Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egyetemi tanár beleszólhat...

Egyetemi tanár beleszólhat ilyen szinten az életembe?

Figyelt kérdés

Kicsit nyersre sikeredett a kérdés, de valójában erről van szó. Művészeti szakon vagyok, itt osztályok vannak, nem vagyunk sokan, és nyilván sokkal személyesebb és közvetlenebb kapcsolatok alakulnak ki az osztálytársakkal és a tanárokkal is, mint a hagyományos nagy egyetemeken.

Az osztályfőnökünk egy nagyon korrekt, kedves férfi.

Volt egy kis problémám az elmúlt időszakban, sok kiló feljött, elkezdtem odafigyelni, egészséges étkezés, sok mozgás, és szépen le is ment a felesleg pár hónap alatt. Sosem volt kiegyensúlyozott viszonyom az étkezéssel, de nem kerültem sose olyan helyzetbe, hogy evészavarosnak tartsam magam. 173 centi vagyok és 57 kg lettem, ami az én alkatomhoz és csontozatomhoz kicsit kevésnek tűnt, de elkapott a lendület. Jelezték a barátaim, én is észbe kaptam, azóta 60 kg vagyok, tartom a súlyom, és tényleg úgy érzem, hogy ezzel nincs problémám és meg vagyok most elégedve magammal. De az osztályfőnököm aggódott értem ebben az elmúlt pár hónapban, ami nagyon jól esett, ugyanakkor tett pár olyan megjegyzést hogy "ha oda fajul a helyzet, akkor beszélnie kell a szüleimmel" és hasonlók. Egyrészt ezt nem érzem indokoltnak, hiszen nincs már probléma. Másrészt, 21 éves vagyok (harmadjára vettek fel), persze még fiatal meg minden, de egy abszolút önálló, felnőtt életet élő ember. Suli mellett dolgozom, az elmúlt két évben is végig melóztam, egyedül eltartottam magam, és kicsit ledöbbentem ezeken a megjegyzéseken. Középiskolába megértem, de egy egyetemen ez nekem kicsit határátlépésnek tűnik.

Közben meg nagyon tisztelem és szeretem, és tényleg jól esik az odafigyelése,csak nehezen tudok most ezzel mit kezdeni.

Ti mit gondoltok erről? Simán lehet, hogy csak túlagyalom és egy vállvonással letudhatnám ezt az egészet, de azért érdekel, hogy mások kívülről hogy látják ezt.



2021. jún. 17. 23:10
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
87%
Nálatok egyetemen van osztályfőnök nálunk csak tanszékvezető volt
2021. jún. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Túlzés volt részéről. Mintha lenézné az érettségedet. Nem látná, hogy mennyire vagy komoetens az efféle ügyek irányításában. Én a megjegyzése után egyből mondtam volna valamit, tiszteletteljesen kiomtatva, hogy.. hát röviden arról, hogy már nagy vagyok. Egy ilyen piszlicsáré ügyért ne féltsen már ennyire.
2021. jún. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
50%
színművészetire jársz?
2021. szept. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!