Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Örülnél, ha hibrid oktatás...

Örülnél, ha hibrid oktatás jönne szeptembertől?

Figyelt kérdés
[link]

2021. jún. 20. 15:52
A kérdező szavazást indított:
Naná, mi az hogy!
Nem!
Egyéb, kommentbe leírom!
65 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%

Én igen, van otthon légkondi, kaja a hűtőben, saját (tiszta) wc, imádtam ezt az évet.

Egyetemista vagyok

2021. jún. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%
Nem
2021. jún. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
Vannak olyan ritka helyzetek,amikor jó lenne. Pl.amit a cikk is írt,hogy "...ha a téli szünet például szerdán kezdődik, akkor a kollégistáknak hatalmas segítség lenne, ha nem kellene a hétfő és a kedd kedvéért újból több száz kilométert utazniuk, hanem azt a két napot már otthonról oldhatnák meg"-ez szerintem jó megoldás lenne.
2021. jún. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
57%
Inkább a távoktatást, mint képzési formát kéne elterjeszteni, és akkor az ember választhat, hogy ott akar ülni az órán vagy otthonról tanul.
2021. jún. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

4


Egyetemen vagy érettségi utáni szakmáknál már van ilyen..úgy hívják hogy levelező! Nekem is egy osztálytársam azon van, mert közben dolgozik..

2021. jún. 20. 16:11
 6/13 anonim ***** válasza:
80%

Én nem örülnék neki.


Szar éveim voltak, és évekig harcoltam, meg persze tespedtem, hogy rendezzem az életem meg tanulhassak. Mikor ezt végre elértem (tavaly), akkor meg vizsgaidőszakban összetörtem balesetben, aztán a covid+ otthon fekvés megtette a hatását mentálisan.


Persze helyrejöttem, meg elkezdtem az évet, de egy idő után már beleőrültem az online oktatásba. Jó volt az ősz, meg majdnem becsajoztam is, de mivel megint lezárások meg minden így újra leeresztett a lufi.


Van előnye neki persze, de otthon üllni meg a laptopot stb bámulni nem lehet sokáig. Pénzzel is lejövök az életről....

2021. jún. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
72%
Nem! Vagy legyen tantermi oktatás vagy online oktatás! De nehogy már így össze-vissza kelljen iskolába járni. Ráadásul úgy, hogy nagyon sok helyről hallottam hogy sok iskolában nincs is normális online oktatás
2021. jún. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
84%
No. Legyen normális oktatás és járjon be minden szakmai gyakorlatra akiknek kell vendéglátás vagy gép ipar vagy meló. Az irodában lehet home office azoknak akik azt csinálják de egy gyakorlati szakmát ki fog elvégezni? Hogy tanulsz sütni főzni vagy építeni házat? Videóból műsorból? Az nem az igazi.
2021. jún. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
35%
„A végzős diákok egy része érettségi előtt hatékonyabb lenne otthonról, hiszen ott úgy osztják be az idejüket, ahogy csak szeretnék. Emellett ha a téli szünet például szerdán kezdődik, akkor a kollégistáknak hatalmas segítség lenne, ha nem kellene a hétfő és a kedd kedvéért újból több száz kilométert utazniuk, hanem azt a két napot már otthonról oldhatnák meg” - ha ez ebben a formában valósulna meg teljesen rendben lenne. Mellé 1-2 online házi, a hiányzok is a tanártól kapnák meg az anyagot stb. Ha valóban így terveznék szerintem jó is lehet 😊
2021. jún. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
84%

A hibrid oktatás csak akkor jó, ha választani lehet. Nem mindenkinek jön be, van aki jobban szeret jelen lenni, de ha meglenne a lehetőség, hogy betegség, egyéb miatt az ember nem tud megjelenni az iskolában, akkor az nagy előny lenne. Ráadásul ha vissza is lehetne nézni pl. dolgozat előtt, az is sokat segíthet.

Én egyetemistaként azt a fajta hibrid oktatást, ami nálunk volt, nagyon élveztem. Az előadások online voltak, a gyakorlatok pedig személyesen, váltott heteken volt egyik héten online, másik héten pedig személyes oktatás.

Szerintem először a felsőoktatásban kéne bevezetni ez a lehetőséget, mi már rugalmasak vagyunk, tudunk magunktól tanulni, sokunk előnyére válna.

2021. jún. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!