Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Jó, hogy Magyarországon van...

Jó, hogy Magyarországon van tanévnyitó és tanévzáró ünnepség, amíg vannak országok, ahol nincs ilyen? Szeretitek ezeket az ünnepségeket?

Figyelt kérdés
2021. jún. 16. 07:34
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
89%
Feleslegesnek tartom őket, ahogyan a szalagavatót is.
2021. jún. 16. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
93%
Mindig is utáltam őket. A tanévnyitót azért, mert kezdődött a suli, a tanévzárót meg azért, mert lett volna jobb dolgom is, mint 40 fokban az iskola udvarán álldogálni egy órát. Örülök, hogy az egyetemünkön nincs ilyen marhaság a levelezősöknek, és a munkahelyemen sincs kötelező csapatépítés.
2021. jún. 16. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 molnarmarcell21 ***** válasza:
79%

Szerintem az évnyitónak van létjogosultsága az újoncok miatt, az évzáróknak a ballagók miatt. Fontosak a rituálék az életben.


A formájukon azonban változtatnék, így unalmas.

2021. jún. 16. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
68%
Nincs diák aki ezeket szeretné. Tanárok se, csak az igazgatóknak van feltűnési viszketegsége, ezért nekik is be kell ülni. :/
2021. jún. 16. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
89%
szerintem nem baj, hogy vannak, de lehetne őket úgy csinálni, hogy ne kelljen őket utálni
2021. jún. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
97%
Katolikus iskolába jártam, ahol az évnyitó és az évzáró 1-1 mise volt. Ennek a legnagyobb előnye az volt, hogy nem kellett a tűző napon ájulásig állni, mert mindig a hűvös templomban ültünk és alig egy óráig tartott az egész, ugyanolyan mise volt mint bármelyik másik. Én szerettem ezeket. Nem azért, mert annyira vallásos lennék (sőt...), hanem mert szép keretet adtak a tanévnek, segítettek ráhangolódni az iskolára/a szünetre.
2021. jún. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
82%

Utálom, a tanévnyitókon mindig nagyon rossz érzés fog el, mert nyilván kezdődik a tanév, és rengeteg teher vár rám. A tanévzárók még rendben vannak, azokat ki lehet bírni, de azt is csak ilyen kötelező feszengésnek érzem.

Az ideivel sem lenne gond, csak hát az a probléma, hogy tegnap volt az utolsó tanítási nap, az évzáró meg 28-án lesz. Majdnem 2 hét múlva, már javában a nyári szünetben. Félre ne értsétek, ki fogom bírni, de jó hogy nem július közepén. :/

2021. jún. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
97%
szerintem nincs baj a létezésükkel, de máshogy kéne szervezni, mert dögunalom és szenvedés a diákoknak. sose érdekel az igazgató 10+ perces előre megírt szövege. sose szólt semmiről, csak az időt húzta. bár ugyanez elondható minden iskolai ünnepségről (főleg márc 15, a mai napig utálom és nem vagyok hajlandó ünnepelni). valamiért nem tudunk nem sablonos, karót nyelt módon ünnepelni iskolai keretek között.
2021. jún. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
31%
Jó dolog,meg van a hangulata.
2021. jún. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
92%
Általános iskolában nálunk olyan hosszú felesleges marhaságokat kellett az udvaron végigállnunk h szinte mindegyik alsós évnyitón elájultam...
2021. jún. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!