobbat írtam, mint azok, akik az emelt szintű órán vannak, vagy éppen kilencedik óta matektagozatosak. Az enyém benne lett a legjobbak között, de egyszerűen ez sem motivál. Annyira nem szeretem, hogy ez teljesen hidegen hagy.


Aztán ott van az, hogy az irodalmat viszont szeretem (meg valamennyire a nyelvtant is). Emelt érettségire felkészítő órákon veszek részt, nem a simákon. Úgy érzem nem vagyok belőle olyan hatékony, mint matekból. Holott ezt a tárgyat úgy tanulom, hogy szeretem, érdekel, a matekot meg úgy, hogy csak ne kerüljek felzárkóztatóra, onnantól full mindegy (illetve néha megtanulok valami középszintű anyagok kívülit, hogy segítsek másnak vele). Tanulmányi versenyeken jó eredményeket produkálok, legalábbis a tanáraim ezt mondják. Aránylag motivált is vagyok, csak néha eszembe jut, hogy talán mégsem ebbe az irányba kéne elindulni, ha a továbbtanulásról van szó.(Pont ezért nem is tudom, hogy mi legyen a terv.)

Egyébként a többi tantárggyal elvagyok nagyjából. Az angolt szeretem tanulni, legalábbis vagyok olyan motivált, hogy nem igyekszem a legrövidebb utat keresni. Némettel hasonlóan, de abból nem vagyok annyira jó. Bioszt érdekesnek találom, de semmi extra. Tesit nem annyira szeretem, a töri tananyag nagyrésze untat, de van, ami nagyon érdekes számomra.

Illetve néha hobbiból rajzolgatok, de ennyi. Egyszerűen fogalmam sincs, hogy miből induljak ki, ha a továbbtanulásról van szó.


Ilyenkor most mi van?


2021. máj. 18. 11:51
 1/2 anonim ***** válasza:
82%

1. Nem írtad gyakorlati, technikai, fizikai dolgokkal hogy állsz?

2. Bármilyen területre kerülsz egy idő után elveszíted az érdeklődést mert már 1000x csináltad, de kérdezed meg a szüleidet, vagy a 50 feletti ismerősőket szomszédot stb. mekkora kedvvel mennek dolgozni:)))

3. Azt szokták mondani a legjobban az jár, akinek a hobbija a munkája, ezen kellene elgondolkodni.

2021. máj. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 danna_manna08 válasza:

Keresgélj olyan munkákat, amik matekhoz köthetők. Ha találsz olyat ami tetszik és érdekel, akkor abban valószínűleg sikereket fogsz elérni. Ez lehet motiválni fog, és így nem az jár a fejedben, hogy hát oké jók az eredmények, de igazábol rohadtul nem érdekel amit csinálok. :)


Magyarral kapcsolatban is azt tudom mondani, hogy keress! Mert lehet hogy tökre érdekel a téma, de nem találsz kedvedre való munkát,vagy ha te úgy érzed, hogy nem haladsz előre az sem jó érzés.


Ne a tárgyat nézd szerintem, hanem hogy milyen szakmát, munkát, vagy szakot tudsz elvégezni vele, és az érdekel-e.

2021. jún. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!