Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Jó, hogy Magyarországon van...

Jó, hogy Magyarországon van tanévnyitó és tanévzáró ünnepség, amíg vannak országok, ahol nincs ilyen? Szeretitek ezeket az ünnepségeket?

Figyelt kérdés
2021. jún. 16. 07:34
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
98%
Mert még mindig az "itt van május elseje!" hangulat az elterjedt idehaza, nem tudunk elszakadni a régi komcsi szokásoktól.
2021. jún. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

Az évzáró a kitűnő tanulóknak jó, mert bemondják a nevüket, könyvjutalmat kapnak.


De tegyük hozzá, hogy a társaság fele alig tud már koncentrálni, nem figyel.


Nálunk pl az egyik évzárót egy nagy terembe tartották és annyian voltunk, hogy be se fértünk sokan, én pl a terem mellett álltam és egy betűt nem hallottam az egészből, mert az ajtónál 2 fiú végig dumált. xD


***


Szerintem érdemes lenne kitűnőknek a nevét kirakni az iskola falára úgy egy évre, majd akkor levenni és újat kitenni, akkor a kitűnőknek is meg lesz a jó érzés, hogy elismerést kaptak, mutathatják ismerősöknek, a barátoknak, ha valaki unalmában böngészi a faliújságot, ő is látja.


A könyvjutalmat meg odaadhatja az ofő nekik.

2021. jún. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
92%
08:32 le van pontozva, de nekünk is volt olyan, amikor általános suliban elcsúsztt az évzáró aztán már javában folyt a nyár 1-2 hét után kellett beballagni a suliba kiöltözve egy pár órára. Azt gyerekként rosszul éltem meg :D
2021. jún. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

13, nekünk is volt, hogy kánikulában kellett bemenni és az igazgatónő beszéde alatt volt, aki szó szerint elájult.


Még arra is emlékszem, hogy a Millenniumi Zászlóátadásnál mondták a beszédeket és ott is több gyerek elájult a meleg miatt, a tanárok meg szaladgáltak körülöttünk. :D Emlékszem, hogy az igazgatóhelyettes beállt közénk (énekkar voltunk, több iskolával összevonva akkor) és ott figyelgette, hogy ki fog elájulni, hova kell majd beugrania gyorsan.

2021. jún. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem szeretem ezeket az ünnepségeket, teljesen feleslegesek, unalmasak, legalábbis ilyen formában. Én jártam olyan iskolába, ahol hagyományos évnyitó nem volt, évzáró viszont igen, de nem kellett ünneplőbe menni.
2021. jún. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
#12 Én a legtöbb évben kitűnő voltam, és gyűlöltem, hogy az egész iskola előtt kellett átvennem az ajándék könyvet. Inkább adta volna oda az osztályfőnök négyszemközt. Sőt, adtak volna inkább könyvutalványt, mindig túl gyerekes könyveket választottak. Valami állatos mesekönyvet kaptam abban az évben, amikor A kőszívű ember fiai volt a kötelező olvasmány. 😂
2021. jún. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
72%

Teljesen értelmetlen hülyeség, ahogyan a szalagavató is.


Évnyitó-évzárón órákig ácsorogtunk az udvaron, dőlt a meleg, csomóan elájultak, stb.


A szalagavató meg egy rakat pénz, tök hülyeség az egész.

2021. jún. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

4.-ben az évzárón be kellett vinni az osztályba felmosdatni, mert szinte elájultam. 8.-ban ballagáskor ha ne legyen nálam legyező, a mellettem levő fiú ájul el. 9.-11.-ben azon idegeskedtem az egész ünnepség alatt, hogy elérem-e a buszt hazafele. 12.-ben ballagáskor meg már minden bajom volt. A lábam fájt, melegem volt, stb.


Amúgy nem Magyarországon élek, hanem Romániában, ami még évnyitó/évzaró szempontjából is szívás. S hogy miért? Mert 8.-ig olyan suliba jártam, ahol magyar és román tagozat is volt. Szóval az ünnepségeken mindent 2-szer mondtak el... Elmondja az igazgató magyarul a beszédét, elmondja románus is, a katolikus pap is mond beszédet, az ortodox pap is, egy magyar diák elszaval egy verset, majd utánna egy román is, a magyar kórus is érdekel, majd a román is... Kész halál volt.

2021. jún. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
Általánosban mindkettőt utáltam, mert többynire állni kellett a tűző napon, sőt az évnyitó mindig még "vakációidőben" volt. Meg mindig ugyanaz a diák mondta az összes beszészed és kapta az összes kitüntetést. Valami tanárygerek volt. Középsuliban mindig az első napon volt évnyitó, és ültünk, mivel a templomban tartották, egyházi suli.
2021. jún. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
62%
Ja meg azt is hülyeségnek tartom, hogy a kitűnőket vagy csak a kitűnőket ajándékozzák. Persze szép teljesítmény, gratulálok nekik, én ugyan sosem voltam kitűnő, de nem panaszkodom, nem irigykedem, mert nekem is jó a bizonyítványom, de ez olyan, mintha csak ez számítana. Pedig lehet valaki akkor is nagyon okos és kiemelkedő tanuló, ha nem kitűnő. Pl én nem lettem kitűnő, ahogy soha sem, de matekból életemben először 5-öst kaptam. 2 éve meg boldog voltam, ha 3-ast kaptam. Szerintem nem kéne ezt így külön kiemelni.
2021. jún. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!