Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Más is úgy érzi a középiskolás...

Más is úgy érzi a középiskolás/gimnáziumi éveire visszanézve hogy a diákok rengeteg idejét elpazarolta a rendszer az életben szükségtelen és/vagy olyan anyagokra amelyeket már általánosban átvettek?

Figyelt kérdés

Hogy pl. énekórák helyett több hasznos készséget tanulhattak volna (elsősegély, pénzügyi ismeretek hogy a szerencsétlen gyerek később ne adósodjon el stb.) De más tantárgyak anyagát is le lehetett volna rövidíteni ha az már volt általánosban. És kötelező olvasmányok közül is lehetett volna kivenni párat és azoknál tanulságosabbakat betenni (pl. általánosban Állatfarm és 451 Fahrenheit, középiskolában pedig 1984 és Szép új világ).

Lehet hogy azért mert már nem vagyok olyan fiatal de szerintem az idő sokkal fontosabb erőforrás az életben mint azt sokan hiszik és hiba elfecsérelni évszámok és versek bebiflázásával, függvényekkel stb. ha nem olyan szakirányba akarsz menni ahol ez hasznosítható.



2021. júl. 22. 16:38
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
100%

A gimiben néha bár nagyon ritkán azt mondta a tanár, hogy azt csinálunk, amit akarunk és akkor, aki akart elmehetett konditermezni, aki akart, pimpongozott, aki akart, tollasozott, aki akart az aerobikozott, mások fociztak vagy röpiztek.


Ezeket szerettem nagyon, mert akkor mozogtunk is és élveztük is.


Szerintem simán megoldható lenne a gimiben, hogy a tesit kitörölni az órarendből és helyette az iskolán kívül járjon sportolni a gyerek vagy a gimiben is legyen úgy mint az egyetemen, hogy mindenki kiválaszt egy sportágat félévre aztán eldönti, hogy azt akarja e folytatni vagy nem.


Az egyetemen és a gimis szabad foglalkozásokon sokkal jobban szerettem a tesit, mint a rendes tesiórán és ez nem csoda.


Ennek tényleg nincs érelme, ami nálunk volt, hogy akár akartál akár nem fél éven át csak röpiztél és, ha béna voltál, üvöltöttek veled a gyerekek, a tanár nem is fáradt azzal, hogy belenevelje a gyerekekbe hogy ne ordibáljanak egymással hanem segítsenek, ráadásul mindig ugyanaz a 3 gyerek pattogott röpin...


Én konkrétan idővel gyomorgörcsöt kaptam amikor kiderült hogy a nagyteremben leszünk és láttam ahogy rakják fel a hálót.


Ennek így tényleg semmi értelme.


Meg annak sem, amiről írtam, hogy, ha nem ezt a szar röpit csináltuk, akkor meg a két véglet volt, vagy kiköptük a tüdőnket a futásnál vagy csak ültünk a padlón és néztük, ahogy levizsgázik valaki talaj-gerendából...

2021. júl. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!