Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért van bűntudatom?

Miért van bűntudatom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szóval van egy (fiú) osztálytársam akivel év elején jóban voltunk, viszont tök sokszor megharagudott rám. A legtöbb "konfliktusnak" tényleg volt alapja, de azért nem az összesnek. Emiatt engem és a legjobb barátnőmet lepasszolt és új barátokat kezdett el keresni. Mint kiderült, csak azért, hogy jobb jegyeket kaphasson. (saját véleményem). Ami után "lecserélt" minket, elkezdtünk újra beszélgetni, mondhatni jóban vagyunk.

Ma a szünetben viccelődtünk, vagy valami ilyesmi és a barátnőm poénból odadobott neki egy üveg vizet. (Üveg víz=Bezárt műanyag kulacs). Elkezdtünk a kulaccsal szórakozni és kértük vissza a kulacsot. Erre a gyerek elkezd minket ugráltatni. (úgy tesz mintha dobná a kulacsot, közben nem). És többször kértük már vissza, de ő nem adta. Bejön tanár és neki pont akkor kellett eldobnia a vizet. Ami landolt is a földön, de a tanár annyira megijedt, hogy beírt neki egy szaktanárit. Ezután a srác nem szólt hozzánk. Nekem nagyon nagy bűntudatom van. :(

Nem tudom, hogy hibás(ak) vagyok e.

Szerintetek?



2021. jún. 3. 20:50
 1/4 anonim ***** válasza:
56%

Kicsit jobban a szívedre veszed a dolgokat, nem voltatok hibásak. Viszont ha nektek poén, hogy odavágtok hozzá egy kulacsot, akkor fordítva már ne legyen sírás, hogy miért hülyéskedik vissza. Ugyanolyan joga van "poénkodni", mint nektek, amit lehet ő máshogy fordít le, mivel ti összetartotok (tehát 2 az 1 ellen van).


Ennek ellenére hülyeség hogy utána hisztizik és nem beszél veletek, de ez megint az ő baromsága. Erről nem tehettek, és ha ennyire gyakori a konfliktus köztetek, akkor lehet érdemes átgondolni kell-e ez a haveri kapcsolat, főleg hogy mennek a sértődések és még megbeszélni se tudjátok a történteket.


Van hogy valakivel nem jöttök ki, ettől nem kell hogy bűntudatod legyen. Ilyen az élet, mások vagyunk.


Még a végére egy megjegyzés:


"Mint kiderült, csak azért, hogy jobb jegyeket kaphasson. (saját véleményem)"


Tehát nem derült ki, mivel csak a saját véleményed.

2021. jún. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem vagy hibás. A tanár a nyomorék. Szaktanári, amiért gyerek. Gratulálok.
2021. jún. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azért írt be a tanár egy szaktanárit, mert hangosan esett le a vizes üveg? Na hát a tanár egy idióta vagy direkt csinálja, mert pikkel a srácra.

Egyébként szerintem azért haragudott meg rátok a fiú, mert nem védtétek meg vagy legalább mondtátok volna, hogy nem is ő kezdte el ezt a hülyülést, hanem ti.

2021. jún. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Elég kiállhatatlan lehet a srác, ahogy leírod... Az ilyen mindig fog okot találni arra, hogy hisztizzen
2021. jún. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!