Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ez hogy lehet? A lányom...

Ez hogy lehet? A lányom sírógörcsöcs kapott

Figyelt kérdés
A 12 éves lányomnak egy matek 4-es miatt múlna a kitűnően. Nagyon okos amúgy. De amikor megtudta, hogy 4-es lesz matekból, sírógörcsöt kapott, könyörgött. Állítólag, amikor a tanár beírta a jegyet, oda akart menni, hogy megakadályozza, úgy kellett ketten visszafogniuk
2021. jún. 8. 13:54
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
0%
Nem jó, hanem egy vaskalapos raffaello faló...
2021. jún. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 A kérdező kommentje:
De nem az
2021. jún. 8. 19:29
 23/39 anonim ***** válasza:
100%
Négyest érdemelt és négyest kapott. A világ nem fog összedőlni. Csak azért hogy kitűnő legyen ne adjon jobbat. Ennyit érdemelt ez van, el kell fogadni. De azért az durva, hogy neki akart menni. Erről kellene inkább vele nagyon komolyan elbeszélgetni, mert lesz még nagyobb probléma is vele.
2021. jún. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 A kérdező kommentje:
Ok. Köszi
2021. jún. 8. 20:27
 25/39 anonim ***** válasza:
0%
A töritanárom egyszer kiakadt, amikor azt mondtam neki, hogy oké.
2021. jún. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
97%

Meg kellene tanítani a lányt a szülőknek, hogy nem minden az ő akarata szerint történik. Nem teljesített 5-re nem kapta meg, így igazságos.

Aggasztó, hogy a tanárt számon akarta kérni. Nem tudja, hogy hol a helye. Ezt is tudatosítani kellene.

Nekem úgy tűnik, hogy tipikusan az a gyerek, aki otthon nem tanult meg bizonyos veselkedési normákat és korlátokat. A szülő felelős ezért, nevelje a gyerekét, még nem késő. Sok komoly problémát el lehetne kerülni.

2021. jún. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
100%

Amit a matek tanár írt, nem tudom már hanyas kommentelő, a teljesen rendben van és ő egy példaértékű tanár.


Nekem volt ilyen problémám, hogy a négyes nem volt jó, de azért, mert otthon az ötöst várták el, ilyenkor én is sírtam, de én 16 évesen.


A lánnyal kéne beszélni, elmagyarázni, a következőt;


álljon úgy a dolgokhoz, hogy megpróbálja. Ha nem sikerül neki, nem dől össze a vilag, ilyenkor ne essen kétségbe, ne legyen akaratos, hanem mondja azt, hogy ő mindent megpróbált.


**"


Azt is meg kéne érteni, hogy miért ilyen fontos neki a kitűnő bizi.


Mármint egy jóképességű gyerek nem borul ki egy négyes miatt.


Nem érzi magát értékesnek? Nem érzi, hogy büszke lenne rá a család? Miért akar a tökéletességet sugalló valamit így elérni?


Nincs egy jobb képességű tesója?


Nincs olyan érzése, hogy gyerekkoraban mi dent kivettek a kezéből és valamit efyedül akar elérni?


Nem bántotta vagy cukkolta az oviban vagy a bölcsiben egy alkalmatlan felvigyázó vagy a többi gyerek a beszéde, a mozgása vagy a fejlődése miatt?


Nem volt gyerekkoraban valami kudarca? (Akár nagyobb, de akár kissebb is lehet, mint pl egy bepisilés otthon már jóval a szobatisztaságra való szoktatás utan, amit esetleg úgy élt meg, hogy ez baj)


Nem volt kiskorukban az osztalyában egy kedvence a tanítónéninek, aki miatt a gyermeked nem tudott kibontakozni, sikereket elérni, mert mindenhova a tanítónéni kedvencét küldték?


Érted, ez nem feltétlenül a szülő hibaja, nem a tanáré és nem is a gyereké, hanem a gyerekek fejlődését rengeteg apró és nagy dolog befolyásolja, el se hinnéd, hogy egy nagyon apró dolog, amit már rég elfelejtettetek mekkora változást hozhat a gyerekben.

2021. jún. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 A kérdező kommentje:
Ok. Köszi. Beszélek vele
2021. jún. 9. 06:59
 29/39 anonim ***** válasza:
0%

Milyen átlaggal lesz 4-es? csak mert nyilván ha egész évben ezt a szintet hozta, azért várható volt, és nem az utolsó felérőn műúlott. Ha rezegne a léc és csak az utolsó dolgozattal csúszott átt az inkábbötösből az inkábbnégyesbe, akkor megértem az elkeseredést... és mint szülő, lehet megpróbálnék beszélni a tanárral erről.

Én egyébként ilyen miatt simán odamegyek a pedagógushoz. Persze a matek az fontos tárgy, nem várnám el, hogy csak a kitűnő miatt feljavítsa a jegyét jelesre, de azért ha 1. félévben jeles volt és a 2. félévben is hozta a legalább 4,4-es átlagot, akkor azt az osztályozó értekezleten simán el lehet adni jelesnek.

2021. jún. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
huh, bocs a sok hibáért, fél kézzel gépeltem :/
2021. jún. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!