Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Váltsak iskolát?

Váltsak iskolát?

Figyelt kérdés

Most megyek 11. osztályba.

A barátaimmal nagyon összevesztem, megaláztak, először az egyéni munkarend jutott eszembe. (Volt erről kérdésem, ott írták hogy nem fogják megadni)

Az osztállyal nagyon nem jövök ki jól, nem utálnak, sőt mondhatni úgy, hogy pozítivak velem szemben, de mindig mindenből engem választanak utoljára, és ez bennem hatalmas önbecsülési panaszt okozott.

Osztályt váltani nem nagyon lehet (szakok miatt, a mi osztályunk a normál gimnázium), így iskolát váltanék.

Iskolaváltással az a bajom, hogy nagyon nehezen illeszkednék be új közösségbe, és nehezen szokom a változást. Pszichológushoz emiatt is járok, valamint a jelenlegi iskolámban a tanárokkal nagyon jól kijövök.



2021. júl. 29. 22:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Maradj még, hátha segít a pszichológus.

Meg most újabb élethelyzet, változtatok is.

Három hónap sokat jelent, egész negyedév.

Bízz magadban!

2021. júl. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
En ha ilyen szarul ereznem magam inkabb valtanek, olyan baratsagokat lehet megalapozni, amik eleted vegeig kisernek
2021. júl. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Vagy csak kezdj el szoros barátságokat építeni. Egyébként nem lehet hogy azért választanak utoljára mert béna vagy? Mármint tesin én is mindig utoljára maradtam, miközben mindenkivel nagyon nagyon jóban voltam, mert haszontalan vagyok ebből a tantárgyból.
2021. júl. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

3: Nem csak tesin van nálunk választás. (Megjegyzem azt aki egész játék alatt ül utolsók között marad, de előbb választják mint engem)

Van mikor osztályfőnökin játszunk, senki sem gondol rám(ezek ilyen közösségépítős játékok) stb.

Igen nem játszom olyan profin, és nem várom el hogy én legyen az első (vagyis sok ember vágyik rá hogy mindenki őt szeresse a legjobban, persze én is vagyok ilyen félére), de ez már megalázó.

Szoros barátságok... Hát sokszor észre sem vesz ez az osztály, volt mikor megpróbáltam, de kudarc lett belőle, és hatalmas elkeseredettség/depresszió. :(

2021. júl. 29. 23:55
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha felmerül benned a kérdés, akkor válts. Pszichológus / Pszichiátert nem feltétlenül fogod érezni segítségnek, ha a jelenlegi környezetedben maradsz. Kérj segítséget és lépj tovább!
2021. júl. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
(3as vagyok) ebben az esetben én is váltanék. Viszont előtte gondold át, hogy mi vezetett oda, hogy ennyire nem sikerült szorosabb kapcsolatot kiépíteni senkivel, hogy ezen hibákat majd ne kövesd el újra.
2021. júl. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
ne válts
2021. júl. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A haverjaiddal békülj ki
2021. júl. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ezt pár éve én is kiírhattam volna, gimiben ugyanez volt velem. Nem utáltak, nem piszkáltak, de nem voltak barátaim, kb levegőnek néztek. Ilyen páros vagy csoportos feladatoknál szinte mindig egyedül maradtam, vagy a tanárral voltam vagy úgy kellett befurakodnom valahova. Azoknál a játékoknál, ahol választás volt, én is az utolsók közé tartoztam. A mi sulinkban elég sok volt a csoportmunka, előre görcsöltem, ha tudtam, hogy nem a tanár oszt be minket.

Magát a sulit amúgy szerettem és a tanárokat is, csak ez volt a probléma nálam is.

Én más okokból magántanuló lettem aztán, de igen, ehhez nyomós indok kell, meg emiatt tényleg nem ajánlatos egyéni tanrend. Én is nehezen beilleszkedő típus voltam. Egy az egyben ugyanez volt nálam is.

Hát, nem tudom mi lenne a jobb. A suliváltás is rizikós ilyen szempontból, lehet, hogy ott jobban éreznéd magad és lennének barátaid, de lehet, hogy nem változna a helyzet. Az a “baj”, hogy nem egy újonnan induló, hanem egy 2 éve összeszokott osztályba kerülnél be. Ha nagyon rosszul érzed magad emiatt, akkor megpróbálhatod a váltást. Neked kell érezned. De ha maradsz és tudod, hogy amúgy te rendes, értelmes, kedves lány/fiú vagy, ennek ellenére nem foglalkoznak veled, akkor ne magad hibáztasd.

2021. júl. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Az osztállyal nagyon nem jövök ki jól"


Nem ez az a szint, amikor valakivel nem jösszki jól, pozitívan állnak hozzád.

2021. júl. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!